Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: błędnie skopiowane pliki z całej karty- brak możliwośći otworzenia pliku

  1. #1

    Domyślnie błędnie skopiowane pliki z całej karty- brak możliwośći otworzenia pliku

    Cześć,
    proszę o pomoc, jak w tytule...

    Zapełniłam całą kartę, skopiowałam pliki na dysk, gdy wszystko przeniosłam,a pliki były na dysku...spokojnie skasowałam zdjęcia z karty. Do tego, nadpisałam nowe pliki. Wiem, wszytko źle. Na moje usprawiedliwienie mogę tylko powiedzieć, że przecież widziałam te pliki na dysku, nie miałam pojęcia, że się źle skopiowały. Próbowałam odczytać je przez lr, ps i inne przeglądarki. Pojawia się komunikat "Prawdopodobnie ten format pliku nie jest obsługiwany".

    Cała karta od razu skopiowała się na dysk - później dopiero zorientowałam się, że nie miałam tam wystarczającej ilości miejsca na dysku więc skopiowałam te pliki na większy dysk zewnętrzny- nic to nie dało.

    Wiem, że mogę oddać kartę i na pewno część zdjęć mi uratują, ale czy jest szansa, że zrobię to sama? może inna przeglądarka? zmiana rozszerzenia??? Wiem, że to brzmi jak sf ale przy takich technologiach odczytywanie błędnie zapisanych plików powinno być do zrobienia w warunkach domowych.

    Od razu napiszę,nie zarabiam na foto, mam więc tylko 1 slot, były to "tylko" zdjęcia rodzinne ale i tak szkoda.

    edit: każdy plik był w jpg i raw. Teraz każdy z nich ma wg właściwości ok 14 gb a na dysku jpg ok 4 kb a raw 8 kb

    Co się w ogóle stało, dlaczego i jak do tego doszło i jak w przyszłości uniknąć takiej sytuacji, oprócz sprawdzania pliku zaraz po jego zgraniu.

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za zainteresowanie tematem.
    Ostatnio edytowane przez peak-a-boo ; 18-01-2019 o 00:11

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: błędnie skopiowane pliki z całej karty- brak możliwośći otworzenia pliku

    Skoro pliki na dysku "ważą" po 4/8kb to zdjęć z tego nie będzie. Jeśli cała karta pamięci została nadpisana nowymi zdjęciami, to też koniec. Można ew. uratować pliki, które na karcie znajdują się w przestrzeni sformatowanej (np. programem Sandisk RescuePro). I to nie wszystkie...

  3. #3

    Domyślnie Odp: błędnie skopiowane pliki z całej karty- brak możliwośći otworzenia pliku

    Kiepska sprawa

    Jeśli chcesz sama sprawdzić, co się zachowało na karcie, ściągnij któryś soft ratunkowy. Zwykle są one płatne, ale działają w trybach próbnych. Polecam SanDisk Rescue PRO - wersja bezpłatna działa tak jak płatna, z tą różnicą, że nie pozwoli zapisać odzyskanych plików, no ale chociaż się upewnisz się czy warto coś odzyskiwać z karty?

  4. #4

    Domyślnie Odp: błędnie skopiowane pliki z całej karty- brak możliwośći otworzenia pliku

    Dzięki, za zainteresowanie tematem. wypróbuje ten program.
    Widziałam, że podobne wątki się pojawiają. Moje plik skopiowały się od razu z błędem ale konkretnego powodu takiej sytuacji brak. Również najpierw wszytko sprawdziłam. Nadpisałam zaledwie kilka nowych zdjęć i niemal od razu skopiowałam je żeby sprawdzić czy sytuacja się powtórzy-Problem z samą kartą, body, złączami etc. ale wszytko działa, te pliki też są ok. Tylko jak kolega kilka postów niżej, dalej nie wiem co było powodem utraty plików z całej karty.

  5. #5

    Domyślnie Odp: błędnie skopiowane pliki z całej karty- brak możliwośći otworzenia pliku

    Cytat Zamieszczone przez peak-a-boo Zobacz posta
    ...dalej nie wiem co było powodem utraty plików z całej karty.
    Raczej już się nie dowiesz - życie po prostu, coś się pieprzy akurat wtedy, gdy najmniej się spodziewasz :/
    Po wszelkich swoich doświadczeniach obstawiałbym połączenie USB, albo ten zapełniający się dysk? To są indywidualne przypadki. Zbieg dwóch "niestrawnych" sytuacji i problem gotowy.
    Świat informatyki i elektroniki też czasem żyje własnym życiem
    Życzę odzyskania choć części zdjęć

  6. #6

    Domyślnie Odp: błędnie skopiowane pliki z całej karty- brak możliwośći otworzenia pliku

    marlo przepraszam, że tak późno odpisuję ale mam ostatnio straszny młyn. Co do twojego postu -nie godzę się na takie wytłumaczenie :P tyle osób zawodowo pracuje na 6d z 1 slotem... jak oni śpią po nocach??? muszę zgłębić temat odzyskiwania zdjęć ale emocje opadły i teraz już podchodzę do tego jak do jeża. Przecież ja tylko chcę robić zdjęcia :P a zajmuję się tysiącem innych rzeczy: kabelkami, kartami, kalibracja monitora i końca tej nauki nie widać.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: błędnie skopiowane pliki z całej karty- brak możliwośći otworzenia pliku

    Cytat Zamieszczone przez peak-a-boo Zobacz posta
    tyle osób zawodowo pracuje na 6d z 1 slotem... jak oni śpią po nocach???
    Jak ich na to stać to mogą spać spokojnie. Sam często robie zdjęcia bez karty w aparacie i też sypiam jak dziecko (nie myslić z obudził się po godzinie, rozdarł, postawił kloca itd).

    Rawy raczej ciężko będzie odzyskać w domowym zaciszu, usługi odzyskiwania danych istnieją, ale raczej tylko dla tych co ich stać na dwa sloty, wogóle wszystkiego mają po dwa, samochody domy... ogólnie drigi interes.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •