Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Próba wejścia w Canona

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Próba wejścia w Canona

    Witam wszystkich. Mam taki oto dylemat. Jestem obecnie użytkownikiem Nikona, w którym to mam skompletowany całkiem porządny zestaw. Co do posiadanych puszek nie mam żadnych zastrzeżeń. Pojawia się jednak problem ze szkiełkami i z tego względu coraz częściej patrzę w kierunku Canona, w którym to chciałbym mieć coś w stylu FF + 17-40 L + 35 1.8 + 50 1.2 L + 135 f 2 L. I teraz pytanie, jakie FF w C będzie odpowiednikiem D800 w N ?

    Obecnie używany przeze mnie zestaw to d600, d800, 20 1.8, 35 1.4, 50 1.4 i 85 1.4.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 236

    Domyślnie Odp: Próba wejścia w Canona

    Cytat Zamieszczone przez Wakabayashi Zobacz posta
    I teraz pytanie, jakie FF w C będzie odpowiednikiem D800 w N ?
    Nie ma tak wadliwego body w systemie Canona jak D800 :-)
    Jeżeli szukasz na dzień dzisiejszy odpowiednika D800/810 to jest to 5D mkIII. Wyżej jest 5D mkIV / 5Ds R. A najwyżej Nikon d850...

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Próba wejścia w Canona

    A nad wszystkimi jest Sony. Warto o tym pamiętać.

  4. #4
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie Odp: Próba wejścia w Canona

    a potem tym wypasionym sprzętem zrobisz zdjęcie, wrzucisz do sieci i jakiś gość Ci napisze "u mnie na smartfonie ma jakieś takie ciepłe kolory"

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Próba wejścia w Canona

    Ja jakoś na swoje d800 nie narzekam, wręcz jest to puszka która ma wszystko czego mi potrzeba. I nigdy nie sprawia problemów. Problemem są szkła w N, bo w zakresie moich potrzeb troche bieda.... generalnie potrzebowałbym czegoś szerokiego, do tego 50tkę (w Nikonie jest dramat, albo Sigma Art albo.... kupa) i na koniec 135 L, która stoi fajnie cenowo, a jednocześnie ma same pochlebne opinie.

    Co do tego 5dmkIII, to jakie są obecnie realne ceny za sztukę z przebiegiem w okolicach 50k ?

    Co do Sony, to miałem je w DSLR. Kiepsko wspominam. Bezlusterkowce rozważałem na kilka sposobów i jestem zdecydowany, że to nie droga dla mnie.

  6. #6
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Próba wejścia w Canona

    Cytat Zamieszczone przez Wakabayashi Zobacz posta
    Witam wszystkich. Mam taki oto dylemat. Jestem obecnie użytkownikiem Nikona, w którym to mam skompletowany całkiem porządny zestaw. Co do posiadanych puszek nie mam żadnych zastrzeżeń. Pojawia się jednak problem ze szkiełkami i z tego względu coraz częściej patrzę w kierunku Canona, w którym to chciałbym mieć coś w stylu FF + 17-40 L + 35 1.8 + 50 1.2 L + 135 f 2 L.
    ze jaki 35/1.8 dokladnie?

    i tez nie rozumiem czym sie napalac w kontekscie 17-40. fajny obiektyw, ladny obrazek, ale optycznie generalnie to nie jest, zdecydowanie, obiektyw dla ktorego zmienialbym system. 16-35/4 to jeszcze rozumiem (nikonowski odpowiednik to wstyd

    Cytat Zamieszczone przez Wakabayashi Zobacz posta
    I teraz pytanie, jakie FF w C będzie odpowiednikiem D800 w N ?
    w tym wypadku mysle, ze po prostu 5D mkIV
    www albo tez flickr

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 236

    Domyślnie Odp: Próba wejścia w Canona

    Cytat Zamieszczone przez Wakabayashi Zobacz posta
    Co do tego 5dmkIII, to jakie są obecnie realne ceny za sztukę z przebiegiem w okolicach 50k ?
    Nie mam pojęcia. Ale gdybym miał sprzedać swój mk3 z przebiegiem ok. 22k, to chciałbym 7999 PLN

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    w tym wypadku mysle, ze po prostu 5D mkIV
    Nie deprecjonuj marki! Wszak IV to nieudaczna odpowiedź na d850... (a raczej prequel)

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Re: Próba wejścia w Canona

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ze jaki 35/1.8 dokladnie?

    i tez nie rozumiem czym sie napalac w kontekscie 17-40. fajny obiektyw, ladny obrazek, ale optycznie generalnie to nie jest, zdecydowanie, obiektyw dla ktorego zmienialbym system. 16-35/4 to jeszcze rozumiem (nikonowski odpowiednik to wstyd


    w tym wypadku mysle, ze po prostu 5D mkIV
    Tamron 35 1.8, ewentualnie C 35/2 IS. Co do 17-40to nie jest to mus. Jakims rozwiązaniem byłby też 24 1.4 L.

    Co do tych mkIII i mkIV. Obydwa są raczej odczuwalnie droższe od D800. Co tam w C stoi podobnie cenowo ?

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 236

    Domyślnie Odp: Re: Próba wejścia w Canona

    Cytat Zamieszczone przez Wakabayashi Zobacz posta
    Co do tych mkIII i mkIV. Obydwa są raczej odczuwalnie droższe od D800. Co tam w C stoi podobnie cenowo ?
    Dlatego, że D800 jest dość masowo dostępny na rynku wtórnym i nie jest ceniony przez posiadaczy. Bez wszczynania dyskusji o wyższości Bożego Narodzenia nad Wielkanocą o to dlaczego tak jest pytaj na żółtym forum.
    Spójrz na Canon 6dII.

  10. #10
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Re: Próba wejścia w Canona

    Cytat Zamieszczone przez Wakabayashi Zobacz posta
    Tamron 35 1.8, ewentualnie C 35/2 IS. Co do 17-40to nie jest to mus. Jakims rozwiązaniem byłby też 24 1.4 L.
    jak focisz do kotleta i chcesz ladny bokeh, to do 35/2 IS raczej zniechecam. bardzo ostre szklo i fajnie zbudowane, ale bokeh jak dla mnie skandaliczny


    Cytat Zamieszczone przez Wakabayashi Zobacz posta
    Co do tych mkIII i mkIV. Obydwa są raczej odczuwalnie droższe od D800. Co tam w C stoi podobnie cenowo ?
    no to uzywane 5D mkIII raczej. kupowanie 6D (mkII) po D800 to raczej nie jest sensowne rozwiazanie, a R-ka to juz cena nieprzechodzonego 5D mkIV
    www albo tez flickr

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •