Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Sony A6400

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A6400

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    rynek wtórny?
    Na przykład. Poza tym masa użytkowników Canona dokupuje korpusy Sony, aby uzyskać nowe możliwości.

    O ile nadal twierdzę, że Canon robi lepsze i fajniejsze (wielokrotnie tańsze kilka często też) szkła od Sony, to tej ostatniej firmie muszę przyznać większą konsekwencję i przewidywalność we wprowadzaniu szkieł na rynek. U Canona niektórzy czekali po kilkanaście/kilkadziesiąt lat na zupełnie podstawowe szkła i raczej już się nie doczekają...

  2. #12
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Sony A6400

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Na przykład. Poza tym masa użytkowników Canona dokupuje korpusy Sony, aby uzyskać nowe możliwości.

    O ile nadal twierdzę, że Canon robi lepsze i fajniejsze (wielokrotnie tańsze kilka często też) szkła od Sony, to tej ostatniej firmie muszę przyznać większą konsekwencję i przewidywalność we wprowadzaniu szkieł na rynek. U Canona niektórzy czekali po kilkanaście/kilkadziesiąt lat na zupełnie podstawowe szkła i raczej już się nie doczekają...
    Które to szkła? Te podstawowe znaczy..

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A6400

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Które to szkła? Te podstawowe znaczy..

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka
    Standard na FF i APS-C. Czyli na przykład EF 50/1.4 IS czy EF-S 35/1.8...

  4. #14

    Domyślnie Odp: Sony A6400

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Hmmm do bezlustra Canona jest 12 szkieł? Którego?
    I dlaczego wszystkich użytkowników alf jakich znam prześladuje chęć podpinania szkieł od Canona? Nawet kamerzyści tak mają? Rozumiem że to wynik swoistego masochizmu albo może nie wiedzą że Sony odniosło tak niebywały sukces na polu tworzenia szklarni do systemu ....
    W sumie do M i do R oczywiście :P

    Jesteś totalnie nie na czasie. Nabywcy sony " z wolnego rynku " nie szukają szkieł Canona a Ty o tym ciągle słyszysz bo tu siedzisz a to dotychczasowi użytkownicy canona szukają takiej opcji bo mają szafy pełne szkieł. Czas zrobić sobie update.

    A co do Panasa i Olympusa to spbie można liczyć jak sie chce. Mówilismy nie o dostępności dla systemu tylko o firmie. Ja bym nie sumował bo one w znacznej większości nie są w pełni wzajmnie kompatybilne. Nie w pełni kompatybilne do do sony pofepniesz prawie wszystko co jest na rynku.

    --- Kolejny post ---

    S propo wątku- A6400 zastępuje A6300 ... trafiłem ;-)

    AF-C zapowiada się genialnie ale zobaczymy jak wyjdzie.

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A6400

    Mnie ten a6400 niepokoi. Czy aby Sony nie zaczyna myśleć jak Canon. Skoro A7 III sprzedaje się REWELACYJNIE, to po co robić w jego okolicach cenowych domniemany a7000? Taki a6400 jest znacznie bezpieczniejszy, dobrze się sprzeda, a nie odbierze klienteli A7 III. Mam nadzieję, że nie mam racji

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sony A6400

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    W sumie do M i do R oczywiście :P
    To je się da podpiąć do obu puszek? Jaki jest sens takiego sumowania, jeszcze pomijając inne szkła Canona których można używać bez ograniczeń zarówno z R jak i M?

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Jesteś totalnie nie na czasie. Nabywcy sony " z wolnego rynku " nie szukają szkieł Canona a Ty o tym ciągle słyszysz bo tu siedzisz a to dotychczasowi użytkownicy canona szukają takiej opcji bo mają szafy pełne szkieł. Czas zrobić sobie update.
    A skąd wiesz o jakich użytkownikach ja słyszę że wypisujesz te bajędy ?

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Mnie ten a6400 niepokoi. Czy aby Sony nie zaczyna myśleć jak Canon. Skoro A7 III sprzedaje się REWELACYJNIE, to po co robić w jego okolicach cenowych domniemany a7000? Taki a6400 jest znacznie bezpieczniejszy, dobrze się sprzeda, a nie odbierze klienteli A7 III. Mam nadzieję, że nie mam racji
    Czemu niepokoi? Dla mnie wygląda bardzo sensownie. Myślę że Sony uzupełnia segment gdzie są najlepsze obroty. Spodziewam się że prędzej dadzą następcę A6000 niż coś wyżej. Jakoś muszą reagować na to że tracą pozycje lidera w segmencie ML i tego największa nawet sprzedaż FF nie nadrobi bo to nie jest nawet 10% rynku. Moim zdaniem bardzo rozsądne podejście.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17

    Domyślnie Odp: Sony A6400

    @Kolekcjoner... jak Ty się przyczepisz do najmniej ważnego szczegółu to już do końca świata.... jakie to ma znaczenie? Napisałeś, że sony ma problemy z wypuszczaniem szkieł. Z tych danych wynika, że raczej nie ma i nie żadnego znaczenia czy 12 modeli canona jest na jeden czy na dwa bagnety. Raczej to jest oczywiata wada canona jeśli jyż tak ciśniesz ten szczegół.

    Jeśli chodzi o Twoje wrzutki na temat posukiwań szkieł canona przez użytkowników sony to teoretyzujesz. Ja praktycznie mogę powiedzieć - mam puszkę sony i szkieł canona nie szukam. Moi znajomi, którzy są w systemie również ich nie szukają. Znasz kogoś kto jest już zadomowiony w sony i szuka szkieł w canonie? Kogoś kto kupuje mowy aparat sony i szkła canona? Kto i ilu ich jest? Przestań bajki opowiadać bo to już się robi śmieszne Tak było 3-4 lata temu kiedy mnóstwo canonierów kupiło puszki sony.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A6400

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jakoś muszą reagować na to że tracą pozycje lidera w segmencie ML i tego największa nawet sprzedaż FF nie nadrobi bo to nie jest nawet 10% rynku.
    Np. w Japonii na każdy sprzedany ML FF nie przypadają nawet dwa APS-C, w wg tego co piszesz powinno ponad 9. Więc mamy zupełnie inny obraz rynku. Jak to możliwe? Nie będę już wspominać o tym, że zysk na FF jest kilka razy większy na samym korpusie, o szkłach nie wspomnę... Nikon nawet nie podjął rękawicy w segmencie APS-C...

    To, że Canon sprzedaje nie wiadomo ile Rebeli i zarabia na tym kokosy, to są mrzonki. Taki stan istniał 10 lat temu i ten obraz jest podtrzymywany na tym forum nie wiem dlaczego (dla lepszego samopoczucia? ) Te czasy już minęły bezpowrotnie...
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 17-01-2019 o 23:33

  9. #19
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sony A6400

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    @Kolekcjoner... jak Ty się przyczepisz do najmniej ważnego szczegółu to już do końca świata.... jakie to ma znaczenie? Napisałeś, że sony ma problemy z wypuszczaniem szkieł. Z tych danych wynika, że raczej nie ma i nie żadnego znaczenia czy 12 modeli canona jest na jeden czy na dwa bagnety. Raczej to jest oczywiata wada canona jeśli jyż tak ciśniesz ten szczegół.
    Jak to, że w systemie jest ok. 100 szkieł aktualnie produkowanych, i grubo więcej dostępnych na rynku wtórnym, jest mało istotny szczegół to sorry ale o czym my piszemy?
    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Jeśli chodzi o Twoje wrzutki na temat posukiwań szkieł canona przez użytkowników sony to teoretyzujesz. Ja praktycznie mogę powiedzieć - mam puszkę sony i szkieł canona nie szukam. Moi znajomi, którzy są w systemie również ich nie szukają. Znasz kogoś kto jest już zadomowiony w sony i szuka szkieł w canonie? Kogoś kto kupuje mowy aparat sony i szkła canona? Kto i ilu ich jest? Przestań bajki opowiadać bo to już się robi śmieszne Tak było 3-4 lata temu kiedy mnóstwo canonierów kupiło puszki sony.
    Rozumiem że Twoi znajomi są wiarygodni, bo są Twoi a moi nie..... Ty naprawdę na poważnie piszesz coś takiego.....? ....
    Bajki to są o tym że szkła Sony zaspokajają potrzeby użytkowników.
    BTW: Też mam puszkę Sony ....
    Spuść z tonu, bo to nie jest tak że masz patent na jedynie słuszną rację

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Np. w Japonii na każdy sprzedany ML FF nie przypadają nawet dwa APS-C, w wg tego co piszesz powinno ponad 9. Więc mamy zupełnie inny obraz rynku. Jak to możliwe? Nie będę już wspominać o tym, że zysk na FF jest kilka razy większy na samym korpusie, o szkłach nie wspomnę... Nikon nawet nie podjął rękawicy w segmencie APS-C...

    To, że Canon sprzedaje nie wiadomo ile Rebeli i zarabia na tym kokosy, to są mrzonki. Taki stan istniał 10 lat temu i ten obraz jest podtrzymywany na tym forum nie wiem dlaczego (dla lepszego samopoczucia? ) Te czasy już minęły bezpowrotnie...
    Moje informacje pochodzą z wywiadów z oficjelami Canona, Sony, Panasa.... Nawet niedawno jeden z oficjeli Canona mówił że daleko jeszcze do uśmiercania lustrzanek, bo na najbardziej liczącym się rynku czyli w USA to nadal 60-70% sprzedaży....
    Była też niedawno mowa o proporcji rynku apsc i FF przy okazji wywiadu z oficjelami Panasonica, nie pamiętam jakie liczby padły ale to było na pewno poniżej 10% (chodziło o rynek globalny) - jak znajdę to podlinkuję.
    A podasz jakieś źródło Twoich informacji? Np. o tych zyskach na FF? Piszesz to już któryś raz, chyba nawet już o to pytałem i nic.... Chętnie bym poczytał .

    BTW: nie wiem czemu piszesz o tych Rebelach, bo ja pisałem o rynku ML. I tu Sony traci choćby w Japonii na którą się powołujesz.

    Rzeczywiście mamy inny ogląd rynku. Przy czym nie twierdzę że mój jest jedynie słuszny, bo zdaję sobię sprawę że wszelkie informacje do których jest dostęp są wycinkowe i często się wykluczają. Czas pokaże kto ma rację i czyja strategia była słuszna.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 18-01-2019 o 01:25
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #20
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Sony A6400

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Standard na FF i APS-C. Czyli na przykład EF 50/1.4 IS czy EF-S 35/1.8...
    Czy dobrze rozumiem? Czepiasz się, że canon nie dał jasnej 50-tce is'a, a innych jasnych stałek nie robi specjalnie do kropowych puszek, do których można również podpinać ef'y?

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •