Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 87 z 87

Wątek: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

  1. #81
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Eye-AF to mogą tylko poprawić, aby nie odstawać od reszty i wiedzą, że ten element układanki jest jednym z ważniejszych
    Cisnąłem bekę z tym AF'em, ale po tych aktualizacjach bez clicku...

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Zastanawiam mnie tylko, że zamierzają równolegle wypuścić na rynek coś tańszego w rodzaju RP i jakoś nie ogarniam z czego można by wykastrować RP, aby wypuścić kolejną tańszą pełną klatkę.
    Tu akurat mogę pomóc, zamienią metal na policarby. Plastikowy bagnet, body, nawet gumy będą z plastiku .

  2. #82
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta

    Tu akurat mogę pomóc, zamienią metal na policarby. Plastikowy bagnet, body, nawet gumy będą z plastiku .
    wydaje się że te gumy już są plastikowe, wizjer za dopłatą (wsuwany na stopkę) bo przecież i tak wszyscy na zombie robią więc będzie dodatkowym drogim akcesorium

  3. #83
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Zastanawiam mnie tylko, że zamierzają równolegle wypuścić na rynek coś tańszego w rodzaju RP i jakoś nie ogarniam z czego można by wykastrować RP, aby wypuścić kolejną tańszą pełną klatkę.
    Ale to chyba ma być coś z M nie R. O jeszcze tańszej FF to prawdę rzekłszy nie słyszałem. Natomiast jeśli chodzi o wycinanie to nie doceniacie Canona - jak będzie trzeba to staną na wysokości zadania
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #84
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale to chyba ma być coś z M nie R. O jeszcze tańszej FF to prawdę rzekłszy nie słyszałem. Natomiast jeśli chodzi o wycinanie to nie doceniacie Canona - jak będzie trzeba to staną na wysokości zadania
    W sumie masz rację - mogą się wzorować na pomysłach reaktywowanej Y 35 https://www.youtube.com/watch?v=nDDCCRA2kM4
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #85
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    W sumie masz rację - mogą się wzorować na pomysłach reaktywowanej Y 35 https://www.youtube.com/watch?v=nDDCCRA2kM4
    Wiem, widziałem ten filmik. Z Canonem to nie jest o tyle dobre porównanie, że oni nie pozwalają sobie na wypuszczanie szajsu. To zupełnie nie ta kwestia. Są mistrzami wycinania funkcjonalności nie jakości.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #86
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Cisnąłem bekę z tym AF'em, ale po tych aktualizacjach bez clicku...
    O możliwości takiej modyfikacji wiadomo już od dawna.

    https://www.canon.co.uk/support/cons...uals&language=

    Jaka tam jest data?

    Release date: 13 September 2018

    Co pisze w środku?

    http://gdlp01.c-wss.com/gds/2/030003...osr-im-eng.pdf

    * Rubber rings can be replaced at Canon Service Center (chargeable).
    * There are cases in which the sound of control ring operations may be recorded when shooting movies.
    * The clicking sensation of the control ring can be removed by the Canon Service Center (chargeable).
    Te same informacje można znaleźć w instrukcjach obsługi obiektywów, tu na przykładzie RF 50mm F1.2 L USM w języku polskim.

    http://gdlp01.c-wss.com/gds/3/030003..._Manual_PL.pdf

    Teraz po prostu tylko podali sugerowaną cenę za tę ostatnią usługę.

  7. #87
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wiem, widziałem ten filmik. Z Canonem to nie jest o tyle dobre porównanie, że oni nie pozwalają sobie na wypuszczanie szajsu. To zupełnie nie ta kwestia. Są mistrzami wycinania funkcjonalności nie jakości.
    Zgadza się. Konserwatywność i pancerność profi korpusów Canona jest nie do przecenienia. Z drugiej strony wydaje mi się, że to domena wszystkich flagowców z różnych systemów.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •