Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 87

Wątek: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

  1. #71
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Re: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Odbiję piłkę i powiem, że czytam opinie takie że Canon R jest brzydszy.
    Mi sie podoba Fuji i Pentax, a bezlustra zarówno C i N sa okropne. Co mi nie przeszkodzi kupić jakiegos Nikona Z, bo patrze na to co sprzęt oferuje i na to co mam do tej pory (czyli wykluczam przesiadkę).

    Ja sie opieram na opinii znajomego użytkownika A9. Może o czym innym mówimy? Chodzi o wybudzenie body, czy o to, że w czasie zapisu zdjęcia nie "przycina" obrazu?
    Chodzi o minimalne opóźnienie akcji w wizjerze aparatu. W dslr go nie masz, bo tam obraz dociera do oka od razu (bez wdawania się w rozważania fizyczne - prędkość światła w praktyce oznacza - natychmiast, opóźnienia ośrodka też można bez ryzyka istotnej pomyłki pominąć). W ML najpierw pada na sensor - jest przetwarzany, kodowany i wyświetlany w wizjerze. Choćby skały sr....y opóźnienie jest, bo cały ten proces jednak ułamkowy czas trwa. Być może w pewnych rodzajach fotografii nie jest to bez znaczenia. Ja sportu nie fotografuję. Więc pewnie nawet nie byłbym w stanie tego ocenić, dlatego zasięgnąłem opinii osob które siedzą w temacie.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 29-05-2019 o 23:22
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #72
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Chodzi o minimalne opóźnienie akcji w wizjerze aparatu. W dslr go nie masz, bo tam obraz dociera do oka od razu (bez wdawania się w rozważania fizyczne - prędkość światła w praktyce oznacza - natychmiast, opóźnienia ośrodka też można bez ryzyka istotnej pomyłki pominąć). W ML najpierw pada na sensor - jest przetwarzany, kodowany i wyświetlany w wizjerze. Choćby skały sr....y opóźnienie jest, bo cały ten proces jednak ułamkowy czas trwa. Być może w pewnych rodzajach fotografii nie jest to bez znaczenia. Ja sportu nie fotografuję. Więc pewnie nawet nie byłbym w stanie tego ocenić, dlatego zasięgnąłem opinii osob które siedzą w temacie.
    Ok. A jakie wobec tego masz doświadczenia z EFCS (elektroniczna przednia kurtyna migawki) ? O korzyściach płynących z EFCS wiadomo

    Na przykładzie A9

    "Opóźnienie migawki w ciągłym AF w Sony A9 (z obiektem w stałej odległości) było dobre, choć nie wyjątkowe, mierząc w 0.216 sekundy w trybie pojedynczego obszaru (centralny) AF z obiektywem Sony Zeiss 35 mm f / 2.8. Domyślnie włączono mechaniczną migawkę i elektroniczną pierwszą kurtynę migawki (EFCS). Przy wyłączonym EFCS opóźnienie pełnej migawki AF wzrosło do 0,355 sekundy. Z całkowicie elektroniczną migawką, pełne opóźnienie migawki AF wynosiło 0,231 sekundy, trochę wolniej niż w przypadku EFCS. Po ręcznym ustawieniu ostrości opóźnienie migawki Sony A9 spadło do 0,097 sekundy za pomocą EFCS lub bez 0,249 sekundy. W pełni elektronicznej migawki opóźnienie migawki ręcznego ustawiania ostrości wynosiło 0,119 sekundy. Preselekcja opóźnienia migawki Sony A9 wynosiła zaledwie 0,020 sekundy z EFCS, co jest bardzo szybkie. Bez EFCS opóźnienie migawki w trybie wstępnym wzrosło o 0,165 sekundy, ale przy całkowicie elektronicznej migawce było to zaledwie 0,038 sekundy."
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-05-2019 o 07:53
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #73
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Wiem, ze na na temat, ale do końca tygodnia w cyfrowe.pl można kupić A9 za 12393zł kod rabatowy SONY3000

  4. #74
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Będzie, natomiast co do ceny, hmmmm... dżentelmeni podobno o pieniądzach nie dyskutują ....
    Zrobienie odpowiednika A9 przez Canona jest równie prawdopodobne co nowy, atomowy lotniskowiec dla floty Rosji (Władimir obiecał). W końcu Canon/Rosja jest mocarstwem I, przede wszystkim, już za dłuższą chwilę będzie A9 II, korpus jeszcze bardziej rewolucyjny...

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Wiem, ze na na temat, ale do końca tygodnia w cyfrowe.pl można kupić A9 za 12393zł kod rabatowy SONY3000
    Dzięki za informację, to bardzo dobra cena

  5. #75
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Wiem, ze na na temat, ale do końca tygodnia w cyfrowe.pl można kupić A9 za 12393zł kod rabatowy SONY3000
    Już biegnę do sklepu.....ale zaraz co ze szkłami których potrzebuję ....



    @candar - przecież napisałem, że nie mam doświadczenia z tym sprzętem to o co mnie pytasz? Zapytaj osoby które używały .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #76
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Wiem, ze na na temat, ale do końca tygodnia w cyfrowe.pl można kupić A9 za 12393zł kod rabatowy SONY3000
    To bardzo dobra informacja Dziękuję

    Ano poczekamy do przyszłego roku i obaczymy co nam Canon zaserwuje. Zakładając, że zaniedługo ukaże się A9 II to w przyszłym roku będzie można rozmyślać, czy zostać w S czy wracać do C o ile Canona zaskoczy nową ciekawą puszką.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Już biegnę do sklepu.....ale zaraz co ze szkłami których potrzebuję ....
    Te których potrzebujesz już masz ja zresztą też, mają takie ładne logo Canona i całkiem dobrze śmigają na S

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    @candar - przecież napisałem, że nie mam doświadczenia z tym sprzętem to o co mnie pytasz? Zapytaj osoby które używały .
    Te, które znam są zachwycone Ale to zapewne wyjątki
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #77
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Te których potrzebujesz już masz
    Oj.. tu wcale tak różowo nie jest .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #78
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ano poczekamy do przyszłego roku i obaczymy co nam Canon zaserwuje. Zakładając, że zaniedługo ukaże się A9 II to w przyszłym roku będzie można rozmyślać, czy zostać w S czy wracać do C o ile Canona zaskoczy nową ciekawą puszką.
    Znając Canona dorzucą drugą kartę i wykastrują eye-af no chyba, że ekstra wykupisz aktualizacje .

    Nie spodziewaj się atrakcji, po premierze będzie spam jakia to kupa i że zdjęć nie robi...

  9. #79
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ano poczekamy do przyszłego roku i obaczymy co nam Canon zaserwuje. Zakładając, że zaniedługo ukaże się A9 II to w przyszłym roku będzie można rozmyślać, czy zostać w S czy wracać do C o ile Canona zaskoczy nową ciekawą puszką.
    canon nigdy nie zaskakuje - chyba że zaskoczeniem jest gigantyczny crop na 4k, ewentualnie "nowa" stara matryca

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Znając Canona dorzucą drugą kartę i wykastrują eye-af no chyba, że ekstra wykupisz aktualizacje .

    Nie spodziewaj się atrakcji, po premierze będzie spam jakia to kupa i że zdjęć nie robi...
    bilans musi wyjść na zero
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 31-05-2019 o 14:17

  10. #80
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Znając Canona dorzucą drugą kartę i wykastrują eye-af no chyba, że ekstra wykupisz aktualizacje .

    Nie spodziewaj się atrakcji, po premierze będzie spam jakia to kupa i że zdjęć nie robi...
    Wystarczy lepsza matryca w obecnym rozmiarze (oby nie poszli w te ponad 50 mpix) oraz dopracowany AF i będzie OK. Eye-AF to mogą tylko poprawić, aby nie odstawać od reszty i wiedzą, że ten element układanki jest jednym z ważniejszych

    Zastanawiam mnie tylko, że zamierzają równolegle wypuścić na rynek coś tańszego w rodzaju RP i jakoś nie ogarniam z czego można by wykastrować RP, aby wypuścić kolejną tańszą pełną klatkę.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 31-05-2019 o 14:32
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •