Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 87

Wątek: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Adaptery pomiędzy systemem C R i N Z uważam za całkowity bezsens, skoro są to nowe systemy i od razu można kupić odpowiedni korpus i raptem kilka obiektywów. Być może jakiś sens miałby adapter z S E na C R ale pewnie Canon to przewidział i realizacja jego nie jest możliwa.
    Co do firmy Techart, to nie pokładałbym w nich specjalnej nadziei, bo adapter EF -> S E dłubią już od wielu lat z takim sobie skutkiem (firmware!).

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Ja bym takiego Zeissa FE 50 1.4 chętnie podpiął pod R.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ja bym takiego Zeissa FE 50 1.4 chętnie podpiął pod R.
    No właśnie Na szczęście się nie da

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Ale dlaczego na szczęście? z 50mm w Canonie jest tak sobie Fakt 50L dostał skrzydełek pod R, ale taki Zeiss kładzie go na łopatki. RF 50 1.2 jak narazie poza zasięgiem cenowym. Sigmy nie liczę bo to kloc. Więc gdyby Sigma lub techart zrobiła adapterek to git.
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 26-01-2019 o 15:52

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    nie rozumiem określenia "kladzie go na łopatki"
    dla mnie przewaga systemu nad innym systemem może polegać na większym wyborze, np C oferuje 600L a S nie
    ale doszukiwanie się różnic w topowych szkłach o tych samych parametrach to onanizm
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ale dlaczego na szczęście? z 50mm w Canonie jest tak sobie Fakt 50L dostał skrzydełek pod R, ale taki Zeiss kładzie go na łopatki. RF 50 1.2 jak narazie poza zasięgiem cenowym. Sigmy nie liczę bo to kloc. Więc gdyby Sigma lub techart zrobiła adapterek to git.
    Na szczęście dlatego, że nie trzeba kombinować. Komu pasuje EOS R + RF 50/1.2, to weźmie taki zestaw. Komu nie, to wspomnianego Zeissa + korpus Sony np. A7 III.

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    I co takiego ma Zeiss FE 50\1.4 czego nie ma np. Sigma ART, która jest bez problemu do podpięcia? Pytam serio bo nie mam pojęcia.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Ten adapter może być fascynujący. Ponieważ używając drugiego adaptera Canona da się do bezlusterkowce Nikona podłączyć szkła ef. A szkło podłączane do korpusu przy pomocy dwóch adapterów będzie budzić respekt ;-)
    a już miałem nadzieję że szkła EF potaniają a tu taki dinks, i wszystkie nadziej poszzzzzły teraz wszystko będzie używać EF - bezlustra sony nie istnieją bez EF, teraz bezlustra nikona, oczyiwiście w bezlustrach canona EF pracują jak natywne - canon będzie musiał zwiększyć produkcję - dwa adaptery do jednego szkła jestem pełen podziwu

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    I co takiego ma Zeiss FE 50\1.4 czego nie ma np. Sigma ART, która jest bez problemu do podpięcia? Pytam serio bo nie mam pojęcia.
    Poczytaj o klasycznych konstrukcjach Zeeisa. Miałem kilka Zeissów manualnych (ostały się tylko dwa), polecam sprawdzić samemu jaki generują obrazek. Pisanie o tym nic nie da Mam sigmę Art ale to już całkiem co innego. Coś jak porównanie płyty CD do winyla.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #20
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Canon R vs Nikon Z vs Sony A

    No i OK. Kiedyś Nikon miał najdłuższy rejestr i wszyscy mogli przypinać Nikkory, teraz sytuacja się odwróciła i wszystko idzie podpinać do Nikona. Nie jestem pewien czy się da szkła Canon R, to 4 mm różnicy w rejestrze, zdaje się, więc powinno się chyba dać zrobić adapter.
    Nikon Z 16 mm, Canon R 20 mm, Sony 18 mm. Skoro jest adapter do Sony ....

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •