Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

Widok wątkowy

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

    To jest raczej kwestia osobistych upodobań i przyzwyczajeń. Przypuszczam, że miałbym spory problem aby kierować samochód wolantem zamiast standardowym kołem kierownicy. Z pewnością korpus R polubią "miziacze" smartfonowi, którzy nie rozstają się ani na chwilkę ze swoimi fonami. Tak więc jako osobnik przyzwyczajony przez lata do kółek, gałek i pokręteł nie jestem specjalnie przekonany, że pozbycie się takowych w R-ce jest dobrym posunięciem. No ale to ja i na razie czekam na jakąś "normalną" puszkę R np. RS z guzikami, dżojstikiem oraz pokrętłami

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Dla testerów niepraktyczne jest to co jest odmienne od Sony.
    Ustawienie punktu AF na ekranie to dla mnie dziś jedyne praktyczne rozwiązanie przy tak dużym obszarze AF. Użeranie sie z dżojstikiem ma sens może przy 50 punktach na środku obrazka.
    Ale jakie "użeranie z dżojstikiem" ? Serio "jedyne praktyczne" ???????

    Przecież bodaj 99% aparatów ma możliwość zapamiętania i zapisania najczęściej używanego punktu AF-a osobno dla orientacji pionowej, jak i poziomej aparatu oraz wyśrodkowania po wciśnięciu dżojstika. Zarówno w canonach 7D, jak 5D III, których kiedyś używałem a obecnie w Fuji i Sony mam zapamiętane docelowe punkty AF z których najczęściej korzystam i dżojstikiem wprowadzam jedynie drobne poprawki (jeśli muszę), ale generalnie częściej korzystam z Eye AF.

    Standardowe dorabianie filozofii do czegoś,co nie wszystkim odpowiada i gloryfikowanie jakiegoś rozwiązania jako "najlepsiejszego" na całym rynku jest słabe. A wielkość punktów AF też ma znaczenie i nie bardzo mi się podoba jak pojedyńcza ramka AF-a jest wielkości małego dinozaura. Czasami dochodzę do wniosków, że niektóre osoby nie czytały instrukcji obsługi aparatu, albo używali 20% jego możliwości.

    Tak nawiasem wyjeżdżając z Sony miałeś na myśli, że w aparatach canona nigdy nie było żadnego dżojstika ? Trochę obiektywizmu by się jednak zdało bo ten ciągły hejt na wszystko poza canonem naprawdę staje się nudny.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 09-02-2019 o 21:07
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •