Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

    To jest raczej kwestia osobistych upodobań i przyzwyczajeń. Przypuszczam, że miałbym spory problem aby kierować samochód wolantem zamiast standardowym kołem kierownicy. Z pewnością korpus R polubią "miziacze" smartfonowi, którzy nie rozstają się ani na chwilkę ze swoimi fonami. Tak więc jako osobnik przyzwyczajony przez lata do kółek, gałek i pokręteł nie jestem specjalnie przekonany, że pozbycie się takowych w R-ce jest dobrym posunięciem. No ale to ja i na razie czekam na jakąś "normalną" puszkę R np. RS z guzikami, dżojstikiem oraz pokrętłami

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Dla testerów niepraktyczne jest to co jest odmienne od Sony.
    Ustawienie punktu AF na ekranie to dla mnie dziś jedyne praktyczne rozwiązanie przy tak dużym obszarze AF. Użeranie sie z dżojstikiem ma sens może przy 50 punktach na środku obrazka.
    Ale jakie "użeranie z dżojstikiem" ? Serio "jedyne praktyczne" ???????

    Przecież bodaj 99% aparatów ma możliwość zapamiętania i zapisania najczęściej używanego punktu AF-a osobno dla orientacji pionowej, jak i poziomej aparatu oraz wyśrodkowania po wciśnięciu dżojstika. Zarówno w canonach 7D, jak 5D III, których kiedyś używałem a obecnie w Fuji i Sony mam zapamiętane docelowe punkty AF z których najczęściej korzystam i dżojstikiem wprowadzam jedynie drobne poprawki (jeśli muszę), ale generalnie częściej korzystam z Eye AF.

    Standardowe dorabianie filozofii do czegoś,co nie wszystkim odpowiada i gloryfikowanie jakiegoś rozwiązania jako "najlepsiejszego" na całym rynku jest słabe. A wielkość punktów AF też ma znaczenie i nie bardzo mi się podoba jak pojedyńcza ramka AF-a jest wielkości małego dinozaura. Czasami dochodzę do wniosków, że niektóre osoby nie czytały instrukcji obsługi aparatu, albo używali 20% jego możliwości.

    Tak nawiasem wyjeżdżając z Sony miałeś na myśli, że w aparatach canona nigdy nie było żadnego dżojstika ? Trochę obiektywizmu by się jednak zdało bo ten ciągły hejt na wszystko poza canonem naprawdę staje się nudny.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 09-02-2019 o 21:07
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #22
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Trochę obiektywizmu by się jednak zdało bo ten ciągły hejt na wszystko poza canonem naprawdę staje się nudny.
    I vice versa . Szczególnie w kontekście "odwrotnej" ergonomii puszek Sony - nawet niektórzy zagorzali użytkownicy tych puszek na to narzekają.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    I vice versa . Szczególnie w kontekście "odwrotnej" ergonomii puszek Sony - nawet niektórzy zagorzali użytkownicy tych puszek na to narzekają.
    Dużo jest rzeczy, które powinno się poprawić w różnych konstrukcjach i mógłbym wyliczyć litanię do różnych puszek z różnych systemów, ale to chyba nie jest miejsce na takie porównania, które sam prowokujesz a co kończy się zawsze usuwaniem postów. A po co uśmieszek przy nazwie innego systemu ?

    Co z tego, że w canonie R podoba mi się świetny EVF, dotykowy obracany LCD oraz przejrzyste menu i lepsze wyprofilowanie puszki , które w innych systemach są gorsze ? To, że aparat będzie mi dobrze leżał w ręki nie zapewni mi lepszych zdjęć niż zrobię posiadanym od dawna aparatem pomimo jego ww "odwrotnej ergonomii". Akurat w kwestii ergonomii to wolę gałki, kółka i przyciski na które naniesione są oznaczenia (pokrętło z ISO, korekta ekspozycji, zmiana trybów i FPS itp). Gloryfikowana dowolność konfiguracji sterowania funkcjami puszki i brak opisów elementów sterujących jest fajna do czasu konieczności użycia drugiego aparatu w całkiem odmiennej konfiguracji i życzę powodzenia w tłumaczeniu klientowi, że wyniku zamotania się w obsłudze aparatu niestety najważniejsze zdjęcia nie zostały wykonane.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-02-2019 o 00:34
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #24
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Gloryfikowana dowolność konfiguracji sterowania funkcjami puszki i brak opisów elementów sterujących jest fajna do czasu konieczności użycia drugiego aparatu w całkiem odmiennej konfiguracji i życzę powodzenia w tłumaczeniu klientowi, że wyniku zamotania się w obsłudze aparatu niestety najważniejsze zdjęcia nie zostały wykonane.
    Absolutna racje. Mogę dodac cała listę przypadków gdzie dowolna konfiguracja sie nie sprawdza.

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

    Z custom controls jest jeszcze inny problem pamięć fotografa

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Z custom controls jest jeszcze inny problem pamięć fotografa
    Tia....
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #27
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ... A wielkość punktów AF też ma znaczenie i nie bardzo mi się podoba jak pojedyńcza ramka AF-a jest wielkości małego dinozaura. Czasami dochodzę do wniosków, że niektóre osoby nie czytały instrukcji obsługi aparatu, albo używali 20% jego możliwości.
    Prawda. W większości aparatów punkt af jest znacząco (tak ze 3x) większy niż ramka widoczna na matówce. Wyjątkiem zdaje się był 7d, w którym ramki na matówce są olbrzymie... Więc czujnik danego punktu af pewnie tylko 2x większy jest od ramki.

    R z jasnym obiektywem oferuje pomniejszoną ramke punktu af (z 5% szerokości kadru).

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

    Cytat Zamieszczone przez verasport Zobacz posta
    Dzień dobry. Jest 6d. Jest więc wiele, wiele fotek z nietrafionym AF. W obliczu zmiany brać 6dm2 czy d750 nikon? Ciężko idzie sprzedaż szklarni.
    Co ty focisz tym 6d i w jakich warunkach? Jakie masz szkła?
    Ja mam wiele, wiele nietrafionych ale z 85 1.2, reszta szkieł ok.
    Canon -> Fuji

  9. #29
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

    Dlatego powstał 85mm 1.4 od Canona.
    EFM+22mm; 5D+50mm

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •