Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

    Hehe tak jest. Nawet nie wiecie jak trudno semiprofesjonaliście nabić 60 postów

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Ale nie widzę Twojego ogłoszenia na giełdzie, a czasem raz dać to mało przy małym ruchu. A nuż chcesz sprzedać 50 1.2 za 2000 zł w idealnym stanie, to kupię. A tak to nawet nikt nie wie, co sprzedajesz.
    Kurde mam ale Art 50 na sprzedaż

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

    Cytat Zamieszczone przez verasport Zobacz posta
    D750 zostawia 6dm1.W pewnym momencie myślałem o Sony ale cena. EosR - nie sprawdzałem po przygodach z 6d mam niesmak. Aczkolwiek gdybym dysponował kwotą to analizowalbym i tego eos r
    Sony nie jest drogie. Tylko zoomy GM są drogie ale to jak u konkurencji jak masz szklarnie Canona to obczaj Rke. W optyczne.pl wyszło że matryca jest lepsza niż w 5d4 więc fajnie

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Re: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

    Jak masz wiele, wiele nietrafionych fotek z 6d, to nie myślałbym na Twoim miejscu o zmianie aparatu, ale zdecydowanie o dopracowaniu techniki ostrzenia.

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

    Znam techniki ostrzenia, używam je. Po prostu mnie technologicznie nie zadowala 6d. Oczekuje więcej za te kwotę. Chłopy odnośnie eos R, myślę że jeśli brać pod uwagę sprzęt tego typu to już lepiej iść w soniego. Ale dziękuję za wszystkie głosy.

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Re: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

    No to jak znasz techniki ostrzenia, używasz je jak piszesz i masz jak to ująłeś "wiele, wiele" nieostrych fot, to pozostają zasyfione czujniki af. Chyba, że cały czas focisz na servo szybko poruszające się obiekty.

  7. #17
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie

    Kolego warto obejrzeć i poczytać testy tej Rki. Ja mam a7III i jest świetny ale Rki nie było jak zmieniłem system więc zobacz, przetestuj i decyduj.

    A co do małej ilości trafionych z 6D to napisz więcej szczegółów. Ja z 6d na centralnym z Servo miałem 80-90% trafionych =-O
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 19-01-2019 o 22:01 Powód: sklejenie postów i usunięcie taptalka

  8. #18
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

    Cytat Zamieszczone przez maik30d Zobacz posta
    Kolego warto obejrzeć i poczytać testy tej Rki. Ja mam a7III i jest świetny ale Rki nie było jak zmieniłem system więc zobacz, przetestuj i decyduj.

    A co do małej ilości trafionych z 6D to napisz więcej szczegółów. Ja z 6d na centralnym z Servo miałem 80-90% trafionych =-O
    Z tego co piszą w testach ustawienie wyboru pkt autofocusa w R-ce jest niepraktyczne.Jak dla mnie to nieporozumienie, aby klientom zafundować taką zabawę.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

    Cytat Zamieszczone przez saxjas Zobacz posta
    Z tego co piszą w testach ustawienie wyboru pkt autofocusa w R-ce jest niepraktyczne.Jak dla mnie to nieporozumienie, aby klientom zafundować taką zabawę.
    Dla testerów niepraktyczne jest to co jest odmienne od Sony.
    Ustawienie punktu AF na ekranie to dla mnie dziś jedyne praktyczne rozwiązanie przy tak dużym obszarze AF. Użeranie sie z dżojstikiem ma sens może przy 50 punktach na środku obrazka.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 09-02-2019 o 18:44
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #20
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Zmiana 6D -> 6d2 czy d750 nikon

    Cytat Zamieszczone przez saxjas Zobacz posta
    Z tego co piszą w testach ustawienie wyboru pkt autofocusa w R-ce jest niepraktyczne.Jak dla mnie to nieporozumienie, aby klientom zafundować taką zabawę.
    Gdzieś już to pisałem: testerzy dostają sprzęt na kilka dni. R jest ergonomicznie całkiem innym aparatem od wcześniejszych ff. Dla mnie to była droga przez mękę by go opanować (choć niektórzy pisali, ze miłość od pierwszego dotyku). Domyślam się, że R mogło w nich wzbudzać niechęć.
    Ale dziś nawet z odwróconym ekranem sprawnie przesuwam punkt af (guzik+kolka), chociaż do dzis nic - dla mnie - nie było lepsze niż "przesuwanie względne" po górnej prawej ćwiartce ekranu dotykowego.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •