Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Canon 5D Mark III >> czy warto?

  1. #1

    Domyślnie Canon 5D Mark III >> czy warto?

    Cześć!

    Przerzucam się z aparatów analogowych i potrzebowałabym porady w cyfrówce, ktora chce kupic.
    Mam do kupienia używanego Canona 5d Mk III w Poznaniu, przebieg 20tys.
    Tyle, ze jest on z 2012 roku, ale wyglada na igła stan, oferta na 5000zł.
    Dostałam potwierdzenie przebiegu oraz przykładowe zdjęcia.
    Czy ma to jakies znaczenie, że tak dawno był kupiony? Czy warto?
    Jeśli jest to warte zachodu, czy ktoś mógłby pomóc w sprawdzeniu body w Poznaniu?

    Pomocy! Karolina

  2. #2

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark III >> czy warto?

    To dobry sprzęt. Przebieg oki ale spróbuj zweryfikować czy czasem nie służył do kręcenia filmów. Jeśli sprzedaje zawodowy fotograf to raczej bym odpuścił.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark III >> czy warto?

    Szczerze ? Jak dla mnie niekoniecznie dobry pomysł (widziałaś info ze stanu przebiegu ? czy wierzysz na słowo ? bo jakoś nie wierzę w taki przebieg w tym aparacie) Nie pchałbym się w chwili obecnej w 7 letnią puszkę 5D III z prostego powodu - brak nowoczesnych rozwiązań jak np. Dual Pixel CMOS AF. Zdecydowanie w tej kwocie szukałbym wyłącznie 6D mark II właśnie z Dual Pixel CMOS AF https://snapshot.canon-asia.com/arti...d-live-view-af

    Nawiasem pisząc są też inne systemy oraz małe i lekkie bezlusterkowce, którymi całkiem dobrze się fotografuje i nie trzeba kokosić się z wielkimi i ciężkimi klocami typu 5D III w torbie Ale co kto lubi. Ja jakoś "wyrosłem" z lustrzanek i przed zakupem uważam, że warto sprawdzić co przez te 7 lat od premiery 5D III się zmieniło w zakresie możliwości aparatów dostępnych na rynku.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-01-2019 o 00:36
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark III >> czy warto?

    Dostałam potwierdzenie przebiegu, bo sama tak jak i Ty nie byłam w stanie uwierzyć na słowo.
    Wychodzi na to (po rozmowie), że aparat był używany bardzo sporadycznie "wakacyjnie"...

    Sprawdziłam również 6D mark II, dzięki
    Racja, niby bardzo wiele nowości na rynku. Jednak nadal słyszę, że jest to niezawodny sprzęt.
    Chodziło mi najbardziej o to czy prócz autentyczności przebiegu powinnam się jeszcze czegoś obawiać w związku z takim rocznikiem?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark III >> czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez carolajna1234 Zobacz posta
    Dostałam potwierdzenie przebiegu, bo sama tak jak i Ty nie byłam w stanie uwierzyć na słowo.
    Wychodzi na to (po rozmowie), że aparat był używany bardzo sporadycznie "wakacyjnie"...

    Sprawdziłam również 6D mark II, dzięki
    Racja, niby bardzo wiele nowości na rynku. Jednak nadal słyszę, że jest to niezawodny sprzęt.
    Chodziło mi najbardziej o to czy prócz autentyczności przebiegu powinnam się jeszcze czegoś obawiać w związku z takim rocznikiem?
    Nie zaprzeczam, że 5D III to dobry i niezawodny sprzęt, ale obecnie nie jest to atrakcyjny sprzęt. LV w tym aparacie po prostu nie istnieje a i fazowy AF po tylu latach (nie znam przeszłości aparatu) może nie trafiać w punkt i stawiam, że nie będzie bo jakieś przyczyny sprzedaży zapewne są. Zapoznaj się chociaż i przeczytaj co oferuje 6D II w linku, który zapodałem wyżej pod względem możliwości Dual Pixel CMOS AF trybach foto i video https://snapshot.canon-asia.com/arti...d-live-view-af

    oraz przede wszystkim:
    https://snapshot.canon-asia.com/arti...eatures-part-1
    i
    https://snapshot.canon-asia.com/arti...eatures-part-2

    Nie zrażam, ale dla mnie 5D II i III to już mała prehistoria, choć to maszyny nie do zajechania. 6D II oferuje dużo więcej w podobnej cenie (przez 5 lat od daty premiery 5D III zmieniło się dużo).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-01-2019 o 01:05
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark III >> czy warto?

    @carolajna1234 - kolega wyżej jest "apostołem bezlusterkowców", więc będzie zwracał uwagę na AF "przez ekranik", choć jak na razie więcej osób korzysta w lustrzankach z "normalnego" AF (robią zdjęcia przez celownik).
    Rzuć okiem na sąsiedni wątek, co prawda chodziło o zakup aparatu o dwie generacje starszego (5d pierwsza wersja): http://www.canon-board.info/threads/...i-rekompozycja
    Po przeczytaniu dyskusji będziesz mieć nieco więcej informacji o sprzęcie, może zmienisz plany zakupowe, i na pewno dokładnie będziesz wiedziała, co który z uczestników dyskusji uważa za najważniejsze w sprzęcie, a to może pomóc w ocenie przydatności porad dl Twoich potrzeb.
    Co do przebiegu: jak będziesz mieć pecha, zrobisz 100-200 zdjęć i padnie tak, że naprawa będzie nieopłacalna. Może tak być, to urządzenie mające elektronikę i mechanikę, i bardziej skomplikowane, niż regulowana lampka na biurko. Jak będziesz miała szczęście, aparat bez żadnej usterki dojdzie do 1 000 000 klatek (nie, nie zacięła mi się klawiatura).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5dIII Oliva Soto.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	41,7 KB
ID:	1599

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark III >> czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    @carolajna1234 - kolega wyżej jest "apostołem bezlusterkowców", więc będzie zwracał uwagę na AF "przez ekranik", choć jak na razie więcej osób korzysta w lustrzankach z "normalnego" AF (robią zdjęcia przez celownik).
    Trochę nieszczęśliwe to sformułowanie: "przez ekranik", bo nie wiadomo czy chodzi o EVF czy też o LCD (można korzystać z obu w większości konstrukcji). Przewagą bezlusterkowców jest ustawianie ostrości bezpośrednio na matrycy (detekcja kontrastu i fazy). Tak więc ten "normalny" AF z czujnikami fazy pod lustrem nigdy nie będzie tak dokładny i często niektórzy posiłkują się właśnie LV. A jak pisałem wcześniej LV w 5D III jest praktycznie nieużywalny.

    Jeśli założymy, że komuś przesiadającemu się z analoga na DSLR celny AF oraz używalne LV nie będą potrzebne - to tak, 5D III się sprawdzi.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #8

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark III >> czy warto?

    To, że przesiadam się z analogów nie oznacza, że nie potrzebuję celnego AF czy opcji LV
    @gzub @candar @r_m
    Dziękuję za wszystkie wypowiedzi oraz linki. Coraz bliżej finalnego wyboru sprzętu!

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark III >> czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez carolajna1234 Zobacz posta
    To, że przesiadam się z analogów nie oznacza, że nie potrzebuję celnego AF czy opcji LV
    @gzub @candar @r_m
    Właśnie dla celnego AF-a i używalnego LV rozstałem się swego czasu z puszkami canona. Być może wrócę, gdy znajdę w nich to, co od kilku lat mam w puszkach innych producentów Czas pokaże

    Cytat Zamieszczone przez carolajna1234 Zobacz posta
    Dziękuję za wszystkie wypowiedzi oraz linki. Coraz bliżej finalnego wyboru sprzętu!
    No i fajnie Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez candar ; 08-01-2019 o 20:04
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Canon 5D Mark III >> czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Szczerze ? Jak dla mnie niekoniecznie dobry pomysł (widziałaś info ze stanu przebiegu ? czy wierzysz na słowo ? bo jakoś nie wierzę w taki przebieg w tym aparacie)
    mój tez jest z 2012 i mam 46k przebiegu
    nie każdy żyje z pstrykania na weselach
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •