Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: CS 6 -> Bridge nie otwiera jpg w CR

  1. #1
    Początki nałogu Awatar Da__FreaK
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Szczecin / Cisiec
    Posty
    449

    Domyślnie CS 6 -> Bridge nie otwiera jpg w CR

    Witam

    Szukam rozwiazania. Czesto widze jak ludzie po edycji w CR, wracaja z plikiem do PS-a i obrabiaja dalej, ale czasami otwieraja ponownie w CR juz jako jpg. Chce ustawic mylnie zrobiona przestrzen barwowa w juz zrobionym pliku, ale nie chce wracac spowrotem do CS bo nie mam juz otwartego pliku CR. Chcialem zrobic taki myk zeby plik jpg otworzyc w bridge za pomoca CR ale wywala mi oto taki blad --- Aplikacja macierzysta programu bridge jest nieaktywna,funkcje mozna wlaczyc pod warunkiem, ze wczesniej uruchomiono choc raz program uprawniajacy do jej uzycia--- ktos coś ? jakis pomysl zeby jpg otworzyc w Brigbe / PS ?

  2. #2
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: CS 6 -> Bridge nie otwiera jpg w CR

    Też mi się tak robi. Od czasu jak przeinstalowałem PS-a i nie wiem co jest tego przyczyną. Wcześniej mogłem na raz otworzyć i obrabiać w ACR wiele JPG-ów jednocześnie (tak jak RAW-y). Szukałem rozwiązania bez efektu i odpuściłem, gdyż 90% zdjęć robię w Rawach, a gdy mam potrzebę zrobić JPG-a w ACR to otwieram go tak: Plik, Otwórz jako, i na dole okna z rozwijanej listy ''Otwórz jako'' wybieram Camera Raw... i można coś podłubać w JPG-u.
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 06-01-2019 o 14:49
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  3. #3
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: CS 6 -> Bridge nie otwiera jpg w CR

    W preferencjach ps wejdź w ustawienia i wybierz opcję otwieraj jpg w Camera Raw.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: CS 6 -> Bridge nie otwiera jpg w CR

    Skoro ponownie trafiłem tutaj, to podam rozwiązanie, a jest banalne, i może się komuś jeszcze przyda; w PS-ie należy otworzyć: Edycja, Preferencje, Camera Raw i w ostatniej sekcji /obsługa formatów jpg i tiff/ należy wybrać: Automatycznie otwieraj wszystkie obsługiwane pliki jpg (podobnie dla tiff). Teraz można w ACR otworzyć na raz wiele jgp-ów, przy czym otwierając jpg za pomocą PS-a, będą się najpierw otwierały tylko w ACR:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	57,0 KB
ID:	4448

    Ja je otwieram spod Bridge'a zaznaczając wybrane zdjęcia i klikając enter.
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 02-05-2020 o 22:15
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •