Witam serdecznie, zamierzam się na kupno lepszego sprzętu fotograficznego już od kilki lat, czuję że w końcu jest ten moment bo i budżet mi na to pozwala. Przechodząc do sedna sprawy, wiem dosyć mało, ale mam ogromny zapał do nauki i chcę po prostu na początek coś dość uniwersalnego, coś na czym będę mógł się sprawdzić przez pierwsze załóżmy pół roku, w różnych warunkach przezn cały rok, zarówno w krajobrazie, jak i zdjęciach rodzinnych / sesjach z aktorami.
Wiadomo, nie wiem jeszcze w czym będę czuł się najlepiej i chciał bym jakiś obiektyw, którym będę mógł się wykazać zarówno w plenerze jaki zdjęciach dynamicznych np na imprezach sportowych na które uczęszczam. Na pewno będę korzystał też od czasu do czasu z opcji filmowania, wiem że aparat jaki sobie upatrzyłem nie jest demonem jakości filmów, ale do prostych v-logów na YouTube będzie aż nad wyraz dobry
Dobra aparat jaki chodzi mi po głowie i kwoty bo to najważniejsze.
Myślę o Canon 80D i raczej obiektywen ze średnio-niskiej półki, bo budżet maksymalny dla mnie to tak 4500 zł, więc po zakupie body łatwo policzyć.
Jako amator szukam tzw. zestawów na Allegro i takie dwa bardzo często się przewijają.

Ten jest droższy, daje większą możliwość zoomu jeżeli dobrze już czytam specyfikację:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6891311965

I ten cenowo po prostu wychodzi świetnie, ale co z jakością względem tego wyżej?
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7436909509

A może jeszcze coś innego w tej cenie.

Tak na koniec, bo już kiedyś bardzo mocno szukałem sobie pierwszego takiego lustra, ale ograniczył mnie budżet ale wiem, że chodzą takie informacje, że obiektyw powinien być 50% ceny body bo są równie ważne. Nie mówię, że na 100% 80D będzie dla mnie najlepszy, może cofnąć się o półkę niżej? Z drugiej strony, wiem, że to ja zawsze jestem fotografem, na każdej możliwej imprezie bo to ja jestem ten co się zna i umie ( mimo że kompaktem) to wiem, że to czuję i się tym bawię, więc podchodzę do tego trochę tak, że drogie body, pozwoli mi się ewentualnie rozwinąć w przyszłości po zakupie droższego obiektywu, a jeżeli szybko mi się to znudzi, to po prostu będę miał dobre body i uniwersalny obiektyw i po prostu dobry sprzęt do zdjęć w rodzinie (raczej nie widzę opcji żeby sprzedawać bo mi nie wychodzi). Więc biorąc to pod uwagę, wydaje mi się że już tak przyszłościowo mi podświadomość podpowiada żeby rzucić się w tę stronę droższego body, a budżet niestety, już więcej nie naciągnę, mówię po dokupieniu akcesiorów jak karta pamięci chcę być poniżej 5k.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc w wyborze!