Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

  1. #1

    Domyślnie Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Witam serdecznie, zamierzam się na kupno lepszego sprzętu fotograficznego już od kilki lat, czuję że w końcu jest ten moment bo i budżet mi na to pozwala. Przechodząc do sedna sprawy, wiem dosyć mało, ale mam ogromny zapał do nauki i chcę po prostu na początek coś dość uniwersalnego, coś na czym będę mógł się sprawdzić przez pierwsze załóżmy pół roku, w różnych warunkach przezn cały rok, zarówno w krajobrazie, jak i zdjęciach rodzinnych / sesjach z aktorami.
    Wiadomo, nie wiem jeszcze w czym będę czuł się najlepiej i chciał bym jakiś obiektyw, którym będę mógł się wykazać zarówno w plenerze jaki zdjęciach dynamicznych np na imprezach sportowych na które uczęszczam. Na pewno będę korzystał też od czasu do czasu z opcji filmowania, wiem że aparat jaki sobie upatrzyłem nie jest demonem jakości filmów, ale do prostych v-logów na YouTube będzie aż nad wyraz dobry
    Dobra aparat jaki chodzi mi po głowie i kwoty bo to najważniejsze.
    Myślę o Canon 80D i raczej obiektywen ze średnio-niskiej półki, bo budżet maksymalny dla mnie to tak 4500 zł, więc po zakupie body łatwo policzyć.
    Jako amator szukam tzw. zestawów na Allegro i takie dwa bardzo często się przewijają.

    Ten jest droższy, daje większą możliwość zoomu jeżeli dobrze już czytam specyfikację:
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6891311965

    I ten cenowo po prostu wychodzi świetnie, ale co z jakością względem tego wyżej?
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7436909509

    A może jeszcze coś innego w tej cenie.

    Tak na koniec, bo już kiedyś bardzo mocno szukałem sobie pierwszego takiego lustra, ale ograniczył mnie budżet ale wiem, że chodzą takie informacje, że obiektyw powinien być 50% ceny body bo są równie ważne. Nie mówię, że na 100% 80D będzie dla mnie najlepszy, może cofnąć się o półkę niżej? Z drugiej strony, wiem, że to ja zawsze jestem fotografem, na każdej możliwej imprezie bo to ja jestem ten co się zna i umie ( mimo że kompaktem) to wiem, że to czuję i się tym bawię, więc podchodzę do tego trochę tak, że drogie body, pozwoli mi się ewentualnie rozwinąć w przyszłości po zakupie droższego obiektywu, a jeżeli szybko mi się to znudzi, to po prostu będę miał dobre body i uniwersalny obiektyw i po prostu dobry sprzęt do zdjęć w rodzinie (raczej nie widzę opcji żeby sprzedawać bo mi nie wychodzi). Więc biorąc to pod uwagę, wydaje mi się że już tak przyszłościowo mi podświadomość podpowiada żeby rzucić się w tę stronę droższego body, a budżet niestety, już więcej nie naciągnę, mówię po dokupieniu akcesiorów jak karta pamięci chcę być poniżej 5k.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc w wyborze!

  2. #2
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Cytat Zamieszczone przez Seba22 Zobacz posta
    wiem, że chodzą takie informacje, że obiektyw powinien być 50% ceny body bo są równie ważne.

    .. Więc biorąc to pod uwagę, wydaje mi się że już tak przyszłościowo mi podświadomość podpowiada żeby rzucić się w tę stronę droższego body, a budżet niestety, już więcej nie naciągnę, mówię po dokupieniu akcesiorów jak karta pamięci chcę być poniżej 5k.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc w wyborze!
    Wybierz 18-135. Body - fajny jest 77D.
    Co do ceny szkła 50% ceny body - to nie tak. W ogóle to jakaś dziwna reguła. Tak na sztywno - 50%? Nie słuchaj tego. Natomiast tak, szkło jest równie wazne jak aparat, o ile nie ważniejsze. Jak będziesz juz miał jakieś body to dokupując kolejne obiektywy będziesz miał "utopione" więcej pieniędzy w obiektywach niż w body. U mnie optyka kosztuje kilkukrotnie więcej niż aparaty jakie mam.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    A, jeszcze takie pytanie, znalazłem porównanie Canona 80D z 200D i pod względem jakości obrazka to jest ta sama optyka podobno. W specyfikacji widać największe różnice w wizjerze, który pokrywa już tylko 95% pola widzenia oraz Auto Focus jest tylko 5 punkotowy. Czy te cechy są warte tego aby płacić prawie 2x tyle za samo body? Może zaryzykować z 200D i trochę sobie zaoszczędzić na dodatkowe obiektywy w przyszłości?

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Cytat Zamieszczone przez Seba22 Zobacz posta
    A, jeszcze takie pytanie, znalazłem porównanie Canona 80D z 200D i pod względem jakości obrazka to jest ta sama optyka podobno. W specyfikacji widać największe różnice w wizjerze, który pokrywa już tylko 95% pola widzenia oraz Auto Focus jest tylko 5 punkotowy. Czy te cechy są warte tego aby płacić prawie 2x tyle za samo body? Może zaryzykować z 200D i trochę sobie zaoszczędzić na dodatkowe obiektywy w przyszłości?
    Jak schodzisz na tą półkę to kup M50 + M15-45 + M22/2. Matryca jak w 80D, AF o kilka klas wyżej niż 200D.
    Do tego coś z tego:
    - tele M55-200 (jak lubisz tele)
    - szeroki M11-22 (jak lubisz szeroko)
    - 50/1.8 z adapterem (jak lubisz portret.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #5

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Tak sobie myślę, że skoro ma być to zakup na wiele lat prawdopodobnie, to zaszaleję z tym budżetem maksymalnym ile planowałem przeznaczyć i zostanę przy 80D z tym nieco lepszym obiektywem 18-135mm.
    Zostaje pare groszy na akcesoria i tutaj moja gorąca prośba, czy był by ktoś tak miły i mógł mi pomóc najlepiej przez fejsa doradzić, czego jeszcze potrzebuję z takich drobnostek jak środki czyszczące, filtry itd.
    https://www.facebook.com/Seba22Jankowiak
    Będę bardzo wdzięczny bo przytłacza mnie ta ilość konfiguracji sprzętu.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    W 80d wizjer jest jaśniejszy poprzez budowę ( posiada pryzmat ) natomiast w 200d jest układ luster przez co jest ciemniejszy ( lustra ułożone są tak że spełniają działanie pryzmatu to taka tańsza i lżejsza wersja)
    Obiektyw 18-135 to dobry wybór na początek choć jest jeszcze C 18-200mm f / 3,5--5,6 IS
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Cytat Zamieszczone przez Seba22 Zobacz posta
    Witam serdecznie, zamierzam się na kupno lepszego sprzętu fotograficznego już od kilki lat, czuję że w końcu jest ten moment.

    Tak na koniec, bo już kiedyś bardzo mocno szukałem sobie pierwszego takiego lustra, ale ograniczył mnie budżet ale wiem, że chodzą takie informacje, że obiektyw powinien być 50% ceny body bo są równie ważne.
    A ja się pytam dlaczego ograniczasz w wyborze się wyłącznie do lustrzanek ? Bezlusterkowce są równie dobrym wyborem i nie musisz się ograniczać w zakupach obiektywów, bo można do nich równie dobrze używać szkieł manualnych (uwielbiam). Vide post wyżej o M50 + M15-45 + M22/2. W kwocie do 5k masz spory duży wybór w tym segmencie. a obiektyw to kupujesz taki, który konkretnie potrzebujesz. Czasem wystarczy jeden a czasem potrzebne będzie kilka. Jedni wolą zoomy a inni wyłącznie jasne stałki - wszystko zależy do czego będzie się ich używać.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-01-2019 o 23:47
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #8
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Pytanie czy Canon będzie rozwijał czy wygaszał system M. Bo tak się może stać.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pytanie czy Canon będzie rozwijał czy wygaszał system M. Bo tak się może stać.
    Jakieś konkretne przesłanki, czy takie tylko *******olo?

  10. #10
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pytanie czy Canon będzie rozwijał czy wygaszał system M. Bo tak się może stać.
    Myślę że nie miał byś takich myśli po wypróbowaniu ef-m 32mm f/1.4

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •