Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

  1. #31
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    kup 50 1.8 stm i tyle.
    ebe ebe

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Cytat Zamieszczone przez Seba22 Zobacz posta
    Witam serdecznie, odzywam się po dłuższym czasie już po zakupie wybranego zestawu Canon + Sigma i po zrobieniu dosłownie kilku testowych zdjęć. Jeżeli kogoś interesuje jakość takiego zestawu, albo będzie miał do mnie bezpośrednio pytanie, to zapraszam na małego fanpage, gdzie chcę publikować moje dokonania Mam nadzieję, że nie będzie to uznane za reklamę, ponieważ piszę tylko czysto informacyjnie - fanpage.

    Korzystając już z okazji, że odświeżam ten wątek, mam do Was pytanie, czekamy na ładną pogodę, wtedy mam umówionych znajomych na jakieś małe portrety i chcę zobaczyć jak to wyjdzie z obecnym obiektywem, ale myśląc tak przyszłościowo, jeżeli chciałbym robić zdjęcia np. z jakiś imprez gdzie często brakuje światła (urodziny i te sprawy), albo właśnie szkolić się w portrecie, to jakie są Wasze propozycje dobrego szkła do tych celów, przypomnę, że używane na Body 80D - APS-C. Widziałem dość taniego Canona stałe 50mm f1.8 podobno daje radę, a i nie wydam fortuny w drugi obiektyw, dalej to już dość drogie Sigmy 18-35 z tego co widziałem piękny obrazek wychodzi, ale cena jak za 6 takich całek. Jakie są Wasze propozycje, bo jestem przekonany, że na jednym obiektywie u mnie się nie skończy
    EF 85 f/1.8 stary, ale jary - polecam
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #33
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    50/1.8 to taki must have i naprawdę nie ma co się zastanawiać/rozwodzić na ten temat. Za niewielkie pieniądze kupisz używanego tamrona 17-50/2.8 który też jest OK.
    M50, C22/2.0, C50/1.8, T70-300/4-5.6 VC.

  4. #34
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Jestem trochę spóżniony w temacie jeśli już kupiłeś, ale dla potomności: jeśli to pierwsze lustro, to nie ma co od razu szaleć. 200D jest fajny. Małe, lekkie i w granicach 2000 złotych z kitowym 18-55mm. Dokupisz do tego sobie standardową 50mm 1.8, żeby mieć portretówkę lub 24mm 2.8, żeby mieć uniwersalny stałoogniskowy. Za 2500 złotych będziesz miał się czym pobawić. Zobaczysz, jakie wolisz obiektywy - stałe czy zoomy. Czy jakość zdjęć w 80D będzie lepsza? Raczej tak. Czy będzie 2x lepsza? Na pewno nie. A jak stwierdzisz, że 200D jest już za ciasny z jakiegokolwiek powodu, to sprzedasz albo oddasz w rozliczeniu - nie straci wiele na wartości, a obiektywy zostaną. Nie ma co w pierwszej lustrzance szaleć z body, jeśli nie wiesz, jakie chcesz obiektywy.

    Ale kupiłeś 80D i też spoko - to bardzo solidne body w cropie, będziesz zadowolony. Bardzo fajnie leży w dłoni. Obiektyw portretowy - kup 50mm f1.8. To dla niepełnej klatki prawie odpowiednik klasycznej portretówki 85mm. W ciasnych pomieszczeniach wiele nim nie zrobisz, ale w plenerze już sprawdzi się fajnie i przy pełnej dziurze można uzyskać fajny bokeh. Poza tym nadal polecam ten 24mm 2.8 - to taki mniej/więcej odpowiednik 35-40mm, więc sprawdzi się do fotografii ulicznej lub w ciaśniejszych przestrzeniach. Chyba, że wolisz zoomy, to wtedy nie wiem - nie używam, nie lubię.

    --- Kolejny post ---

    Aha - jak kupujesz obiektywy, patrz czy są EF czy EF-S. Oba pasują do 80D, ale EF-S nie pasują do pełnych klatek, jeśli kiedyś chciałbyś się przesiąść. Za to EF-S są konkretnie tańsze i często lżejsze.

  5. #35
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Urodziny i te sprawy - manualna lampa błyskowa z odchylanym palnikiem.
    Portrety - 50/1,8, w plenerze fajniejszy 85/1,8.

  6. #36
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    35mm uniwersalny obiektyw. I street foto, i w domu i na wyjazdy. Portret też można zrobić.
    EFM+22mm; 5D+50mm

  7. #37
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Panowie powyżej zapominają, że to ma być obiektyw do 80D nie do pełnej klatki.

    Dlatego przy cropie:
    50mm - spoko do portretów w plenerze (odpowiednik 80mm), w domu bardzo często jest za ciasny.
    85mm - na cropie to już będzie teleobiektyw (odpowiednik 135 mm) - ciekawa, choć mało popularna ogniskowa do portretów, gdzie się ma już całkiem sporo miejsca.
    35mm - jest bardzo fajny, na cropie będzie odpowiednikiem 55mm, czyli całkiem uniwersalna ogniskowa, choć do fotografii ulicznej może być za ciasna.

    Pod uliczną na cropie najlepszą opcją będzie chyba 24mm, które będzie odpowiednikiem ~38mm - czyli pomiędzy dwoma najpopularniejszymi streetowymi ogniskowymi (35 i 40).

    Jeśli zaś chodzi o "35mm portret też można zrobić" to przy pełnej klatce chyba tylko sylwetki lub portretów w kontekście otoczenia. Bo do popiersia to już średnio a zbliżenia na twarz to już w ogóle wyjdą dość rozjechane.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •