Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

  1. #11
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Jakieś konkretne przesłanki,...
    Sens utrzymywania dwóch linii ML, o niezbyt wielkich róznicach w gabarytach matryc. Można zrobić R z matrycą APS-C.
    Powodzenie linii M było po częsci spowodowane tym, że lubiący Canony nie mieli innej alternatywy, gdy chcieli kupować bezlustro Canona. No i plus część użytkowników chcąca pracować na przejściówkach z optyką lustrzankową. Mogli wejść w Sony A7, ale .. niektórzy kochają Sony tak jak Ty
    Rozdrabnianie sie na 2 bagnety ML w czasach gdy sprzedaż spada nie ma sensu. Jesli ktoś ma ten sam bagnet a body APS-C i część optyki APS-C to może miec też część optyki FF i sie potem łagodnie przesiąść na FF (na czym zapewne Canonowi zależy). Canon ma teraz za wiele bagnetów.

  2. #12

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Wracając Panowie, bo np nie wiem o czym teraz piszecie
    Ktoś pytał, czemu nie bez lustra, miałem taki jeden na oku, tylko właśnie marki Sony a tam ceny zaczynają się najczęściej dużo wyżej, więc miałem na oku Alfe za (6500zł około) ze wszystkim. Ale budżet i tak o tym nie przeważył, tylko obejrzałem około 1 godzinny materiał na praktycznych przykładach porównanie lustra vs bez i to co oferuje lustrzanka, dużo bardziej do mnie po prostu pasuje niż bez.
    No więc wracając, do tej opcji którą wybrałem, czyli jak na taki pierwszy solidny sprzęt nie jest to najgorszy wybór z tym obiektywem 18-135, rozumiem, że to już jakiś zoom jest, tak w przybliżeniu 5-6 krotny, jak to kiedyś pisano na aparatach, dobrze się wstrzeliłem czy mniejszy?
    Dzięki ogólnie wszystkim za rady, coś z akcesorii na start jeszcze polecacie, wiadomo szybka Karta SD, tą już mam wybraną, chcę też torbę odpowiednio dużą na ew. 2 obiektywy, statyw mam bardzo podstawowy, wymienię z czasem jak tego zużytkuję i to na tyle o czym myślałem, polecacie coś jeszcze dokupić, o czym może nie myślałem hmmm?

  3. #13
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Cytat Zamieszczone przez Seba22 Zobacz posta
    .No więc wracając, do tej opcji którą wybrałem, czyli jak na taki pierwszy solidny sprzęt nie jest to najgorszy wybór z tym obiektywem 18-135, rozumiem, że to już jakiś zoom jest, tak w przybliżeniu 5-6 krotny, jak to kiedyś pisano na aparatach, dobrze się wstrzeliłem czy mniejszy?
    Dzięki ogólnie wszystkim za rady, coś z akcesorii na start jeszcze polecacie, wiadomo szybka Karta SD, tą już mam wybraną, chcę też torbę odpowiednio dużą na ew. 2 obiektywy, statyw mam bardzo podstawowy, wymienię z czasem jak tego zużytkuję i to na tyle o czym myślałem, polecacie coś jeszcze dokupić, o czym może nie myślałem hmmm?
    Torbę to może ciut większą, bo zaraz będą 3 obiektywy a może i lampa błyskowa
    Dokupisz coś jasnego do portretów, coś bardzo szerokiego do krajobrazów, jakieś dłuższe tele do sportu - to już razem z 18-135 będą 4 szkła.
    Na start to co wymieniłaś jest OK. Musisz jeszcze na czymś obrabiać zdjęcia (komputer, dyski i oprogramowanie).

  4. #14

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Jasne, z tym komputerem to akurat nie problem, zajmuję się grafiką pół-profesjonalnie, czasami coś montuję na zlecenie czy to film, czy zdjęcia obrobić, komp w miarę nowy i porządny do tej rozdzielczości nie wymaga wymiany

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    zawsze, ale to zawsze NA POCZĄTEK, bez żadnej ironii, POLECAM jakąś dobrą książkę, tutoriale na yt, i oglądanie dużo fajnych fot na portalach foto. w dodatku zakup lightrooma.

    co do sprzętu - nie rozumiem dlaczego na desce tak mocno poleca się m50. weź eosa 77d i 18-135 a będziesz zadowolony. pofocisz, trochę z aparatem pochodzić i za rok, dwa będziesz wiedział, czy i czego chcesz więcej. teraz to tylko teoretyczne pitolenie.
    ebe ebe

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pytanie czy Canon będzie rozwijał czy wygaszał system M. Bo tak się może stać.
    Krótka odpowiedź na to zawiera się w premierze eRki i patentach na nowe szkła do eMek. Tak, będzie rozwijał .

    A dłuższa to taka że to się bardzo dobrze sprzedaje - ogólnie mówiąc coraz lepiej i byliby skończonymi kretynami gdyby z tego systemu (właśnie przy spadającej sprzedaży) zrezygnowali.
    Kombinowanie z jakimś apsc z bagnetem R to już zupełnie chybiony pomysł, bo pryska cały urok eMek czyli bardzo duże możliwości w małym body ze stosunkowo małymi szkłami. To jest rzecz której nie wyczytasz w necie to trzeba poznać samemu. Ja też początkowo podchodziłem do tego systemu sceptycznie, a teraz jak tego używam to znów chce mi się robić zdjęcia . Do tego możliwość podpięcia szkieł EF i EFS w bonusie jest fantastyczna - mam kilka kamer serii C i trochę szklarni - wszystko działa ze sobą, przy czym mam wrażenie że niektóre szkła nawet lepiej niż w dslr. Tylko ludzie się czasem pytają co Ty masz za dziwny dekiel podpięty do tej eLki ....

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    co do sprzętu - nie rozumiem dlaczego na desce tak mocno poleca się m50.....
    Bo jest dobry i tani ?
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 08-01-2019 o 04:55
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Patent to jeszcze nie produkt. Patentów jest zawsze kilka razy więcej. 1 obiektyw nie świadczy o rozwoju.
    Jak wypuscili R to chyba każdy wie gdzie pójdzie para.
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Kombinowanie z jakimś apsc z bagnetem R to już zupełnie chybiony pomysł, bo pryska cały urok eMek
    No właśnie. Pryska. Są niepotrzebne. Różnica w wadze i rozmiarze bidy nie będzie duża.
    Nie da się ciągnąć wielu srok za ogon przy kurczącym się rynku.
    Nie zapominajmy, że oprócz trzech bagnetów Canon robi kompakty.

  8. #18

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Witam, wracam tutaj jeszcze raz, na 80D jestem raczej już zdecydowany w 100%, bo im więcej myślę tym dziwniejsze pomysły przychodzą do głowy. Jednak ktoś kto użytkuje to samo body, poleca bardzo obiektyw w podobnej cenie, a jaśniejszy (kosztem gorszego Zoomu), a mianowicie - SIGMA 17-50 mm F 2.8.
    Przypomnę dla osób, które nie śledzą całego wątku, że byłem skłonny zakupić 18-135 F 3,5 - 5 NANO USM.
    Co sądzicie, bo cenowo wyjdę praktycznie na to samo, SIGMA dużo lepsza, warto stracić możliwość lepszego Zoomu, dla światła?

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Przestrzel ją przed zakupem.

  10. #20
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Obiektyw do pierwszej lustrzanki

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Patent to jeszcze nie produkt. Patentów jest zawsze kilka razy więcej. 1 obiektyw nie świadczy o rozwoju.
    Jak wypuscili R to chyba każdy wie gdzie pójdzie para.
    No właśnie. Pryska. Są niepotrzebne. Różnica w wadze i rozmiarze bidy nie będzie duża.
    Nie da się ciągnąć wielu srok za ogon przy kurczącym się rynku.
    Nie zapominajmy, że oprócz trzech bagnetów Canon robi kompakty.
    Jaki jeden obiektyw? Jacku może zasięgnij trochę wiedzy o stanie rozwoju eMek, bo obawiam się że dyskutujemy Ty o niebie, ja o chlebie ....
    Nie ma żadnych przesłanek żeby twierdzić że eMki szybko umrą i zostało to potwierdzone przez oficjela Canona na Photokinie - nie obraź się ale trochę siejesz niepotrzebny defetyzm ....

    BTW: gdybyś jeszcze chwilę poświęcił na poszukanie w sieci to był wywiad z inżynierami Canona jakie były założenia przy projektowaniu systemu R. Tam po prostu co do zasady przyjęli że ma być wszystko duże, wygodne, zaadaptowane do projektowania odpowiednio wypasionych szkieł bez ograniczeń wielkościowych, bo nie tego oczekują użytkownicy po tym systemie. Chyba w Canonie jak mało w której firmie wiedzą jakie są oczekiwania użytkowników ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •