Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60

Wątek: Nowy Canon - jaki?

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    No właśnie nie mam m50 i nie moge porównać dlatego spytałem na forum bo może ktos akurat miał czy ma oba i może cos więcej powiedziec. Pytam bo zastanawiam się czy dobrze zrobiłem kupując 80D bo i dużo droższy od M50 nawet doliczając konwerter do obiektywów lustrzankowych a jak czytam forum to wnioskuję ze w niczym 80D nie jest lepszy od M50 a dodatkowo lżejszy i wlasnie niby ma jeszcze lepszy AF ?
    AF w M50 jest inny niż w 80D. Trudno to porównywać w kategorii szybkości, celności. Bardzo łatwo wybiera sie pole AF, jest Eye-AF, wszystko jakby działa przystępniej, precyzyjnie i niezawodnie ale czy jakoś niebywale szybko to bym nie twierdził.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #22
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Dodam, bo może niezbyt jasno napisałem, że jeśli chodzi o pierwsze porównanie szybkości i skuteczności ostrzenie to mam na myśli ostrzenie w 80D przez wizjer optyczny czyli detekcją fazy w porównaniu do M50 jego jedyna metodą bo detekcji fazy bezlusterkowiec nie ma.
    Oczywiście że ma. Tyle że na matrycy. Dlatego AF w takim m50 jest bardzo sprawny.
    M50 ma nieco zmienioną nowocześniejszą matrycę od 80D dlatego porównanie z LV w 80D mogło wyjść gorzej.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Dzięki za informacje. Jak bede miał jakąś możliwość to przetestuje M50. Kiepsko będzie jak uznam że niepotrzebnie zmieniłem 60D na 80D zamiast pójść w M50...

  4. #24
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    nie sprzęt czyni fotografa a umiejętności.
    ebe ebe

  5. #25

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Witajcie!
    Nie będę zakładać nowego topicu, bo o praktycznie to samo pytam, co autor tego posta, jednak może trochę podniosę widełki cenowe, że poszukuję canona 2500-3000 zł (body+obiektyw).

    Bardzo lubię pstrykać fotki, myślę że oprócz wariackiego zapału są i zdolności.

    Naraziw fotografuję prywatnie: rodzinę, głównie dzieciaki, jak także i krajobrazy oraz reportaże z imprez rodzinnych . Lubię też kręcić filmy (dlatego mój smarfon ma już strasznie zapchaną pamięc telefonu i kartę pamięci, no szkoda gadać...; przerzucam.na laptopa, potem na dysk zewnętrzny, ale co rusz i tak pamięć smartfona zapełnia się świeżynkami foto i video ).

    Przejdę do sedna:
    - na początku brałam pod uwagę 750d, już bym kupiła,jednak był niedostępny w magazynie
    - 200d - odrzuciłam.na początku od razu, wachając się pomiędzy nim a 750d, jednak pomyślałam,że kupię,bo nowszy, bo mniejszy, bo lepszy do kręcenia filmów...? Jednak...nie kupiłam,bo.obejrzawszy sample photos na google,to te fotki wydały mi się jakieś takue zaciemnione, jakby w "jesiennej aurze", mało żywe, a w jesień wszystkuw robione nie były..
    - 800d - poczytałam.opinie kupujących na stronce sklepu, że już lepsza jakość zdjęć, choć jedna osoba napisała, że w górach na wycieczce strzelała fotki i potem okazało się, że fotki trochę rozmazane były..czyli uniwersalny obiektyw nie dał rady i trzeba zainwestować w lepszy
    - M50 - bezlusterkowiec, który robi lepszej jakości zdjęcia od powyższych lustrzanek? Nie wiem jednak czy ma jasne szkło - na czym mi zależy..i jaka wytrzymałość baterii i nagrywanie filmów
    - M6 - na jakiejś stronie widziałam porównanie tego modelu z M50, i niby tam M6 delikatnie wygrał ... pod względem chyba kręcenia filmów, rozdzielczości ...

    -...?
    Do tylu typów modeli dotarłam...i już sama nie wiem... czy chcę lustrzankę, czy bezlusterkowca.
    Chciałabym w przyszłości spróbować fotografii profesjonalnej, ale na razie byłaby to fotografia prywatna.
    Głównie zależy mi na bardzo dobrej jakości zdjęć, szybkiego robienia ujęć, filmowanie, jasne szkło.
    Jak coś mi się jeszcze przypomni, to napiszę .ps.przepraszam za to, że chaotycznie piszę, nie mam za dużo polotu w wypowiedzi,bo taka ze mnie zmęczona "matka polka" .
    Ostatnio edytowane przez Mdz1983 ; 06-03-2019 o 01:00 Powód: Cena

  6. #26
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Wszystkie te aparaty co do obrazowania są bardzo podobne. Dadzą niemal identyczne, w praktyce nie do odróżnienia obrazki. Więc to o czym piszesz w kontekście 800d czy 200d, m6/m50 też - nie ma miejsca. To co ludzie wrzucają do sieci należy traktować z bardzo dużą rezerwą. Obiektywy kitowe są zupełnie wystarczające dla amatora i złe efekty dają po prostu wtedy jak ktoś ich nie umie użyć.
    Moim zdaniem do Twoich zastosowań najlepiej się sprawdzi m50 ale powinnaś sama obmacać w sklepie wszystkie te aparaty żeby sprawdzić co Ci najbardziej pasuje.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Ktoś tu na forum sprzedawał M50 z trzema obiektywami za 3k. Takim zestawem ogarnie się amatorsko prawie wszystko.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #28

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Dzięki za szybki odpis . Sprawdzę na żywo M50 w sklepie.
    A jeszcze przyszła mi taka myśl...kompaktowy Gx5 ? Bo pytałam jednego fotografa, to oprócz jasnego szkła (polecił mi by najlepiej przesłona około 2-2,8) , jak pytałam czy lustrzankę zakupić na początek, czy bezlusterkowca, to że ten drugi będzie ok, no i zakres ogniskowych ok.35-85mmh

    *edit: ps.jednak w gx5 to już obiektywu w razie czego nie zmienię ...
    Ok. To ja dziękuję za pomoc. Na żywo obejrzę sobie te aparaty i napiszę wrażenia .
    Ostatnio edytowane przez Mdz1983 ; 06-03-2019 o 01:28

  9. #29

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Dzień dobry bardzo,
    Nie wiem czy to odpowiednie miejsce, ale mam pytanie jak w temacie. Od jakiegoś czasu szukam dla siebie aparatu do 3000 zł. Te co mi się podobają niestety są droższe i tu mam pytanie. Znalazłam Canona eos 7d ii używanego przebieg 30 000 w cenie 2900. Czy jest to dobra cena za ten aparat?

  10. #30
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez Daktyle Zobacz posta
    Dzień dobry bardzo,
    Nie wiem czy to odpowiednie miejsce, ale mam pytanie jak w temacie. Od jakiegoś czasu szukam dla siebie aparatu do 3000 zł. Te co mi się podobają niestety są droższe i tu mam pytanie. Znalazłam Canona eos 7d ii używanego przebieg 30 000 w cenie 2900. Czy jest to dobra cena za ten aparat?
    A jakie priorytety?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •