Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 60

Wątek: Nowy Canon - jaki?

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez Mdz1983 Zobacz posta
    Ja jeszcze dopytam do mojej chęci zakupu M50. Gdyż pisałam, że budżet do max 3 tys., jednak mogę przeznaczyć i te 3299 zł - ponieważ byłby to zestaw M50+uniwers.obiektyw 15-45 oraz teleobiektyw 55-200 . Wcześniej myślalam,by tylko zrobić zakup do 2500 z jednym uniwers.obiektywem... Przeczytałam, że ten teleobiektyw oprócz wyrazistych zdjęć obiektów robionych z daleka (przyroda,sport) jest także doskonały do portretów, gdzie jest bardzo dobrze wyeksponowana funkcja rozmycia tła i wyrazistość głównego obiektu.
    I stąd pytanie: czy warto inwestować w ten telwobiektyw? Czy ten uniwrsalny obiektyw daje radę również w portretach i aż tak dużej różnicy nie będzie? Może jakiś inny obiektyw do portretów można polecić (taki do 1000 zł) . Dzięki
    Przyzwoity efekt w portrecie da EF 50/1.8 USM - tani i dobry. Niestety wymaga adaptera EF/EF-M (dostaniesz na niego cashback 215 zł).
    Bywają też zestawy M50 + M15-45 + 50/1.8 USM + adapter ale nie wiem czy wtedy adapter łapie się na cashback.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #42

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Dziękuję za odpowiedź. Jestem jednak laikiem i nie wiem o co chodzi z tym "cashback"? Jak zakupię adapter to jakiś zwrot jest... nie rozumiem, bo po prostu nie znam tematu .

    Poczytałamwiele dobrych opinii o M50, toteż już praktycznie go kupuję (ostatnio miałam zakupić w promocji, jednak przemknęła mi szybko i ... czekam może będzie znów, a jak nie, to zakupię po standardowej cenie) . Jednak...
    ...zaczęłam się zastanawiać nad lustrzanką, taką np. Canon 77D , gdyż wyczytałam też i negatywne opinię o bezlusterkowcu M50, że zdjęcia przy dużej ilości bieli wychodzą lekko żółtawe, korpus za lekki jest - przy doczepianych obiektywach wydaje się mniej stabilny..baterii trzeba kilka dokupić ..

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Nowy Canon - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez Mdz1983 Zobacz posta
    wyczytałam też i negatywne opinię o bezlusterkowcu M50, że zdjęcia przy dużej ilości bieli wychodzą lekko żółtawe, korpus za lekki jest - przy doczepianych obiektywach wydaje się mniej stabilny..baterii trzeba kilka dokupić ..
    Te negatywne opinie o jakichkolwiek aparatach często pochodzą od osób, którym wydaje się, że aparat zrobi wszystko za nich. Czyli fotografując np. wieczorem w domu, lub na ulicy w świetle sztucznym (żarówki, lampy sodowe) będą przekonani, że M50 to zły aparat jest - bo... nie ustawił odpowiednio balansu bieli do zastanej sytuacji przez co zdjęcia są żółte. Po to jest WB w aparacie, lub RAWy, aby to korygować i jest to oczywista-oczywistość bo nie znam aparatu, który sam z siebie wszystko poprawnie ustawi za fotografa. A mały i lekki korpus - to MZ zdaniem zaleta a nie wada.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 24-03-2019 o 00:14
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #44
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Do 2500 zł to celowałbym w 800D lub używane 80D lub nowe 200D. Lub jakieś bezlustro - najlepiej M50. Osobiście wybrałbym ostatnią opcję.

  5. #45

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Hej, no dzięki za odpowiedzi.
    Candar - też tak pomyślałam, że może niektórzy do końca obsługi nie znają i funkcji.. i już negatywy lecą.
    WzW - ja zwiększyłam próg kosztowy do 3000-3200, bo zależy mi jednak na sprzęcie, który pozwoliłby rozwijać pasję amatorską ku profesjonalnej, czyli by aparat miał możliwości. Też wcześniej brałam pod uwagę 800d jednak poczytałam, że nie wart swojej ceny..bo cena duża a możliwości praktycznie takie same jak poprzednie lustrzanki z serii ...d.
    Jedyna rzecz, która mi nie daje spokoju-to: że lustrzanka to wyższy próg niż bezlusterkowiec ( też przeczytałam kilka opinii). No ale tak jak pisał candar - niektórzy nie znają wszystkich opcji M50 i nie umieją poradzić sobie z pewnymi funkcjami, to chwalą lustrzankę, bo lustrzanka to bardziej profesjonalna im się wydaje a bezlustro to taka "zabawka "... ?

    Nie nudzę już. Żałuję tylko, że w promocji nie kupiłam, bo taka była w rtv agd 32 h, a mi się usnęło po prostu przy dziecku ... heh.. :/ . Czyli 200zł byłoby w kieszeni

    No i ponownie zapytam:
    O co chodzi z tym "cashback"? Dziękuję za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Mdz1983 ; 24-03-2019 o 16:14

  6. #46
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Też wcześniej brałam pod uwagę 800d jednak poczytałam, że nie wart swojej ceny..bo cena duża a możliwości praktycznie takie same jak poprzednie lustrzanki z serii ...d.
    To prawda, że 800D funkcjonalność ma podobną do starszych modeli, ale wygrywa z nimi nowszym sensorem (dużo lepszy do wyciągania z cieni).

    Jeśli budżet jest większy, to za 3200 jest 80D, ale samo body. Przy czym za 3300 można nabyć M50 z dwoma szkłami, ja bym poszedł w tym kierunku. >> https://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/86288072

    Lustrzanka to lepsza ergonomia, ale poza tym M50 wydaje się najciekawszy (dotykowy ekran, filmy 4K, coś koło 9 FPS, mocny procek, duzó punktów AF). Zaletą bezluster jest brak kłopotów z BF/FF (niby w 80D jest mikroregulacja), mniejsze rozmiary oraz chyba najciekawsza rzecz - adaptery, pozwalające podpiąć przeróżne szkła (nie tylko Canona), co pozwoli zaoszczędzić na obiektywach.

    Cashback to zwrot kasy za zakup (tylko u wybranych sprzedawców, objętych "promocją"). Kupisz sprzęt za np. 3500 zł w okresie promocji i Canon po kilku miesiącach zwróci Ci na konto kilka stówek.
    Ostatnio edytowane przez WzW ; 24-03-2019 o 16:59

  7. #47
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Nie kumam... ktoś kto nie potrafi obsłużyć m50 poradzi sobie z lustrzanką? Dla mnie to nonsens.
    cashback to zwrot kasy na konto po wypełnieniu odpowiedniego formularza.

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Nowy Canon - jaki?

    Cytat Zamieszczone przez Mdz1983 Zobacz posta
    Niektórzy nie znają wszystkich opcji M50 i nie umieją poradzić sobie z pewnymi funkcjami, to chwalą lustrzankę, bo lustrzanka to bardziej profesjonalna im się wydaje a bezlustro to taka "zabawka "... ?
    Powiem tak - większość bezlusterkowców (a w zasadzie wszystkie, których używałem (Nikon 1, Sony Nex 5, 5N, A7, A7 II, Fuji X-E1, X-T1, X-T2) była z wyższej półki niż "zabawkowe" amatorskie lustrzanki Entry Level. Dotyczy to głównie jakości wykonania i użytych materiałów. Przypuszczam, że większość piszących o bezlusterkowcach z matrycami m4/3, APS-C i FF jako "zabawkach" nigdy nie przeczytała instrukcji obsługi wierząc, że tzw. zielony program wszystko za nich zrobi.


    Cytat Zamieszczone przez Mdz1983 Zobacz posta
    No i ponownie zapytam:
    O co chodzi z tym "cashback"? Dziękuję za pomoc
    -> https://www.ewaipiotr.pl/sprzet-foto...y-nie-dolozyc/
    Ostatnio edytowane przez candar ; 24-03-2019 o 17:10
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #49
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Mdz1983 - rzuć okiem na ofertę mall_pl mają "ostatnią sztukę w tej cenie": Canon Aparat cyfrowy EOS M50 + 15-45 + 50 F1,8 + adapter EF-EOS M za 3300 zł

    https://www.mall.pl/aparaty-cyfrowe-...os-m-2680c061-

  10. #50

    Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

    Dziękuję Wam za powyższe odpowiedzi. Nie ospisywałam od razu, bo zastanawiałam się, którą wybrać opcję... Zdecydowałam się na zakup w Media Markt, zestaw aparat M50+kitowy obiektyw+karta+torba oraz dodatkowo polecany obiektyw 50 1.8 i adapter.
    Teraz muszę poczytać o cashback, gdyż adapter kupiłam osobno, podobnie jak obiektyw - jednak wszystko w MediaMarkt. Ciekawe czy byłby możliwy zwrot gotówki na cashback.
    Niedługo odbiorę sprzęt w sklepie i napiszę wrażenia. Wszystko wyniosło mnie tak ok.3490 .. jakoś trochę miałam objekcje, jeżeli chodzi o mall.pl

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •