Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44

Wątek: Nowy Canon - jaki?

Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Miasto
    Zgorzelec

Domyślnie Odp: Nowy Canon - jaki?

Cytat Zamieszczone przez Mdz1983 Zobacz posta
    Ja jeszcze dopytam do mojej chęci zakupu M50. Gdyż pisałam, że budżet do max 3 tys., jednak mogę przeznaczyć i te 3299 zł - ponieważ byłby to zestaw M50+uniwers.obiektyw 15-45 oraz teleobiektyw 55-200 . Wcześniej myślalam,by tylko zrobić zakup do 2500 z jednym uniwers.obiektywem... Przeczytałam, że ten teleobiektyw oprócz wyrazistych zdjęć obiektów robionych z daleka (przyroda,sport) jest także doskonały do portretów, gdzie jest bardzo dobrze wyeksponowana funkcja rozmycia tła i wyrazistość głównego obiektu.
    I stąd pytanie: czy warto inwestować w ten telwobiektyw? Czy ten uniwrsalny obiektyw daje radę również w portretach i aż tak dużej różnicy nie będzie? Może jakiś inny obiektyw do portretów można polecić (taki do 1000 zł) . Dzięki
    Przyzwoity efekt w portrecie da EF 50/1.8 USM - tani i dobry. Niestety wymaga adaptera EF/EF-M (dostaniesz na niego cashback 215 zł).
    Bywają też zestawy M50 + M15-45 + 50/1.8 USM + adapter ale nie wiem czy wtedy adapter łapie się na cashback.
    EOS R, 16-35/4L IS, 35/2 IS, 70-300L IS, M50, EF-M55-200
    https://500px.com/m_kowalczyk/galleries

Dziękuję za odpowiedź. Jestem jednak laikiem i nie wiem o co chodzi z tym "cashback"? Jak zakupię adapter to jakiś zwrot jest... nie rozumiem, bo po prostu nie znam tematu .

Poczytałamwiele dobrych opinii o M50, toteż już praktycznie go kupuję (ostatnio miałam zakupić w promocji, jednak przemknęła mi szybko i ... czekam może będzie znów, a jak nie, to zakupię po standardowej cenie) . Jednak...
    ...zaczęłam się zastanawiać nad lustrzanką, taką np. Canon 77D , gdyż wyczytałam też i negatywne opinię o bezlusterkowcu M50, że zdjęcia przy dużej ilości bieli wychodzą lekko żółtawe, korpus za lekki jest - przy doczepianych obiektywach wydaje się mniej stabilny..baterii trzeba kilka dokupić ..

Domyślnie Re: Odp: Nowy Canon - jaki?

Cytat Zamieszczone przez Mdz1983 Zobacz posta
    wyczytałam też i negatywne opinię o bezlusterkowcu M50, że zdjęcia przy dużej ilości bieli wychodzą lekko żółtawe, korpus za lekki jest - przy doczepianych obiektywach wydaje się mniej stabilny..baterii trzeba kilka dokupić ..
    Te negatywne opinie o jakichkolwiek aparatach często pochodzą od osób, którym wydaje się, że aparat zrobi wszystko za nich. Czyli fotografując np. wieczorem w domu, lub na ulicy w świetle sztucznym (żarówki, lampy sodowe) będą przekonani, że M50 to zły aparat jest - bo... nie ustawił odpowiednio balansu bieli do zastanej sytuacji przez co zdjęcia są żółte. Po to jest WB w aparacie, lub RAWy, aby to korygować i jest to oczywista-oczywistość bo nie znam aparatu, który sam z siebie wszystko poprawnie ustawi za fotografa. A mały i lekki korpus - to MZ zdaniem zaleta a nie wada.
    Ostatnio edytowane przez candar ; Wczoraj o 23:14
    Kiedyś A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I/II/III obecnie Fuji/Sony, szkiełka, statyw i takie tam... http://andcar53.wix.com/andrzejcar / https://35photo.pro/andcar Złote myśli forum: "Problem Sony jest taki, że dali bardzo dużo za niewiele a Canon na drugim miejscu może decydować co dać a czego nie"

Bywalec

Do 2500 zł to celowałbym w 800D lub używane 80D lub nowe 200D. Lub jakieś bezlustro - najlepiej M50. Osobiście wybrałbym ostatnią opcję.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów