Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Canon Speedlite 430EX III RT czy warto?

  1. #11
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon Speedlite 430EX III RT czy warto?

    Bierz statyw. Lampe dokupisz w miarę potrzeb, a na statywie zawsze będziesz próbował oszczędzić. Jeśli miałeś już bylejaki statyw, różnica będzie zaskoczeniem.

    Ps.
    Niestety powyższe może dotyczyć również lamp: mam 580exII, 430exII oraz YN568ex (i jakies Nissiny, co to się nie liczą). Canony szybciej się ładują (zauważalnie!) i dokładniej porcjują energię błysku. YN-st-e2 (doskonały na 5d i 7d) nie współpracuje z moim nowym body; zakładam, że canon'owy zachowałby funkcjonalność. Z drugiej strony, YN chyba rozwinął się nieco od tamtej pory, bo tu i ówdzie czyta się pozytywne opinie.
    Bierz statyw

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  2. #12

    Domyślnie Odp: Canon Speedlite 430EX III RT czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Bierz statyw. Lampe dokupisz w miarę potrzeb, a na statywie zawsze będziesz próbował oszczędzić. Jeśli miałeś już bylejaki statyw, różnica będzie zaskoczeniem.

    Ps.
    Niestety powyższe może dotyczyć również lamp: mam 580exII, 430exII oraz YN568ex (i jakies Nissiny, co to się nie liczą). Canony szybciej się ładują (zauważalnie!) i dokładniej porcjują energię błysku. YN-st-e2 (doskonały na 5d i 7d) nie współpracuje z moim nowym body; zakładam, że canon'owy zachowałby funkcjonalność. Z drugiej strony, YN chyba rozwinął się nieco od tamtej pory, bo tu i ówdzie czyta się pozytywne opinie.
    Bierz statyw

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka
    Dzięki za radę!!! Stała się ona przysłowiowym gwoździem do trumny tym bardziej, że w międzyczasie stałem się posiadaczem 430EX II całkiem bezkosztowo

  3. #13

    Domyślnie Odp: Canon Speedlite 430EX III RT czy warto?

    Ok, temat do zamknięcia, wybór dokonany i czekam na kuriera

  4. #14
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Canon Speedlite 430EX III RT czy warto?

    Ja bym wziął lampę, sprzedał od razu i za to kupił dwie lampy YN, i wtedy dopiero by się zaczęła zabawa z błyskiem

    Kurde chwila, nie! Ja tak właśnie zrobiłem 3 miesiące temu
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  5. #15

    Domyślnie Odp: Canon Speedlite 430EX III RT czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    Ja bym wziął lampę, sprzedał od razu i za to kupił dwie lampy YN, i wtedy dopiero by się zaczęła zabawa z błyskiem

    Kurde chwila, nie! Ja tak właśnie zrobiłem 3 miesiące temu
    Jak już pisałem mam dwie YN i canona nawet jeszcze

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •