Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Materiał na tło fotograficzne

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Materiał na tło fotograficzne

    Jeśli zabijesz światło zastane, to wszystko w pokoju robi się czarne na 0,0,0. Teraz wystarczy tylko zaświecić tak, żeby oświetlić obiekt, ale nie oświetlić tła i gotowe Jak chcesz fotografować coś dużego, to możesz mieć problem, ale portrety spokojnie dasz rade zrobić nawet na tle białej ściany. Podstawa, to softbox z porządnym gridem tuż za kadrem, blisko modelki i modelka daleko od tła. Czarne tło trochę ułatwi sprawę, ale musi być matowe.

  2. #12
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Odp: Materiał na tło fotograficzne

    fret, w małym białym pomieszczeniu nie da rady.
    Może (ale nie musi) się udac jeżeli będzie stosował światło z boku i stosował zastawkę tak by światło nie padało na tło. I kolejną zastawkę by się nie odbijało od drugiej ściany. Będzie problem by to zrobić jesli nie da rady odstawić modelki dalej od ściany. Jak ją odstawi dalej to będzie ją focił na szerszym kącie, czyli zobaczy za dużo tła.
    Jeśli światło będzie bardziej w osi studia to nijak nie da rady, bo nie ma jak ustawić zastawek.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Materiał na tło fotograficzne

    20m2 to 5x4m. Może dałbym się przekonać, gdyby nie fakt, że robiłem portrety w takim pomieszczeniu na tle białej ściany i bez problemu wychodziła czarna. Kluczem jest odpowiednio ustawiony strip z gridem. Fakt, że zbyt dużej swobody w ustawieniu świateł nie ma.
    Jeśli ma być czarne tło, to najlepsza jest ściana pomalowana czarną, matową farbą. Z mniej drastycznych rozwiązań, czarny koc z Jyska lub czarny polar.

  4. #14
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Odp: Materiał na tło fotograficzne

    Kolega pisał, że poszukuje 4 m tła o szerokości 2 m. Czyli to co chce to nie jest ciasny portret. I pewnie też by chciał nie tylko softbox z gridem czy na jakimś snoocie pracować. Ja rozpatrywałem co gdy che się robić postac, półpostać i stosować różne światła.

  5. #15
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Materiał na tło fotograficzne

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    20m2 to 5x4m. Może dałbym się przekonać, gdyby nie fakt, że robiłem portrety w takim pomieszczeniu na tle białej ściany i bez problemu wychodziła czarna. Kluczem jest odpowiednio ustawiony strip z gridem. Fakt, że zbyt dużej swobody w ustawieniu świateł nie ma.
    Jeśli ma być czarne tło, to najlepsza jest ściana pomalowana czarną, matową farbą. Z mniej drastycznych rozwiązań, czarny koc z Jyska lub czarny polar.
    Pokój jest bardziej w prostokąt i maciut więcej metrów użytkowych niż 20 i w dodatku jest to poddasze ze skosem. Od ściany do momentu skosu jest 3m i tak mam ustawiony stojak na tła. Także z tą szerokością nie jest za bogato.
    Co do fotografii bardziej właśnie też mi chodziło o fotografie całej postaci/ pół postaci.

    Załączam foto pokoju

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 01-01-2019 o 21:06

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Materiał na tło fotograficzne

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Kolega pisał, że poszukuje 4 m tła o szerokości 2 m. Czyli to co chce to nie jest ciasny portret. ...
    I tu zgoda, ale to już problem kolegi, że jest tajemniczy jak Don Pedro. Dla mnie zasada jest prosta, liczysz na konkretną odpowiedź, to zadaj konkretne pytanie.

    No i w końcu pojawiło się konkretne pytanie
    Ostatnio edytowane przez fret ; 01-01-2019 o 22:19

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Materiał na tło fotograficzne

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Zależy mi na czarnym tle i pomyślałem o bawełnie, widzialem że są dostępne szerokości 200 i 250 cm. Potrzebuje tak że 4m właśnie w takiej szerokości.
    Co myślicie o takim materiale? Chyba że polecicie jakiś inny materiał który nie będzie mega drogi a będzie dostępny w hurtowni z tekstyliami.
    http://www.bscsystem.pl/pl/produkty/...we-i-sceniczne

    Trevira CS

    W pełni syntetyczny uniwersalny, atestowany materiał sceniczny utkany z włókna Trevira CS, trwale trudnopalny. Elegancki i łatwy do utrzymania w czystości.

    Ściśle tkany materiał stwarza efekt tkaniny pluszowej, nie gniecie się, doskonale nadaje się na kurtyny, kulisy, horyzonty a także blendy i przesłony.
    Molton

    Klasyczny materiał sceniczny w branży teatralnej, z bawełny. Trudnopalny, wg DIN 4102, spełnia warunki klasy ochrony p.poż. B1.

    Wysokiej jakości runo uzyskuje się dzięki zastosowaniu naturalnych włókien.
    https://www.tuchler.net/pl/molton-sc...revira-cs.html

    https://www.tuchler.net/pl/molton-sc...m-premium.html

    https://www.tuchler.net/pl/molton-sceniczny-300gm.html

    https://www.tuchler.net/pl/molton-sc...kki-41870.html

  8. #18
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Materiał na tło fotograficzne

    Kurcze no tkaniny swietne- profesjonalne, ale kosztują swoje. Nie jestem przekonany co do ceny, bo to ma być na użytek własny, nie zarobkowy .

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •