Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Materiał na tło fotograficzne

  1. #1
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Materiał na tło fotograficzne

    Chciałbym się Was poradzić w sprawie tła . Gdzieś przeczytałem żeby tanio kupić tło można odwiedzić hurtownie tkanin. Zależy mi na czarnym tle i pomyślałem o bawełnie, widzialem że są dostępne szerokości 200 i 250 cm. Potrzebuje tak że 4m właśnie w takiej szerokości.
    Co myślicie o takim materiale? Chyba że polecicie jakiś inny materiał który nie będzie mega drogi a będzie dostępny w hurtowni z tekstyliami.

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Materiał na tło fotograficzne

    Może fizelina.. w sumie to g.. ale ta cena!

    https://allegro.pl/czarne-tlo-fotogr...729214125.html

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Materiał na tło fotograficzne

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    jakiś inny materiał który nie będzie mega drogi a będzie dostępny w hurtowni z tekstyliami.
    Hurtownie czasem mają "drugi gatunek" w niższej cenie, przy nieco większym zakupie też cena może być niższa.
    Czy zależy Ci na czarnym tle, które będzie widoczne, czy na "czarnej dziurze", czymś, co "pożera" światło? To pierwsze - będzie widoczna faktura (o ile nie poza głębią ostrości), ewentualne zagniecenia. To drugie - owszem, trzeba uważać z oświetleniem, ale jeśli tkanina ma powierzchnię "meszkowatą" (np. jak aksamit), łatwiej uzyskać ten efekt (można zapytać w hurtowni o coś wyglądającego podobnie). Niestety, te inne materiały widziałem tylko w mniejszych szerokościach.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Materiał na tło fotograficzne

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Hurtownie czasem mają "drugi gatunek" w niższej cenie, przy nieco większym zakupie też cena może być niższa.
    Czy zależy Ci na czarnym tle, które będzie widoczne, czy na "czarnej dziurze", czymś, co "pożera" światło? To pierwsze - będzie widoczna faktura (o ile nie poza głębią ostrości), ewentualne zagniecenia. To drugie - owszem, trzeba uważać z oświetleniem, ale jeśli tkanina ma powierzchnię "meszkowatą" (np. jak aksamit), łatwiej uzyskać ten efekt (można zapytać w hurtowni o coś wyglądającego podobnie). Niestety, te inne materiały widziałem tylko w mniejszych szerokościach.
    Właśnie bardziej mi chodzi o tę drugą opcję tak żeby zgubić tło i uzyskać Kruczo czarny kolor. Wiem że wpływ na ten efekt ma również odcięcie światła od tła.


    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Materiał na tło fotograficzne

    Znalazłem materiał Kodura, tkanina poliestrowa pokryta pcv. Co o tym myślicie?


    http://www.sakoexpo.com.pl/pl/tkanin..._kolory-czarny

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    99

    Domyślnie Odp: Materiał na tło fotograficzne

    Ja zaczynałem od czarnej agrowłókniny. Tanie to ale dość cienkie. Przy odpowiednich kombinacjach może ale nie musi się sprawdzić (odpowiednia odległość, czarna/ciemna ściana pod włókniną. Ostatecznie kupiłem poli.... coś tam a teraz korzystam z tekturowych. Po prostu warto wydać więcej i być zadowolonym niż kombinować. Ale tak chyba niemal każdy zaczyna, na czymś tanim.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Materiał na tło fotograficzne

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    Ja zaczynałem od czarnej agrowłókniny. Tanie to ale dość cienkie. Przy odpowiednich kombinacjach może ale nie musi się sprawdzić (odpowiednia odległość, czarna/ciemna ściana pod włókniną. Ostatecznie kupiłem poli.... coś tam a teraz korzystam z tekturowych. Po prostu warto wydać więcej i być zadowolonym niż kombinować. Ale tak chyba niemal każdy zaczyna, na czymś tanim.
    Byłem dzisiaj w hurtowni tekstylnej, mieli mały wybór ale był jeden super materiał, gęsty twardy i idealnie czarny. Jedynie cena mi nie odpowiadała i szerokość bo w sumie wychodziło jak za gotowe tło materialowe.

    W środę będę w dużej hurtowni z tkaninami może coś znajdę, a jak nie będzie odpowiedniej szerokość to małżonką zszyje dwa po 1.5 m i powinno być.
    Jakby wam wpadla jakaś nazwa materiału warta uwagi to napiszcie.

    Tutaj link do aukcji które.mi sie rzuciły w oko:

    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5925323708
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6967707398



    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Materiał na tło fotograficzne

    Ja lata temu kombinowałem. Niestety dobre materiały mają 1,5 - 1,6 m szerokości, więc trzeba je zszywac i boję się że łączenie będzie widoczne, bo będzie na samym środku kadru. Ja mam wyższe studio więc musze miec minimum 6-7 m, x 2 paski to daje 14 mb materiału, drogiego i zdającego niewiadomy efekt końcowy. Odpuściłem.

    Czarny karton - odradzam, daje odblaski, powierzchnia papieru jest głądziutka i przez to błyszczy jak ustawisz światło bliżej osi studia. Oddałem to koledze i kupiłem czarną agrowłókninę - jest lepsza choć nie jest idealnie czarna.

    Jako małe tło miałem kiedyś welur, ale to było tylko 1,5x2 m i to było najlepsze.
    linki z Allegro - pierwszy - tafta jest błyszącząca! konsultuj sie z kobietami albo wpierw sprawdź w sklepie jak wygląda dana tkanina. Codura też jest chyba połyskliwa.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 31-12-2018 o 21:14

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Materiał na tło fotograficzne

    Zabierasz się do tematu od tyłu. Najważniejsze jest żeby tło było matowe, nawet nie musi być czarne, często nawet białe da radę. Reszta, to oświetlenie i odległość od tła. Czerń tła jest w tej zabawie najmniej istotna, reszta zależy od tego jakie chcesz robić zdjęcia i gdzie.

    --- Kolejny post ---

    I jeszcze tu mała podpowiedź
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciało_doskonale_czarne

  10. #10
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Materiał na tło fotograficzne

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Zabierasz się do tematu od tyłu. Najważniejsze jest żeby tło było matowe, nawet nie musi być czarne, często nawet białe da radę. Reszta, to oświetlenie i odległość od tła. Czerń tła jest w tej zabawie najmniej istotna, reszta zależy od tego jakie chcesz robić zdjęcia i gdzie.

    --- Kolejny post ---

    I jeszcze tu mała podpowiedź
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciało_doskonale_czarne
    Dzięki za podpowiedź, zacząłem myśleć o czarnym tle ponieważ dużo łatwiej będzie mi je uzyskac na zdjęciu (tak myślę) ponieważ pokój w którym mam pstrykać fotki raz że nie jest za duży (około 20m2) a dwa jest jasny. Nie dam rady go wyizolować. Na te chwilę mam białe tło polipropylenowe ( gratis do stojaków) ale nie sądzę żeby mi się na nim udało uzyskać czarne tło.
    Ostatnio na próbę za tło robił mi ciemny fioletowy koc a światło zastane zabiłem wysoka przysłoną.


    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •