Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Sigma A 35mm

  1. #1

    Domyślnie Sigma A 35mm

    Witajcie!
    Jestem amatorem. Posiadam Canona 200d z obiektywami 18-55 i 50 1.8 Interesuje się fotografia typu street. Chciałabym zakupić kolejny obiektyw, moim marzeniem jest Sigma Art 35. Bardzo podoba mi się co to owe szkło „wyprawia” jednak obawiam się, że może nie współpracować dobrze z moim cropem. Zwłaszcza, że jedni chwalą, drudzy niekoniecznie. Dodam,ze nie chce kupować obiektywów pod cropa, bo kiedyś będę chciała przejść na pełną klatkę. Co myślicie? Co radzicie? Co byście zrobili? Ktoś z Was posiada ową Sigmę w połączeniu z niepełnoklatkowym aparatem?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sigma A 35mm

    Cytat Zamieszczone przez Pauli90 Zobacz posta
    Witajcie!
    Jestem amatorem. Posiadam Canona 200d z obiektywami 18-55 i 50 1.8 Interesuje się fotografia typu street. Chciałabym zakupić kolejny obiektyw, moim marzeniem jest Sigma Art 35. Bardzo podoba mi się co to owe szkło „wyprawia” jednak obawiam się, że może nie współpracować dobrze z moim cropem. Zwłaszcza, że jedni chwalą, drudzy niekoniecznie. Dodam,ze nie chce kupować obiektywów pod cropa, bo kiedyś będę chciała przejść na pełną klatkę. Co myślicie? Co radzicie? Co byście zrobili? Ktoś z Was posiada ową Sigmę w połączeniu z niepełnoklatkowym aparatem?
    Mam to szkło ale pod FF. Kuriozalnym rozwiązaniem będzie założenie sigmy 35 Art 1.4 o wadze 665 gram do małej lekkiej puszki. Druga sprawa to rozmiary tej sigmy -> https://camerasize.com/compact/#775.368,775.762,ha,t - nie będzie to w żaden sposób zestaw mobilny z aparatem pod względem wagi oraz wymiarów. Trzecia sprawa to możliwy BF/FF w szkłach sigmy z canonem.

    Osobiście to na Twoim miejscu szedłbym w mniejszego Canona 35 mm f/2.0 EF IS USM bo nie jestem pewien, czy naprawdę potrzebujesz tej f/1.4 i do czego ją wykorzystasz ? Kolejna sprawa to w chwili obecnej poprzez crop factor kupując 35 mm pod FF otrzymasz w swoim 200D - czyli cropie wynikowo 56 mm i nie będzie to jakiś specjalnie szeroki kąt widzenia pod tzw. "street".

    Nie bardzo rozumiem zwrot "co to owe szkło „wyprawia”" - to od fotografa zależy efekt końcowy oraz to, czy potrafi złapać odpowiednią chwilę a tym bardziej we wspomnianej wyżej "fotografii typu street". Nawiasem pisząc pomyślałbym o tanim Canonie EF-S 24 mm f/2.8 STM do obecnego aparatu, który da Ci odpowiedź czy to będzie to, czego potrzebujesz.

    ps.
    proponuję tez zapoznać się z tematyką Street Dogs Of Poland https://www.google.com/search?q=Stre...=1920&bih=1058 - https://www.facebook.com/streetdogsofpoland/ - naprawdę nie uważam, że do street foto potrzebne Ci będzie szkło z f/1.4 bo większość zdjęć wykonasz na powietrzu a nie w ciemnych pomieszczeniach bez światła (mogę się oczywiście mylić)
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-12-2018 o 18:14
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Sigma A 35mm

    Pomyśl o używanym obiektywie 24mm (odsprzedaż nie wiąże się z poważnymi stratami). Bedzie dawal podobny kąt widzenia, bedzie tez nieco bardziej tolerancyjny dla błędów af'u.

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Sigma A 35mm

    Nie liczyłem tego dokładnie ale za cenę tej sigmy kupisz, którąś eMkę ze szkiełkiem 32/1.4 Zyskasz świetny mały zestaw do streetu z doskonałym intuicyjnym AFem. Po grzyba kupować takiego kloca do małego 200D....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Sigma A 35mm

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Pomyśl o używanym obiektywie 24mm (odsprzedaż nie wiąże się z poważnymi stratami). Bedzie dawal podobny kąt widzenia, bedzie tez nieco bardziej tolerancyjny dla błędów af'u.
    Bardziej tolerancyjny od czego ??
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Sigma A 35mm

    ja bym jednak zapytał autora wątku, co rozumie poprzez pojęcie "street", bo jakby nie patrzeć, jest to dość pojemna kategoria. ja bym brał canona 28 1.8.
    ebe ebe

  7. #7
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Sigma A 35mm

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Bardziej tolerancyjny od czego ??
    Od kazdego 35mm na ff z tą samą przysłoną (24 na aps-c).

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sigma A 35mm

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    ja bym brał canona 28 1.8.
    A ja nie.

    Jak pisałem wyżej zdecydowanie lepiej pomyśleć o EF 35 f/2,0 IS, lub 24 mm f/2.8. Ten wspomniany przez Ciebie 28 f/1.8 to konstrukcja z 2005 roku dość mydlasta https://www.optyczne.pl/185.4-Test_o...87_obrazu.html co szczególnie wyjdzie w przyszłości na FF.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 31-12-2018 o 09:40
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #9
    Początki nałogu Awatar olek.tbg
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    309

    Domyślnie Odp: Sigma A 35mm

    Zgadzam się z opinią co do 28 1.8 Canona - na cropie go uwielbiałem, na ff sprzedałem jak najprędzej
    5Dm2 | 16-35 4L IS | 24-70 2.8L II | 85 1.8 | 100 2.8L

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Sigma A 35mm

    autor napisał, że ma cropa, więc 28 1.8 jak najbardziej się nadaje. mydło tego szkła to jest na rogach, a środku daje radę.
    ebe ebe

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •