Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Sigma A 35mm

  1. #11
    Dopiero zaczyna Awatar Epikur
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Sigma A 35mm

    A ja bym proponował wypożyczyć na weekend (jak tylko będzie lepsza pogoda) Sigmę z któregoś Pro Centrum - okaże się, czy waga przeszkadza, czy 1.4 będzie potrzebne itd. Bo to wszytko kwestie indywidualne.

    Fakt, że Sigma będzie większa niż 24/2.8, albo 28/1.8 35 IS itd, ale bez przesady to nie jest rozmiar 85 Art. Zdecydowanie częściej żałowałem, że nie mam możliwości zejścia o przysłonę niżej, niż tego, że nie schowam aparatu do kieszeni kurtki. Do tego jeśli Pauli90, jak napisała planuje pełną klatkę w najbliższej przyszłości to 35 Art będzie świetnym szkłem do streetu (i nie tylko), a z innych wymienionych to tylko 35 IS ma jakiś potencjał rozwojowy. Jeśli kupować jakiś obiektyw "na próbę" to już prędzej bym zaproponował 50 STM (wiem, odpływam z ogniskową) - bo ona jest naprawdę tania jasna i do tego na pełną klatkę).

    W każdym razie przede wszystkim - wypożyczyć, spróbować i wszytko się wyjaśni.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Sigma A 35mm

    Zasadniczo przy street foto bieganie cały dzionek ze szkłem o wadze prawie 7 kg nie jest przyjemne a sprzęt tez nie jest "przezroczysty" dla fotografowanych.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Sigma A 35mm

    Ja bym poszedł na całość. M50 + 22 + przejściówka i 50 + 85 dla długości. Koszt przesiadki mniejszy niż cena Sigmy.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •