Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: SIGMA C 100 - 400 vs eLki Canona.

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2016
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    8

    Domyślnie SIGMA C 100 - 400 vs eLki Canona.

    Zastanawiam się nad kupnem "średniego" teleobiektywu, bo takowy czasem jest mi potrzebny. Myślałem o jakiejś używce 70 - 300 lub stałce 300 f4 kiedy w poszukiwaniach trafiłem na
    Sigmę C 100-400 ze stabilizacją i możliwościami korekty przez stację dokującą Sigmy. Ostatnio po zakupie Sigmy 35 Art nabrałem zaufania do tego producenta. Osiągi w rozdzielczości ( na podstawie testów ) ma bardzo dobre, nawet przewyższa obiektywy Canona. Trochę wolniejszy AF ( ale ptaków robić nie będę ) i przesłona od f5, jednak więcej o 100 mm i cena za nowy jest równa dobrej używce Canona. Czy maił już ktoś ten obiektyw w "rękach" i może porównać do canonów? Jakieś swoje opinie, próbne fotki?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: SIGMA C 100 - 400 vs eLki Canona.

    Są nawet testy i porównania na tym forum również
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2016
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: SIGMA C 100 - 400 vs eLki Canona.

    Tak wiem, że Pan je zrobił, udało mi się z nimi zapoznać. Jest jednak taka sprawa, że Pan je chyba również oferuje na serwisie aukcyjnym, więc chciałbym przeczytać opinie innych użytkowników. Obiektyw jest "na rynku",bodajże, od 1,5 roku. Ciekaw jestem ile osób się na niego skusiło i z jakim rezultatem.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: SIGMA C 100 - 400 vs eLki Canona.

    A co będziesz fotografować i jakim korpusem?

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2016
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: SIGMA C 100 - 400 vs eLki Canona.

    Najczęściej to chyba rekonstrukcje bitew bo działam trochę w tym temacie, czasem do sesji poślubnej coś wykorzystam, zdjęcia z koncertów plenerowych, bo do zamkniętych imprez to mam 100 f2,8 i mi wystarcza. Robię z 6D, może czasem 70D.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •