Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 98

Wątek: Dylematy posiadacza 80d

  1. #31
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Potwierdzam kijowe działanie AF w 80D...
    Następnym syfem są gigantyczne wstrząsy od lustra...
    Używam naprzemiennie 5dmk2/80D i o ile te kwestie dotyczące walenia lustrem są aktualne dla 5ki, to reszta "zarzutów" w przypadku 80tki zupełnie nie pasuje do moich kilkuletnich doświadczeń. Może oddaj ją do serwisu na przegląd, bo naprawdę coś z "twoją sztuką" nie gra.

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 372

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Problem ze wstrząsami od lustra obserwuję głównie na ogniskowych od 250 mm, bo poniżej prawie nie używam.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #33

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Kolejna rzecz która mnie nurtuje i to już od czasów 400d to Automatyczna sekwencja balansu bieli Zrobiłem kilka testowych wyszedł taki a nie inny zafarb i tyle. Przestałem się tym przejmować. Może to znów błąd, może powinienem wejść głębiej w to zagadnienie? O co chodzi? Gdzieś przeczytałem że to jeszcze takie coś nawiązujące do czasów analogowych i trzeba być wgłębionym w temat.

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 372

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Automatyczny balans bieli u Canona działa generalnie dobrze, o ile kolorystyka sceny jest zrównoważona, tzn. zawiera podstawowe kolory, ale przede wszystkim biały, czarny lub szary. Tyle, że nie zawsze poprawny balans bieli jest tym, o co chodzi; czasem dominanta jest wskazana. Przy mocnej przewadze jakiegoś koloru lub mocno przesuniętej temp. barwowej światła, np. w lesie, trzeba się liczyć z jakąś dominantą. Dlatego nie robię zdjęć w jpg, lecz wyłącznie w RAW, aby sobie samemu ustalić balans bieli w post-procesie. Zdjęcie ma wyglądać, a nie być bezwzględnie poprawne barwnie ;-)
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #35

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Popraw mnie jeśli się ale ale ma takie nieodparte wrażenie że canon bezsensownie pakuje w puszkę całe mnóstwo ustrojstwa które i tak nie jest wykorzystywane. Rozumiem w body amatorskim ale w dwucyfrowym ( nie jest to body zawodowe ale też trudno uznać je za amatorskie) to chyba 99$% użytkowników i tak wywołuje zdjęcia w programie. Mimo wszystko zastanawiam się nad tymi cudeńkami czy warto zakrzątać sobie nimi głowę czy czym prędzej zapomnieć. Uśmiech na twarzy wywołało u mnie obrabianie Rawa w body. Kolejnym przykładem jest Korygowanie jasności kontrastuI znów nie wiem czy czym prędzej o tym zapomnieć uznając to za typowy wodotrysk czy faktycznie może mieć znaczny wpływ na efekt końcowy.
    PS Jeszcze kilka takich "kwiatków" mam do przeanalizowania

    PS2 Pytanie od użytkowników 80d. Dziś zauważyłem że przy ustawieniu AF centralnym przy jasnym świetle nie ma żadnego komunikatu potwierdzenia ostrości poza sygnałem dźwiękowym o le jest On ustawiony i zielonym kółkiem w wizjerze. Przy ciemnym jest podświetlenie czerwone diody, w innych ustawieniach AF jest migotanie punktów z czarnej kropki na kwadrat. Tak ma być czy sobie przypadkiem przestawiłem?
    Ostatnio edytowane przez jamto ; 31-12-2018 o 20:15

  6. #36
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    obrabianie rawa w korpusie się przydaje już kilka razy korzystałem - robisz zdjęcia nie włączyłeś jpega chcesz dać znajomym, a nie masz ochoty tracić czasy na dokumentalne fotki przed kompem robisz w korpusie i finito z mego doświadczenia wynika że taki 6D robi zupełnie przyzwoite jpegi.

    jeśli robisz rawy to ustawienia kontrastu na korpusie nie mają znaczenia (no dpp pokaze je prawidłowo le inne wywoływarki to nie obchodzi zupełnie) warto rozumieć jakie ustawienia wpływają na rawa
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 01-01-2019 o 00:22

  7. #37
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    Tak ma być czy sobie przypadkiem przestawiłem?
    jak jest bardzo jasno, to po prostu czerowna kropka może być niewidoczna, bo za słabo się podświetla...
    ebe ebe

  8. #38

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    jak jest bardzo jasno, to po prostu czerowna kropka może być niewidoczna, bo za słabo się podświetla...
    To nie to. Ona ewidentnie nie świeci...

  9. #39
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    To nie to. Ona ewidentnie nie świeci...
    To przeczytaj pierwsze i drugie zdanie od góry na stronie 113 instrukcji... i naucz się obsługi aparatu. W ustawieniach aparatu wybierasz, czy punkt af ma się wyświetlać czy nie - podobnie jak sygnał beep.
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 01-01-2019 o 13:22
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  10. #40

    Domyślnie Odp: Dylematy posiadacza 80d

    To jest chyba opis do trybu live mi chodzi o to co widzę "na lustrze"

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •