Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Sterowanie mocą błysku w 430EX poprzez Yongnuo YN622C-TX - przestało działać

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    24

    Domyślnie Sterowanie mocą błysku w 430EX poprzez Yongnuo YN622C-TX - przestało działać

    Po dość długiej przerwie potrzebowałem wczoraj skorzystać z zestawu Canon 6DmkII z założonym wyzwalaczem Yongnuo YN622C-TX, do tego 430EX (pierwsza wersja) z odbiornikiem YN622C. Ponieważ pierwsza 430EX nie obsługuje zdalnego sterowania mocą błysku, konfiguruje się to tak, że na lampie ustawiamy ETTL, a w nadajniku zmieniamy odpowiedni parametr i sterujemy mocą manualnie. Zawsze to tak działało, czasem, gdy moc błysku jednak nie dawała się ustawiać, a jedynie szedł sam błysk, należało wymienić baterie w odbiorniku. Tym razem, pomimo wymiany baterii we wszystkich trzech urządzeniach, resetowaniu ustawień w nadajniku, a nawet aktualizacji jego firmware'u do najnowszej wersji, sterowanie mocą nie działa. Nie wiem już co wymyślić, a jutro kolejna ważna sesja - ma ktoś pomysł co z tym zrobić...?

  2. #2
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Sterowanie mocą błysku w 430EX poprzez Yongnuo YN622C-TX - przestało działać

    A czy wyzwalanie lampy na sankach aparatu działa poprawnie (np. blysk manualny 1/32)? Awaria układu sterowania mocą lampy (w samej lampie) często objawia się pełnym błyskiem przy każdym wyzwoleniu.

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Sterowanie mocą błysku w 430EX poprzez Yongnuo YN622C-TX - przestało działać

    Tak tak, wczoraj sterowałem mocą błysku z poziomu panelu w lampie, a Yongnuo działały tylko jako wyzwalacze, bez żadnego dokładniejszego sterowania. Aczkolwiek gdy lampa jest na statywie pod sufitem, każdorazowa zmiana to męczarnia, chciałbym mieć to jak zawsze "pod ręką"...

  4. #4
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Sterowanie mocą błysku w 430EX poprzez Yongnuo YN622C-TX - przestało działać

    Cytat Zamieszczone przez temp Zobacz posta
    Tak tak, wczoraj sterowałem mocą błysku z poziomu panelu w lampie, a Yongnuo działały tylko jako wyzwalacze, bez żadnego dokładniejszego sterowania. Aczkolwiek gdy lampa jest na statywie pod sufitem, każdorazowa zmiana to męczarnia, chciałbym mieć to jak zawsze "pod ręką"...
    To może tylko "coś nie styka" w stykach na stopce? Czyszczenie (zarówno nadajnika, odbiornika jak i lampy i sanek)?

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Sterowanie mocą błysku w 430EX poprzez Yongnuo YN622C-TX - przestało działać

    Kurczę, no nie wiem o co chodzi, ale założyłem raz jeszcze na aparat i wszystko zaczęło chodzić prawidłowo A żadnego czyszczenia nie było... Dzięki za pomoc, oby jutro zestaw nie zmienił znowu zdania

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •