Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: 5DmII vs bezlusterkowce

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie 5DmII vs bezlusterkowce

    Cześć, czy któryś z bezlusterkowcy Canona będzie dawać fajniejszy obrazek niż 5DmII?

    Jak z obiektywami EF, wystarczy mocowanie - https://www.canon.pl/lenses/mount-ad...ef-eos-m-lens/ - i działa to tak samo jak na starszych aparatach? nie ma problemów z AF, elektroniką itp?

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Jak Ci już pisaem w innym wątku nie ma różnicy. Wszystko działa z tym adapterem jak trzeba. Co do różnic w obrazku to już musisz ocenić sam. Jak ktoś widzi magię FF to apsc nawet nie weźmie do ręki .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    między 50D, a 5DmII widziałem różnicę w "plastyce", zakresie tonalnym itp

    widzę, że pełna klatka trochę mało opłacalna bo 10 tys ten EOS R

    jaki masz model bezlusterkowca? polecasz? jaki aktualnie jest najwyższy z tych APS-C? opłaca się już brać? w sensie czy dopracowane to jest

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    między 50D, a 5DmII widziałem różnicę w "plastyce", zakresie tonalnym itp

    widzę, że pełna klatka trochę mało opłacalna bo 10 tys ten EOS R

    jaki masz model bezlusterkowca? polecasz? jaki aktualnie jest najwyższy z tych APS-C? opłaca się już brać? w sensie czy dopracowane to jest
    Obecnie niby najwyższy model to M5 ale M50 jest najnowszy i pod pewnymi względami go przewyższa. Ja mam m100 i m6 i jestem bardzo zadowolony. U mnie priorytetem był rozmiar. Dlatego prywatnie używam m100 z naleśnikiem 22mm.
    Co do dopracowania to uważam że przewyższają dslr pod wieloma względami w swojej klasie cenowej.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 23-12-2018 o 03:22
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Cześć, czy któryś z bezlusterkowcy Canona będzie dawać fajniejszy obrazek niż 5DmII?

    Jak z obiektywami EF, wystarczy mocowanie - https://www.canon.pl/lenses/mount-ad...ef-eos-m-lens/ - i działa to tak samo jak na starszych aparatach? nie ma problemów z AF, elektroniką itp?
    5DII produkuje bardzo piękny obrazek. Kolory, detale, bezproblemowa obróbka jeśli nie szalejesz z wyciąganiem cieni.

    Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie: R daje dużo lepszy obrazek niż 5DII. Dużo detali, duży DR, piękne kolory. Samo body to też ogromny skok w sensie funkcjonalności. Obiektywy EF, które mam działają idealnie z R (nawet stary C50/1.8 trafia zawsze )

    Nowe bezlusterkowce M Canona posiadają jednakową, dobrą matrycę ale trudno powiedzieć, żeby obrazek jakoś przewyższał 5DII.
    Kupiłem M50 z racji małych rozmiarów i zrobiłem równolegle dwoma zestawami: 5DII+16-35/4L i M50+M55-200 po jakieś 3k fotek w tematyce "miasto". Po obróbce jakość obrazka bardzo podobna. Fotki pokazuję wymieszane i nie widać różnic.
    Obiektywy EF działają na M50 znakomicie (ten konwerter w sumie nie ma nic do roboty).
    Za to obsługa i funkcjonalność M50 to dla mnie sama przyjemność - różne tryby AF, gibany wyświetlacz, EVF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    między 50D, a 5DmII widziałem różnicę w "plastyce", zakresie tonalnym itp
    --- Kolejny post ---



    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jak ktoś widzi magię FF to apsc nawet nie weźmie do ręki .
    Jasne, jasne Mitycznej magii pełnej klatki skropionej łzami jednorożca podczas pełni księżyca nie da się przecież zastąpić niczym innym
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    też się martwię bo jej nie dostrzegam...

  8. #8
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Jak magia, to chyba czarna, bo jak obrabiam jednocześnie z sesji zdjęcia robione 80D i 5dmkII, to z tego drugiego zdecydowanie lepszy produkt finalny wychodzi

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    candar bo to jest magia obiektywów na matrycy FF, a nie "magia pełnej klatki". Podepnij sobie 35L pod FF i następnie pod cropa, to zobaczysz różnice. Kiedyś, jak fotografia cyfrowa raczkowała a były już eLki i inne ciekawe stałki ludzie zaczęli kupować pierwsze 5d czy d700 i nagle szkła dostały kopa. Używano skrótu "magia pełnej klatki" Poźniej ktoś zaczął powielać takie bzdury, że magia to wineta i mała GO. Ale ty to wiesz, bo ty wszystko wiesz, no nie
    p.s są też tacy co twierdzą że ogniskową da sie załatwić temat, a światło szkła nie ma wpływu na to. Chyba jednak nie do końca.
    http://andrewvanbeek.com/fuji-x-lenses-and-full-frame/

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Magia FF wcale nie wynika z jakości obrazka ale z faktu, że po prostu łatwiej nam uzyskać odpowiednią głębię itp.... tak samo różnica między 35 mm a medium format i między medium format a LF
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •