Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: 5DmII vs bezlusterkowce

Widok wątkowy

  1. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    5DII produkuje bardzo piękny obrazek. Kolory, detale, bezproblemowa obróbka jeśli nie szalejesz z wyciąganiem cieni.

    Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie: R daje dużo lepszy obrazek niż 5DII. Dużo detali, duży DR, piękne kolory. Samo body to też ogromny skok w sensie funkcjonalności. Obiektywy EF, które mam działają idealnie z R (nawet stary C50/1.8 trafia zawsze )

    Nowe bezlusterkowce M Canona posiadają jednakową, dobrą matrycę ale trudno powiedzieć, żeby obrazek jakoś przewyższał 5DII.
    Kupiłem M50 z racji małych rozmiarów i zrobiłem równolegle dwoma zestawami: 5DII+16-35/4L i M50+M55-200 po jakieś 3k fotek w tematyce "miasto". Po obróbce jakość obrazka bardzo podobna. Fotki pokazuję wymieszane i nie widać różnic.
    Obiektywy EF działają na M50 znakomicie (ten konwerter w sumie nie ma nic do roboty).
    Za to obsługa i funkcjonalność M50 to dla mnie sama przyjemność - różne tryby AF, gibany wyświetlacz, EVF.
    R = 10 tys
    M50 = 2.5 tys

    Czyli podsumowując warto zamienić 5DmII na M50+konwerter, mniejszy/lżejszy, a zdjęcia podobne wychodzą (pomijając FF, a *1.6)?

    Jak kwestia nocnych zdjęć? Większe szumy są gdzieś czy też podobnie?

    M50 to teraz "najlepszy" z tych około podobnej ceny?

    Dziwne, że M6 to niby wyższy od M50, lepiej też wypada w ocenie na https://cameradecision.com/compare/C...-Canon-EOS-M50 a M6 jest tańszy ~2tys w porównaniu do M50 ~2.5tys, hmm
    Ostatnio edytowane przez adzi ; 23-12-2018 o 18:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •