Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: 5DmII vs bezlusterkowce

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Od R też, to bezlusterkowiec ???
    ale R kosztuje 10tys to troche inna klasa , chyba 5DmII kosztowal 7tys o ile pamietam, a kupilem uzywany 5-6 lat temu za 5tys

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Trochę dziwna ta dyskusja Bezlusterkowca kupuje się głównie dla EVF, odchylanego tylnego LCD, doskonałego AF z Eye AF oraz w większości systemów możliwości podpięcia dowolnego obiektywu, kiedykolwiek wyprodukowanego.

    Jeśli jak w tym wątku pytający szuka w bezlusterkowcach zalet lustrzanek i nie jest przekonany do tego co oferują bezlustra - to na jego miejscu bym został przy dotychczasowej lustrzance. Jeśli padają słowa "różnicę w "plastyce, zakresie tonalnym" - to naprawdę nie widzę sensu takowej zmiany.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 24-12-2018 o 10:01
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #23
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    ale R kosztuje 10tys to troche inna klasa , chyba 5DmII kosztowal 7tys o ile pamietam, a kupilem uzywany 5-6 lat temu za 5tys
    Klasa inna? Nie pamiętam już dokładnie ale w momencie wejścia 5DmkII miał wyższą cenę niż eR więc jak najbardziej można je porównywać.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Trochę dziwna ta dyskusja Bezlusterkowca kupuje się głównie dla EVF, odchylanego tylnego LCD, doskonałego AF z Eye AF oraz w większości systemów możliwości podpięcia dowolnego obiektywu, kiedykolwiek wyprodukowanego.

    Jeśli jak w tym wątku pytający szuka w bezlusterkowcach zalet lustrzanek i nie jest przekonany do tego co oferują bezlustra - to na jego miejscu bym został przy dotychczasowej lustrzance. Jeśli padają słowa "różnicę w "plastyce, zakresie tonalnym" - to naprawdę nie widzę sensu takowej zmiany.
    Bardziej sie zastanawiam czy moze warto, niweiele tracac zyskac duzo mniejszy rozmair i wage aby np. brac na wakacje z plecakiem, bo jak mam przejechac przez taka Tajlandie na jednym plecaku 3 tygodnie to te rozmiary i kg maja znaczenie, trzeba sie spakowac na ok 10kg, a sam sprzet duzo wazy. No ale jak ma byc wyrazna roznica w zdjeciach (chce robic widoczki i do tego jakis statwy maly zabrac aby przy zachodach focic oraz wieczorem na ulicy to tez mam 50/1.4 ale 5DmII calkiem spoko sobie poradzi z ISO1600 itp) to chyba musze sie poswiecic i zabrac 5DmII :P... z tego co slyszalem to wlasnie gorzej to wypada w gorszym oswietleniu, wiec sam nie wiem, chyba raczej nie oplaca mi sie kupowac bezlusterkowca...

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Klasa inna? Nie pamiętam już dokładnie ale w momencie wejścia 5DmkII miał wyższą cenę niż eR więc jak najbardziej można je porównywać.
    No ale kupowac za 10 tys aparat jak jestem teraz weekendowym fotografem to raczej slaby biznes . Tak wydalem ze 25 tys na sprzet, a potem jeszcze sie bede stresowac i jak z jakiem bo body 10k hehe. Partnerka juz ma mnie za swira jak biegne z tym sprzetem, specjalny plecak lowpro, a nie mowiac nawet o podczepieniu 100-400mm pod 5DmII
    Ostatnio edytowane przez adzi ; 24-12-2018 o 15:18

  5. #25
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    M50 jak spadnie cena jako używka na wakacje będzie to dobry zakup oczywiście z wiadrem baterii.
    5d III i parę słoików

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    M50 jak spadnie cena jako używka na wakacje będzie to dobry zakup oczywiście z wiadrem baterii.
    W sumie baterie możesz zacząć gromadzić już teraz. Chyba nie stanieją za bardzo.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #27
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Póki co zjazdu cenowego m50 bym się też nie spodziewał.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Póki co zjazdu cenowego m50 bym się też nie spodziewał.
    Jest "trzymanie" w postaci 200D i 800D powyżej 2k. No niżej nie zejdzie bo jest ewidentnie lepszy.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Czy ktoś zaryzykował użycie do fotografii przyrodniczej Canona M 50 w zestawieniu z jakimś obiektywem 100-400 i jak to wypadło, jestem ciekaw?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #30
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Ja używam m6/m100 ze 100-400 - działa - nie wiem jakie "ryzyko" masz na myśli?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •