Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: 5DmII vs bezlusterkowce

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    5DII produkuje bardzo piękny obrazek. Kolory, detale, bezproblemowa obróbka jeśli nie szalejesz z wyciąganiem cieni.

    Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie: R daje dużo lepszy obrazek niż 5DII. Dużo detali, duży DR, piękne kolory. Samo body to też ogromny skok w sensie funkcjonalności. Obiektywy EF, które mam działają idealnie z R (nawet stary C50/1.8 trafia zawsze )

    Nowe bezlusterkowce M Canona posiadają jednakową, dobrą matrycę ale trudno powiedzieć, żeby obrazek jakoś przewyższał 5DII.
    Kupiłem M50 z racji małych rozmiarów i zrobiłem równolegle dwoma zestawami: 5DII+16-35/4L i M50+M55-200 po jakieś 3k fotek w tematyce "miasto". Po obróbce jakość obrazka bardzo podobna. Fotki pokazuję wymieszane i nie widać różnic.
    Obiektywy EF działają na M50 znakomicie (ten konwerter w sumie nie ma nic do roboty).
    Za to obsługa i funkcjonalność M50 to dla mnie sama przyjemność - różne tryby AF, gibany wyświetlacz, EVF.
    R = 10 tys
    M50 = 2.5 tys

    Czyli podsumowując warto zamienić 5DmII na M50+konwerter, mniejszy/lżejszy, a zdjęcia podobne wychodzą (pomijając FF, a *1.6)?

    Jak kwestia nocnych zdjęć? Większe szumy są gdzieś czy też podobnie?

    M50 to teraz "najlepszy" z tych około podobnej ceny?

    Dziwne, że M6 to niby wyższy od M50, lepiej też wypada w ocenie na https://cameradecision.com/compare/C...-Canon-EOS-M50 a M6 jest tańszy ~2tys w porównaniu do M50 ~2.5tys, hmm
    Ostatnio edytowane przez adzi ; 23-12-2018 o 18:18

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    R = 10 tys
    M50 = 2.5 tys

    Czyli podsumowując warto zamienić 5DmII na M50+konwerter, mniejszy/lżejszy, a zdjęcia podobne wychodzą (pomijając FF, a *1.6)?

    Jak kwestia nocnych zdjęć? Większe szumy są gdzieś czy też podobnie?

    M50 to teraz "najlepszy" z tych około podobnej ceny?

    Dziwne, że M6 to niby wyższy od M50, lepiej też wypada w ocenie na https://cameradecision.com/compare/C...-Canon-EOS-M50 a M6 jest tańszy ~2tys w porównaniu do M50 ~2.5tys, hmm
    M6 nie ma wizjera....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Ok czyli wychodzi na to, ze M50. Jak to pracuje przy naswietlaniu? Jakbym chcial jakies widoczki jak zachody czy po zmroku, czy nie bedzie szumow jak na kompakcie?

    Sorry jesli pytania sa glupie, generalnie mam pojecie o foto, ale nie uzywalem nigdy tych bezlusterkowcow, ani sie nimi nie interesowalem

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Ok czyli wychodzi na to, ze M50. Jak to pracuje przy naswietlaniu? Jakbym chcial jakies widoczki jak zachody czy po zmroku, czy nie bedzie szumow jak na kompakcie?
    Do ISO 400 obrazki z 5DII i M50 z tym samym szkłem są bardzo zbliżone - może nawet lepiej zachowują się cienie przy wyciąganiu z M50. Przy wyższych ISO zaznacza się przewaga 5DII. Powiedziałbym tak : szumy przy ISO 800 na M50 są takie jak przy ISO 1600 na 5DII. Jeśli porównać bezpośrednio szumy z obu body na dpreview to ta różnica jest jakby mniejsza.
    Powyżej ISO 1600 oba obrazki są już takie sobie jak dla mnie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    M6 nie ma wizjera, ale też w M50 płaci się głównie podatek od nowości. Czytałem testy kilku M-ek - ceny z momentu debiutu były koszmarnie wysokie, a teraz są do kupienia za 1/2 czy 1/3 ceny.

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Ok czyli wychodzi na to, ze M50. Jak to pracuje przy naswietlaniu? Jakbym chcial jakies widoczki jak zachody czy po zmroku, czy nie bedzie szumow jak na kompakcie?
    To są normalne aparaty z matrycą apsc taką samą jak np. w lustrze 77D. Obrazowanie jest więc identyczne jak w lustrzance. Różnice zaczynają się w tym że nie ma klasycznego wizjera i gabaryty są dużo mniejsze niż najmniejsze nawet dslr.
    Tu masz stronę na której moźesz porównać rozmiary: http://j.mp/2t4F1DL
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 24-12-2018 o 00:05
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    https://camerasize.com/compare/#709,192 no sroga roznica, ale z drugiej strony ktos komentowal ze jakosciowo szczegolnie w trudnych warunkach to wyjdzie gorzej niz 5DmII, tez masz takie odczucia? ze jednak lustro to lustro?

  8. #18
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    https://camerasize.com/compare/#709,192 no sroga roznica, ale z drugiej strony ktos komentowal ze jakosciowo szczegolnie w trudnych warunkach to wyjdzie gorzej niz 5DmII, tez masz takie odczucia? ze jednak lustro to lustro?
    Proszę któryś raz poczytaj - jest dużo opisów i recenzji w necie . Lustro nie ma tu nic do rzeczy. Masz zdajsie 50D - taki m6 czy m50 w trudnych warunkach zje go obrazkiem na śniadanie zagryzając AFem ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Proszę któryś raz poczytaj - jest dużo opisów i recenzji w necie . Lustro nie ma tu nic do rzeczy. Masz zdajsie 50D - taki m6 czy m50 w trudnych warunkach zje go obrazkiem na śniadanie zagryzając AFem ....
    5DmII (50D tez ale nie uzywam) i podobno wypada lepiej niz bezlusterkowce

  10. #20
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: 5DmII vs bezlusterkowce

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    5DmII (50D tez ale nie uzywam) i podobno wypada lepiej niz bezlusterkowce
    Od R też, to bezlusterkowiec ???
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •