Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Rozbudowa - głównie pod portret

  1. #1

    Domyślnie Rozbudowa - głównie pod portret

    Jeszcze przed końcem roku planuję odrobinę rozbudować szklarnię, głównie pod kątem robienia szeroko rozumianych portretów (studio, plener, ciasno, szeroko etc...). Z portretami będzie to początek przygody, więc potrzebuję rady.

    W tej chwili w drużynie jest dwóch graczy - S24/1,4 i C85/1.8. Dziękuję za rady, żeby porobić tym co mam, a później zdecydować. Teraz jest trochę grosza, kwartał się kończy i odrobinę vatu można odzyskać, a później może nie być kasy na zakupy... więc trzeba korzystać

    Możliwości są dwie:
    1. C50/1.8 (rozważałem C50/1.4 ale stosunek jakość/cena nie przekonuje mnie) + C135/2.0
    2. T24-70/2.8

    Dla mnie póki co jest 80/20 na korzyść pierwszej opcji, ale może błądzę, więc wolę dopytać. Może warto mieć uniwersalnego zooma w torbie? Jak taki Tamron sprawdzi się przy portretach? Jak 50mm na Tamronie wypadnie w porównaniu z 50mm na Canonie - oba np. przy przysłonie 4? Czy może teraz wziąć Tamrona a za czas jakiś (pewnie dłuższy) dokupić C70-200/2.8? Wszelkie sugestie mile widziane

    Aparat: C6dMk2

    pozdrawiam,
    maciuch

  2. #2

    Domyślnie Odp: Rozbudowa - głównie pod portret

    Tutaj zdecydowanie jasnym punktem jest 135. To jeden z tych obiektywów, które po prostu warto mieć.
    Co do c50 bardzo ładnie rysuje przy 2.2. Tamron tez generalnie dobrze chodzi jednak co stalka to stalka. Optyki nie oszukasz. Ja bym brał 1 opcję.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Rozbudowa - głównie pod portret

    Ja bym brał 50/1,8 + 200/2,8. W plenerze zwykle nie brakuje odejścia.

  4. #4
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Rozbudowa - głównie pod portret

    Uniwersalny zoom zawsze się przyda, ale jeśli chodzi o portrety to bym wybrał zestaw stałek, masz 85, dołóż 135.
    Jak zoom to raczej 70-200/2.8, zamiast 135.
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ja bym brał ....+ 200/2,8. W plenerze zwykle nie brakuje odejścia.
    Ale to odrzuca za daleko od modelki. Zalezy jakie sie robi sesje. Kameralniej się robi krótszą ogniskową. 200 mm to byłby ostatni obiektyw w zestawie portretowym.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Rozbudowa - głównie pod portret

    Zdecydowanie C135/2.0
    C 50 1.4 sobie odpuść. Wadliwa konstrukcja od lat i sypie się układ ustawiania ostrości - pierścień w środku się wyrabia z czasem https://www.swiatobrazu.pl/akcja-ser...usm-36048.html . Dokładnie tak miałem - naprawa nieopłacalna. Lepiej tańszy C50/1.8 STM.
    Z czasem 70-200 f/2.8 L USM IS - to w zasadzie must have i będziesz miał pokrycie ogniskowej między 50 a 70 mm https://shotkit.com/best-canon-lenses/

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jak zoom to raczej 70-200/2.8, zamiast 135.

    Ale to odrzuca za daleko od modelki. Zalezy jakie sie robi sesje. Kameralniej się robi krótszą ogniskową. 200 mm to byłby ostatni obiektyw w zestawie portretowym.
    Canon EF 70-200 mm f /2.8 USM L IS (Tamrona to sobie odpuść) to zasadniczo podstawowy obiektyw portretowy o ile fotograf nie zamierza pedałować w tę i z powrotem ze sprzętem na plecach. Dzięki ogniskowym 70-200 mm masz od razu szeroki plan oraz ciasne zbliżenie na twarz. Przy szybkich sesjach nieoceniony zestaw nawet w pomieszczeniach (w FF oczywiście). Jak "wyczujesz" możliwości 70-200 to będzie on często w użyciu.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 25-12-2018 o 23:30
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #6
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Rozbudowa - głównie pod portret

    135mm 2.0 lub 85mm 1.2
    EFM+22mm; 5D+50mm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •