Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 96

Wątek: 5d Classic punkt centralny i rekompozycja

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: 5d Classic punkt centralny i rekompozycja

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Masz do wyboru inne systemy bezlusterkowe APS-C i FF, które nie mają problemu z kadrowaniem na środkowym czujniku i mają Eye AF z którym ostrość zawsze będzie tam, gdzie powinna
    Powtórzę pytanie kolegi w mniej napastliwy sposób: czy możesz zaproponować inne rozwiązanie, zapewniające podobnie małą głębię ostrości (itd)?
    Założenia są takie: jest matryca micro 4/3 (Olympus to nie APS-C), jest 1500-1700 do wydania na wszystko, tzn. albo szkło do Olka, zapewniające takie efekty, albo na body 5d plus 85/1.8. Więcej niż 1700 za zestaw to chyba gdy 5d ma potwierdzony czterocyfrowy przebieg.
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 23-12-2018 o 00:44

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: 5d Classic punkt centralny i rekompozycja

    Obawiam się że będzie ciężko, a jeszcze 5Dc ma to coś .....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: 5d Classic punkt centralny i rekompozycja

    Jak się źle trafi, to nie tyle "ma to coś", ale "tego czegoś nie ma, bo odpadło" (lustro)
    @Martyna5d to nie żart. Canon 5d miał wadę fabryczną, lustro potrafiło się odkleić. Zazwyczaj nie powodowało to żadnych problemów, poza koniecznością wysłania aparatu do autoryzowanego serwisu na gratisowe umocowanie lustra łącznie z założeniem dodatkowych elementów zapobiegających ponownej usterce, ale od kilku lat już tego gratis nie robią. Nie ma pewności, że w "Twoim" (przyszłym) wystąpi ten problem, ale jeśli wystąpi, to będzie konieczna wizyta w serwisie. Koszt to pewnie kilkadziesiąt zł, oczywiście w serwisie nieautoryzowanym, w E-CSI stawiałbym na okolice 200zł, jeśli to jeszcze robią (mogą nie robić - to stary model, więc może być brak części, zakończona obsługa serwisowa).
    A co do sedna pytania: jeśli stan zestawu jest dobry, nie zajechany, a cena nie jest większa niż rynkowa, to bierz. Jak Ci się nie spodoba sprzedasz w podobnej cenie, ale zdobędziesz trochę doświadczenia. To nie jest "nówka z półki", która w momencie zakupu traci dużo na wartości, jeśli kupisz używany zestaw w dobrej (nawet rynkowej) cenie, i Ci się nie spodoba, to gdy sprzedasz w krótkim czasie, raczej nie stracisz.
    Są osoby, które standardowo stosowały taką metodę (przekadrowanie) robiąc z 85/1.2, i były zadowolone z efektów, więc warto spróbować.

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: 5d Classic punkt centralny i rekompozycja

    Jestem świadoma że jest to stary zestaw i że nad zdjęciami zawsze jeszcze trzeba trochę przysiąść i pogmerać np. w Lightroomie ale właśnie aby osiągnąć zbliżone rezultaty w m43 potrzebne są obiektywy F 1.2 których nie ma praktycznie na rynku wtórnym a ceny nowych są kosmiczne szczególnie gdy fotografia jest dla kogoś rozrywką a nie sposobem na zarabianie pieniędzy. W dodatku zdjęcia z Olka podobają mi się tak do iso 800. Co do 5d Classic to się tylko trochę boje właśnie, że będzie ciężko z ustawianiem ostrości na oczy.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: 5d Classic punkt centralny i rekompozycja

    Cytat Zamieszczone przez Martyna5d Zobacz posta
    Jestem świadoma że jest to stary zestaw i że nad zdjęciami zawsze jeszcze trzeba trochę przysiąść i pogmerać np. w Lightroomie ale właśnie aby osiągnąć zbliżone rezultaty w m43 potrzebne są obiektywy F 1.2 których nie ma praktycznie na rynku wtórnym a ceny nowych są kosmiczne szczególnie gdy fotografia jest dla kogoś rozrywką a nie sposobem na zarabianie pieniędzy. W dodatku zdjęcia z Olka podobają mi się tak do iso 800. Co do 5d Classic to się tylko trochę boje właśnie, że będzie ciężko z ustawianiem ostrości na oczy.
    Dodam tylko, że do osiągnięcia małej GO nie są potrzebne obiektywy f/1.2. Wiele osób fotografuje obiektywami z f/2.8. Przykładowo poniżej moje foty 5D z ogniskową 200 mm z f/2,8.

    http://www.foto-kurier.pl/galerie/pr...60,kamila.html

    https://35photo.pro/photo_886355/ (ostatnie foty)

    http://www.foto-kurier.pl/galerie/pr...,adrianna.html

    Nawet nie próbuję sugerować, że w bezlusterkowcach doskonale spisują się stare analogowe/manualne szkła z użyciem peakingu (sam używam czasem canona FD 200 mm f/2.8). No ale można też wejść w kolejny system po tylko, aby mieć małą GO
    Ostatnio edytowane przez candar ; 23-12-2018 o 09:00
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: 5d Classic punkt centralny i rekompozycja

    Bez przesady z tym ustawianiem ostrości. Kolega kupił 5d z 50 1.4 córce, która ma 10 lat i dziecko sobie radzi, ba czasami nawet bardzo dobrze, a Ty sobie nie poradzisz? Poza tym matryca 5d to coś jak d700. To już było, było bardzo dobre i nie do podrobienia nowymi matrycami. Oczywiscie, że wymaga wołania RAWA, ale płaskie jak deska 4/3 też wymaga.

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: 5d Classic punkt centralny i rekompozycja

    @candar, czy na poparcie tezy, że wystarczy do bezlustra kupić obiektyw 2.8 dajesz zdjęcia z 200/2.8 zrobione na pełnej klatce, czy nie zrozumiałem o co Ci chodziło?
    I podtrzymuję swoją prośbę: czy możesz zaproponować inne rozwiązanie, zapewniające podobnie małą głębię ostrości (itd)?
    Założenia są takie: jest matryca micro 4/3 (Olympus to nie APS-C), jest 1500-1700 do wydania na wszystko, tzn. albo szkło do Olka, zapewniające takie efekty, albo na body 5d plus 85/1.8. Więcej niż 1700 za zestaw to chyba gdy 5d ma potwierdzony czterocyfrowy przebieg.

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: 5d Classic punkt centralny i rekompozycja

    Znam podstawy i wiem, że na GO wpływa wiele czynników i że zapinając np. Panasonic 100-300 też uzyskam małą GO ale zdjęcia będzie trzeba robić z bardzo dużej odległości. Zuiko 12-40 po przytknięciu do czyjejś twarzy też rozmywa tło. A co gdy np. chcę zrobić całą sylwetkę lub plan amerykański zachowując małą GO? Dlatego właśnie rozważam 5D Classic i 85 1.8 tudzież 50 1.4.

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: 5d Classic punkt centralny i rekompozycja

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    EF 85 1.8, który uwielbiam to szkło mające wiele "za uszami".
    hmmm mogłbyś doprecyzować co masz na myśli?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-12-2018 o 01:08 Powód: tagowanie
    ebe ebe

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: 5d Classic punkt centralny i rekompozycja

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    @candar, czy na poparcie tezy, że wystarczy do bezlustra kupić obiektyw 2.8 dajesz zdjęcia z 200/2.8 zrobione na pełnej klatce, czy nie zrozumiałem o co Ci chodziło?
    I podtrzymuję swoją prośbę: czy możesz zaproponować inne rozwiązanie, zapewniające podobnie małą głębię ostrości (itd)?
    Założenia są takie: jest matryca micro 4/3 (Olympus to nie APS-C), jest 1500-1700 do wydania na wszystko, tzn. albo szkło do Olka, zapewniające takie efekty, albo na body 5d plus 85/1.8. Więcej niż 1700 za zestaw to chyba gdy 5d ma potwierdzony czterocyfrowy przebieg.
    Oczywiście, że "najlepszym" sposobem na uzyskanie malej GO (i szybkiej stracie kasy) będzie zakup 13-letniej pełnoklatkowej puszki i 20-letniego obiektywu

    Co do Twojego pytania to za 500 zł można kupić analogowego klasyka - Canona A1 z referencyjnym obiektywem FD 50 f/1.4 za 400-500 zł, lub Jupitera 9 2/85 na M42 za 300 zł.

    --- Kolejny post ---

    [QUOTE=p0m;1382685]
    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    EF 85 1.8, który uwielbiam to szkło mające wiele "za uszami". /QUOTE] hmmm mogłbyś doprecyzować co masz na myśli?
    Niektóre modele miały problem z celnością (rozrzut jakościowy przy produkcji oraz rozjechanie soczewek po wielu latach użytkowania) - czyli mydliły. Spora podłużna aberracja chromatyczna, flary i spadek kontrastu w fotach pod słońce itp, itd.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •