Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Ustawienia eksportu

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    17

    Domyślnie Ustawienia eksportu

    Witam. Jakie ustawiacie parametry eksportu zdjęć w lightroomie aby je dać do wywołania "na papierze"? Chcem zrobić zdjęcie w ramce a4 i zastanawiam się jakich parametrów mam użyć. Tyle co się dowiedziałem w jedbej z firm to że srgb mam wybrać ale co dalej? Jakie ppi? Wyostrzanie itp? Proszę o rady. Czy do innych mniejszych formatów ustawiacie inne parametry?

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Ustawienia eksportu

    profil sRGB, 300dpi, max rozdzielczość i jakość, wyostrzanie "adekwatne"

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Ustawienia eksportu

    ja ustawiam dpi, takie aby rozmiar fizyczny wyszedł taki w jakim chcę drukować, reszta jak wyżej. Dpi można zawsze później zmienić nic nie tracąc.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Ustawienia eksportu

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    ja ustawiam dpi, takie aby rozmiar fizyczny wyszedł taki w jakim chcę drukować, reszta jak wyżej. Dpi można zawsze później zmienić nic nie tracąc.
    O ile dobrze pamiętam, to wyostrzanie (ostatnia operacja na obrazie przed drukowaniem) działa na pixelach. A wiec to z dpi (drukarnia) i wielkości obrazu w cm/cal powinna wynikać wielkość w pixelach.
    Dla a4 (odpowiednio kropowany obraz na proporcje a4) 297mm/(25.4mm/in) * 300dpi = 3508pix na dłuższym boku. Wyostrzanie około 2x więcej niż do wyświetlania na ekranie fhd.
    W przypadku gdy to drukarnia zmieni wielkosc obrazu, wyostrzanie zasadniczo wychodzi losowe (tzn. albo będzie ostre na wydruku, albo bedzie tak jakby krok wyostrzania zostal pominięty).

    Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Re: Odp: Ustawienia eksportu

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    O ile dobrze pamiętam, to wyostrzanie (ostatnia operacja na obrazie przed drukowaniem) działa na pixelach. A wiec to z dpi (drukarnia) i wielkości obrazu w cm/cal powinna wynikać wielkość w pixelach.
    Masz rację, ale gdy decyduję, które zdjęcia i w jakim rozmiarze będę drukować nie chce mi się ich szukać w wywoływaczce i ponownie eksportować. Na ogół drukuję większe rozmiary i nie oglądam zdjęć z bliska, więc nie przejmuję się wyostrzaniem do druku. Może coś tam tracę, ale i tak w znakomitej większości przypadków efekt mi odpowiada.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •