Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Bezlusterkowce APSC Canona - kilka pytań

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Bezlusterkowce APSC Canona - kilka pytań

    Witam,

    Mam kilka pytań odnośnie bezlusterkowców Canon z mniejszym sensorem:

    1. Co polecacie do 1300 (max. 1500 zł) raczej nowy (używany może być jeśli jest wyraźnie lepszy model)? Zależy mi na dobrej współpracy z szkłami EF-S / EF przez adapter.. Nie musi mieć wizjera, WIFI, GPS, itp.
    Co sądzicie o powystawowym M100 za 1000 zł - rok rękojmi (Allegro)

    2. Jak z kompatybilnością szkieł lustrzankowych przez adapter? Który adapter polecacie pod szkła EF-S i EF?

    3. Nie mogę zrozumieć nazewnictwa Canona - czy im mniejszy numer tym wyższy model? Ale Canon EOS M to nie jest chyba "top"? Trudno się połapać które lepsze/gorsze, nowsze/starsze...

    4. Rozumiem, że warto w zasadzie brać każdy model, aby tylko nie miał starego 18 MPIX sensora? Tą matrycę będę omijał.


    Dzięki za wyjaśnienie!
    Ostatnio edytowane przez WzW ; 18-12-2018 o 21:43

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce APSC Canona - kilka pytań

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Witam,

    Mam kilka pytań odnośnie bezlusterkowców Canon z mniejszym sensorem:

    1. Co polecacie do 1300 (max. 1500 zł) raczej nowy (używany może być jeśli jest wyraźnie lepszy model)?

    2. Jak z kompatybilnością szkieł lustrzankowych przez adapter? Który adapter polecacie pod szkła EF-S i EF?

    3. Nie mogę zrozumieć nazewnictwa Canona - czy im mniejszy numer tym wyższy model? Ale Canon EOS M to nie jest chyba "top"?

    4. Rozumiem, że warto w zasadzie brać każdy model, aby tylko nie miał starego 18 MPIX sensora?


    Dzięki za wyjaśnienie!
    Warunek z punktu 1 spełnia tylko jeden model. EOS M10, który jednak zasmuci Cię obecnością sensora z pkt. 4. I w zasadzie w ogóle Cię zasmuci.

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce APSC Canona - kilka pytań

    Na allegro w podanej sumie jest M, M3, M10, M100, i za 1600 zł jest M6

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce APSC Canona - kilka pytań

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Na allegro w podanej sumie jest M, M3, M10, M100, i za 1600 zł jest M6
    Nowe?? To ja chyba wziąłbym M3. To znaczy tak w ogóle to w takim przedziale cenowym (duże "mniej więcej") to wziąłbym 200d, no ale to nie bezlustro.
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 18-12-2018 o 21:53

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce APSC Canona - kilka pytań

    Oczywiście to są nowe, używane i powystawowe

    --- Kolejny post ---

    200d jest bardzo fajne. Bezlusterkowce mają dwie zalety - brak BF/FF i zwykle szybszy AF/lepsza seria. Z drugiej strony adapter Canona to ok. 550 zł Czyli robią się dwa tałzeny na dzień dobry.

    --- Kolejny post ---

    Nowy M3 w pewnej firmie (ręczę za nich !!!) - 1300 zł -> https://allegro.pl/aparat-canon-eos-...977012905.html

    --- Kolejny post ---

    Widzę, że np. M6 ma Dual Pixel CMOS AF - czy to przynosi korzyści w pracy ze szkłami lustrzankowymi? Szybkość, celność?

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce APSC Canona - kilka pytań

    AD.1. Ja kila dni temu kupiłem M100 nówkę sztukę za 1300 w sklepie. Więc da się .
    AD.2. Adapter Canona - u mnie wszystko działa bez zarzutu.
    AD.3. Canon M6 to model wyższy od m100
    AD.4. W tej chwili wszystkie produkowane eMki mają już te nowe matryce.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce APSC Canona - kilka pytań

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    AD.1. Ja kila dni temu kupiłem M100 nówkę sztukę za 1300 w sklepie. Więc da się .
    AD.2. Adapter Canona - u mnie wszystko działa bez zarzutu.
    AD.3. Canon M6 to model wyższy od m100
    AD.4. W tej chwili wszystkie produkowane eMki mają już te nowe matryce.
    1. Po 1399 zł są z kitem nówki w kilku sklepach ( Electro, Media Expert, etc. ).
    Tu są po 1000 zł z obiektywem - powystawowe - https://allegro.pl/aparat-canon-eos-...716490634.html <- warto? ( bez gwarancji, ale jest rękojmia )

    2. A jakie szkiełka podpinałeś?
    Podobno jest cashback 215 zł na adapter (przy zakupie body+kit w wybranych sklepach), choć na stronie Canona się nie chwalą specjalnie ( https://www.canon.pl/cashback/#eligibleproducts )

    3. Teraz już wiem

    A Dual Pixel AF daje "kopa" przy pracy z adapterem Canona?

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce APSC Canona - kilka pytań

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    1. Po 1399 zł są z kitem nówki w kilku sklepach ( Electro, Media Expert, etc. ).
    Tu są po 1000 zł z obiektywem - powystawowe - https://allegro.pl/aparat-canon-eos-...716490634.html <- warto? ( bez gwarancji, ale jest rękojmia )

    2. A jakie szkiełka podpinałeś?
    Podobno jest cashback 215 zł na adapter (przy zakupie body+kit w wybranych sklepach), choć na stronie Canona się nie chwalą specjalnie ( https://www.canon.pl/cashback/#eligibleproducts )

    3. Teraz już wiem

    A Dual Pixel AF daje "kopa" przy pracy z adapterem Canona?
    Nie wiem co znaczy "daje kopa"? AF w tych bezlustrach działa po prostu bardzo sprawnie i intuicyjnie.

    Ad.1 Czy warto to musisz ocenić sam. Po prostu brak gwarancji (realnie to tak wygląda) to jest w razie W koniec tematu.
    Ad.2 Kilkanaście, wszystkie działają. Z typowych to 24-105, 70-200 itd.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce APSC Canona - kilka pytań

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie wiem co znaczy "daje kopa"?
    Miałem na myśli szybkie, sprawne działanie AF w przypadku pracy z adapterem. Chyba tylko Canon ma Dual Pixel (nie znam tej technologii, stąd moje pytanie).

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ad.1 Czy warto to musisz ocenić sam. Po prostu brak gwarancji (realnie to tak wygląda) to jest w razie W koniec tematu.
    Racja, a znów 3-4 stówki różnicy, sprawa do przemyślenia...

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ad.2 Kilkanaście, wszystkie działają. Z typowych to 24-105, 70-200 itd.
    To świetna wiadomość. Tzn. tak powinno być (w teorii), bo mamy trzy urządzenia tej samej firmy, ale w praktyce różnie to bywa.
    Ostatnio edytowane przez WzW ; 19-12-2018 o 11:38

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce APSC Canona - kilka pytań

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    Racja, a znów 3-4 stówki różnicy, sprawa do przemyślenia...
    Jeśli chcesz znać moją opinię to jak 3-4 stówki coś znaczy to ja bym nie ryzykował tysiąca dla sprzętu niewiadomego pochodzenia i bez żadnej gwarancji.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •