Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Przyroda w obiektywie początkującego

  1. #11
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Re: Odp: Przyroda w obiektywie początkującego

    Cytat Zamieszczone przez Karakah Zobacz posta
    Dalibyście jakąś konkretną odpowiedź typu np. Na twoim miejscu bym... Wiecie, żebym jasno mógł wiedzieć co dopracować.
    Banalne kadry.
    Nieostro.
    Nudno.
    Ostatnio edytowane przez trothlik ; 20-12-2018 o 23:40
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  2. #12

    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Przyroda w obiektywie początkującego

    A tak wyszło

    --- Kolejny post ---

    A wsumie to nie wiem

    --- Kolejny post ---

    A co myślicie o tym:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2417_edited.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	9,05 MB
ID:	1507

  3. #13
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Re: Odp: Przyroda w obiektywie początkującego

    Cytat Zamieszczone przez Karakah Zobacz posta
    A tak wyszło

    --- Kolejny post ---

    A wsumie to nie wiem

    --- Kolejny post ---

    A co myślicie o tym:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2417_edited.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	9,05 MB
ID:	1507
    jak wyżej...
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  4. #14

    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Przyroda w obiektywie początkującego

    Widze, że kolega trothlik dysponuje bardzo konstruktywną opinią, a jeśli uważasz, że "Banalne kadry.Nieostro.Nudno." to napisz co zrobić, żeby tak nie było.
    Ostatnio edytowane przez Karakah ; 22-12-2018 o 18:40

  5. #15
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Przyroda w obiektywie początkującego

    Ja za ciebie kadrować nie będę. A nad ostrością też sam musisz popracować. Może szkło zmienić?
    A druga rzecz, zrób zdjęcia i zanim je tu wrzucisz daj im odpocząć tydzien czy dwa na dysku i zerknij na nie jeszcze raz. Jeżeli nadal będą ci się podobać to spoko.
    Ostatnio edytowane przez trothlik ; 22-12-2018 o 19:28
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  6. #16
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Przyroda w obiektywie początkującego

    Cytat Zamieszczone przez Karakah Zobacz posta
    Widze, że kolega trothlik dysponuje bardzo konstruktywną opinią, a jeśli uważasz, że "Banalne kadry.Nieostro.Nudno." to napisz co zrobić, żeby tak nie było.
    Uczyć się, czytać i ćwiczyć. Jak sprawdzić czy zdjęcie jest dobre? Mam taki sposób, wchodzisz na jakąś stronę z dobrymi zdjęciami, dla Ciebie będzie przydatna ta: https://1x.com/photos/latest/macro po czym przyrównujesz swoje zdjęcie do jakiegoś z podanej przez mnie strony. Gdy masz kłopot z porównaniem to odłóż zdjęcie na kilka dni lub miesięcy (jak trothlik wyżej wspomniał) następnie wyciąg i jeszcze raz przyrównaj.

    Nie da się w kilka dni zacząć robić dobrych zdjęć, na to trzeba czasu, najważniejsze to się nie zrażać.

    Ostrość ustawić można w programie graficznym (fajna wtyczka do ostrzenia jest w zestawie pluginów Nik). Czy używasz statywu do zdjęć?

    Na początek mam takie rady:

    Rób zdjęcia makro o wschodzie słońca, gdy owady są jeszcze ospałe.
    Spróbuj fotografować je z ich perspektywy.
    Rób ostre zdjęcia - na początek znajdź przyczynę tej nieostrości.
    Ostatnio edytowane przez kulek855 ; 22-12-2018 o 19:38

  7. #17

    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Przyroda w obiektywie początkującego

    trothlik i kulek855- dzięki bardzo za cenne porady, może jeszcze coś wrzucę, a co do ostrości to zdjęcia były robione moim pierwszym obiektywem- Tamronem 70-300 f/4-5.6 Di LD więc często to wina taniego szkła, ale na moje szczęście już zakupiłem coś trochę lepszego (Canon 1.8/50 STM, Pentacon 3.5/30+ pierścienie pośrednie) co daje zauważalnie lepszą jakość jak się przesłonę ustawi na ok.f/4-f/6. A statyw także niedawno kupiłem, tylko niezbyt wygodnie z niego korzystać kiedy nie wiesz czy za 2 sekundy jakże współpracujący robaczek nie odleci.
    Ostatnio edytowane przez Karakah ; 22-12-2018 o 19:57

  8. #18
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Re: Odp: Przyroda w obiektywie początkującego

    Jak masz kita to możesz pokombinować przypiąć go odwrotnie.
    Statyw się nada ale do martwych rzeczy.
    Domykanie ma swoje plusy, ale jak focisz robale musisz mieć mocne światło, albo ISO. A jak masz tak jak jak kiedyś 400D to szum zabije ci fotki i tyle...
    Poza tym kolorystyka. TO bardziej wygląda na barwy ochronne niż żywe foto. Dodaj trochę kontrasu, pokombinuj z balansem bieli. A potem strzelaj potem daj im odpocząć, potem zobacz je sam jeszcze raz a potem jak nadal bedziesz uważał że spoko to poddaj je ocenie.
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  9. #19
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    161

    Domyślnie Odp: Przyroda w obiektywie początkującego

    30mm, 50mm z pierścieniami to moim zdaniem słaby pomysł dla kogoś kto zaczyna przygodę z makro, zacznij od obiektywu który pozwoli ci na płynną regulację skali odwzorowania, ogarnij na początku fotografię zbliżeniową a potem próbuj sił w makro, zapakuj to 30mm z pierścieniami do aparatu i idź zrób kilka fotek jakiś roślin tak z łapy to zrozumiesz jak ta trudność w makro wzrasta wraz ze skalą, co do statywu to ja praktycznie bez niego nie wychodzę w plener i staram się robić zdjęcia skoro świt, tak już mam (brak cierpliwości) ale znam takich co robią zacne fotki o 12 w południe


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #20

    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Przyroda w obiektywie początkującego

    Niestety teraz to zbytnio nie poćwiczę chyba, że będą jakieś przymrozki to może popróbuję z roślinami, a może macie jakieś inne pomysły?

    --- Kolejny post ---

    A to?:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0433.JPG
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	5,24 MB
ID:	1535

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •