Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Wątek: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Witam wszystkich forumowiczów.


    Chciałbym się poradzić was.
    Posiadam Canona 5dmkII już dość długo. Podobają mi się jego kolory, GO, zdjęcia wychodzą z niego naprawdę świetne.
    Ale aparacik ma zrobione jakieś 300k, ma wolny AF, czasami pluje olejem na matrycę :/. Chciałbym go traktować jako zapasowe body. Fotografuje czasami do kotleta, dzieciaki, noworodki, portrety.

    1) Zastanawiam się nad Canonem 6D mkII. Ale czy będzie on miał podobną dynamikę tonalną, czy Rawy będą takie same lub podobne do 5d? Przemawia za mną ekran dotykowy ( nosze okulary i mam czasem problem z wizjerem, na LV w 5D mkII fotografowanie praktycznie nie wchodziło w grę. )

    Wiem że Canon 5Dmk III jest nieco starszy niż 6dmkII, ale bardziej pro- co za mną bardziej przemawia to karta Flash i backup, ale za to więcej $.



    Czy warto dopłacać ? Dużo osób zachwala sobie Canona 6D MkII. Niestety nie miałem możliwośc testować, miałem go w ręce ale w sklepie FotoJoker był rozładowany. Jest mniejszy i lżejszy ale myślę że to nie jest wada a zaleta.


    Myślałem też o Sony a7III, ale szła, cena...mnie przerastają.
    Ostatnio edytowane przez K_f ; 18-12-2018 o 00:03

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Eos r
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Eos r
    Ale obecna wersja, czy raczej czekać na mkII?

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez K_f Zobacz posta
    Witam wszystkich forumowiczów.




    Myślałem też o Sony a7III, ale szła, cena...mnie przerastają.
    Tyle czekałeś, że na Twoim miejscu poczekałbym do przyszłego roku
    Ceny zapewne bardzo szybko spadną (wystarczy spojrzeć na ceny A7II). No i pomyślałbym o EOS R canona, ale również w przyszłym roku. Ma wyjść wersja druga tańsza R z matrycą 6D. Tak więc jakby nie liczyć, R powinien spaść w cenach w przyszłym roku.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Tyle czekałeś, że na Twoim miejscu poczekałbym do przyszłego roku
    Ceny zapewne bardzo szybko spadną (wystarczy spojrzeć na ceny A7II). No i pomyślałbym o EOS R canona, ale również w przyszłym roku. Ma wyjść wersja druga tańsza R z matrycą 6D. Tak więc jakby nie liczyć, R powinien spaść w cenach w przyszłym roku.

    Przyznam ze nie słyszałem wcześniej o EOS R a wydaje się być fajnym aparatem. Przeskok w nowy wygląd i ergonomie na plus dla Canona ( czasami trzeba się przyzwyczaić do nowych rzeczy i z tym żyć )
    Szkoda że bateria tak szybko się zużywa (Optyczne piszą 600 zdjęciach na jednym ładowaniu)

    Pytanie czy w tym EOS R będzie pasowała lampa Canona i czy przewidują do tego gripa?

  6. #6
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez K_f Zobacz posta
    1) Zastanawiam się nad Canonem 6D mkII. Ale czy będzie on miał podobną dynamikę tonalną, czy Rawy będą takie same lub podobne do 5d?
    lepsza.

    6D mkI ma lepsza matryce od 5D mkII (wiekszy zapas w cieniach) i wieksza plynnosc tonalna. 6D mkII zblizone do 6D mkI, troche lepsze pod wzgledem tonalnym (w sensie, ze zniesie wiecej podbijania kontrastu i nasycania kolorow)

    Cytat Zamieszczone przez K_f Zobacz posta
    Przemawia za mną ekran dotykowy ( nosze okulary i mam czasem problem z wizjerem, na LV w 5D mkII fotografowanie praktycznie nie wchodziło w grę. )
    zgadza sie

    Cytat Zamieszczone przez K_f Zobacz posta
    Wiem że Canon 5Dmk III jest nieco starszy niż 6dmkII, ale bardziej pro- co za mną bardziej przemawia to karta Flash i backup, ale za to więcej $.
    nie mialem nigdy problemow z karta pamieci (przez 15 lat jak mam cyfre), wiec nie przemawia do mnie taka argumentacja.

    osobiscie jestem praktycznie 100% targetem 6D (duza klatka, male body, natywne EF, GPS, gibany ekranik) i 5D mkIII mnie bardzo mrozi. to co ma lepszego to wyraznie szerszy rozklad pol AF, duzo solidniejsza puszka, joystick do przelaczania miedzy polami (duze znaczenie przy pracy z celownikiem), szybszy zapis karty CF. do kotleta to ma w sumie jakies znaczenie. czy warto doplacac to juz musisz sam ocenic.

    Cytat Zamieszczone przez K_f Zobacz posta
    Czy warto dopłacać ? Dużo osób zachwala sobie Canona 6D MkII. Niestety nie miałem możliwośc testować, miałem go w ręce ale w sklepie FotoJoker był rozładowany. Jest mniejszy i lżejszy ale myślę że to nie jest wada a zaleta.
    na tym forum zachwalaja 6D mkII?

    kto dokladnie? pokaz mi palcem, to wykorzystam uprawnienia i zbanuje za szerzenie propagandy niezgodnej z linia partii...


    jako posiadacz 6D mkII moge potwierdzic, ze to jest bardzo fajny korpus i po przesiadce z 5D mkII bedziesz bardzo zadowolony z komfortu pracy (sprawnego AF, uzytecznego ekraniku, lepszej matrycy). czy bardziej niz 5D mkIII to kwestia personalna, nie potrafie ocenic.
    www albo tez flickr

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Re: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Więc kwestia wyboru pomiędzy 6dmkII czy 5dmkIII:
    jak dla mnie, patrząc na opinie osób którzy korzystają z tych puszek to jestem bardziej na 6DmkII.

    Gdyby cena DSL R była podobna to bym się nie zastanawiał, ale tam są bebechy z 5dmk IV więc cena będzie podobna. Pewnie w przyszłym roku wyjdzie nowy Canon 5D mkV i jego cena będzie większa od mk IV to i tak ceny nie spadną :/.. Podobnie robi Apple z nowym sprzętem, nowe z wyższą ceną żeby nie obniżać cen starszych modeli.
    A tak póki co można kupić 6dmkII za około 6k z nowa lampą.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Zdecydowanie polecam 6d2. Sam miałem przesiadkę na koniec listopada z 5d2 na 6d2 - będziesz Pan zadowolony. Wszystko co istotne zostało już powiedziane wyżej.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Mam 6D i myślałem o przesiadce na 6DmkII. Czar prysł w momencie wyciągania detali z cieni. C6DmkII radzi sobie, wg mnie, gorzej niż poprzednik. Testowałem na oprogramowaniu DxO i Luminarze. Natomiast zalet gibanego ekraniku, ulepszeń AF i innych wodotrysków nie sposób nie docenić.
    Ze względu na gorszą matrycę czekam na coś innego lub obniżki cen innych puch

  10. #10
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez wd40 Zobacz posta
    Mam 6D i myślałem o przesiadce na 6DmkII. Czar prysł w momencie wyciągania detali z cieni. C6DmkII radzi sobie, wg mnie, gorzej niż poprzednik. Testowałem na oprogramowaniu DxO i Luminarze. Natomiast zalet gibanego ekraniku, ulepszeń AF i innych wodotrysków nie sposób nie docenić.
    Ze względu na gorszą matrycę czekam na coś innego lub obniżki cen innych puch
    Mam dokładnie tak samo, jednak wybierając 5d3 vs 6d2 wybrałem 6d2... które dość szybko sprzedałem i zostałem ze starym 6d

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •