Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 57

Wątek: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    Tylko ze dzisiaj potrzebujesz mieć zdjęcie 1000 px, a za rok może to być już niestety 2000 px i tego nie wycropujesz. Jak mam mieć wybór, to zdecydowanie wolę tele, niż cropowanie.
    To prawda, w pełni się z Tobą zgadzam, ja (staram się) robię tak samo.

    Ale są sytuacje że stoję przed wyborem, dla jednego zdjęcia wymieniać obiektyw na długi i z powrotem na 24mm czy zostawić do crop ?
    Jeśli obiekt jest nie mniejszy niż 1/4 wizjera, wiem że nie będę drukował, albo brak czasu, albo ... , to robię na 24mm

    jp

    PS
    Opisany test jest przyczyną/wynikiem/skutkiem podejmowanej decyzji wożenia w plecaku tylko 2 obiektywów, każdy podpięty "na stałe" do (jednego z dwu) body, 24mm oraz 70-x mm
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 02-06-2019 o 08:36
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #42
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    skalowanie to trudna sztuka - ja nie mam problemów przy pomniejszaniu zdjęć.

  3. #43
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    ...

    Ale są sytuacje że stoję przed wyborem, dla jednego zdjęcia wymieniać obiektyw na długi i z powrotem na 24mm czy zostawić do crop ?
    Jeśli obiekt jest nie mniejszy niż 1/4 wizjera, wiem że nie będę drukował, albo brak czasu, albo ... , to robię na 24mm

    jp
    ...
    Przepraszam, ale wtedy to jest pstryk, a nie zdjęcie. IMHO w żadnym systematycznym działaniu (choćby to i hobby tylko było), nie ma miejsca na lenistwo. Albo kadr jest wart naświetlania, albo nie. Jeśli jest wart, to trzeba go naświetlić porządnie, jeśli nie: po co migawkę zużywać?

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta
    Przepraszam, ale wtedy to jest pstryk, a nie zdjęcie. IMHO w żadnym systematycznym działaniu (choćby to i hobby tylko było), nie ma miejsca na lenistwo. Albo kadr jest wart naświetlania, albo nie. Jeśli jest wart, to trzeba go naświetlić porządnie, jeśli nie: po co migawkę zużywać?

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka
    1.
    Świetnie, jak jesteś sam i masz czas a sytuacja zdjęciowa jest statyczna
    Ale ja często jestem w grupie, tu i teraz ..., sytuacja jest dynamiczna, i nie masz czasu/miejsca na wymianę obiektywów.
    Albo zrobisz zdjęcie albo nie, nigdy więcej tu nie będziesz.

    Dlatego rozważam przejście na dwa aparaty każdy z jednym obiektywem "na stałe".
    Te "czasowo" trudne bywają "warte" drukowania

    2.
    A z drugiej strony poco mi obiekt na szerokości 8000 pix skoro :
    - wiem że nie będę drukował
    - nie widzę różnicy w necie (1000pix) po przeskalowaniu go z 2000 pix -> 1000 pix?

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #45
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    1.
    ...
    2.
    A z drugiej strony poco mi obiekt na szerokości 8000 pix skoro :
    - wiem że nie będę drukował
    - nie widzę różnicy w necie (1000pix) po przeskalowaniu go z 2000 pix -> 1000 pix?

    jp
    Po co Ci drogi sprzęt, jeśli używasz kawałka matrycy o wielkości ok 2/3"? Rozważ kupno kompaktowego megazooma. Zyskasz większe możliwości i do netu też wystarczy.

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Po co Ci drogi sprzęt, jeśli używasz kawałka matrycy o wielkości ok 2/3"? Rozważ kupno kompaktowego megazooma. Zyskasz większe możliwości i do netu też wystarczy.
    Tylko ze robię też z wybranych zdjęć duże wydruki

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #47
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    To kup sobie dobry kompakt jako drugi aparat. Zaoszczędzisz parę groszy i zyskasz większe możliwości.

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To kup sobie dobry kompakt jako drugi aparat. Zaoszczędzisz parę groszy i zyskasz większe możliwości.
    Nie jest moim celem robienie zdjęć na 1/4 szerokości matrycy FF, wprost przeciwnie każde może być tym które warto wydrukować więc mieć go na na całej matrycy
    W teorii pięknie, ale w realu są także sytuacja gdzie trzeba wybierać, albo zrobisz choć tylko na np. 1/4 (i wtedy idealnie do netu) albo nie zrobisz.
    Wszyscy którzy zwiedzają w grupach "to mają"

    A ponadto coraz bardziej "upierdliwe" jest dla mnie noszenie plecaka z wieloma obiektywami, wymiana obiektywów (często tłum, złe warunki, kurz/wiatr, brak czasu, ....).
    Stąd cel, sprzedaż obiektywów, zostawić tylko 2 obiektywy i każdy podpięty "na stałe" do body FF. Plecak "pustawy".
    Ponieważ ponad 85% moich zdjęć to 24mm więc jeden to A7R3+24mm a drugi ... decyzja "się rodzi"

    Kompakt RX1R byłby dobry ale ma 35mm a ja (już) mam dobry obiektyw 24mm

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 03-06-2019 o 08:07
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #49
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To prawda, w pełni się z Tobą zgadzam, ja (staram się) robię tak samo.

    Ale są sytuacje że stoję przed wyborem, dla jednego zdjęcia wymieniać obiektyw na długi i z powrotem na 24mm czy zostawić do crop ?
    Jeśli obiekt jest nie mniejszy niż 1/4 wizjera, wiem że nie będę drukował, albo brak czasu, albo ... , to robię na 24mm

    jp

    PS
    Opisany test jest przyczyną/wynikiem/skutkiem podejmowanej decyzji wożenia w plecaku tylko 2 obiektywów, każdy podpięty "na stałe" do (jednego z dwu) body, 24mm oraz 70-x mm
    dźwiganie 2 korpusów przez amatora i szeleczki reporterskie pewnie do tego to ogromy przerost formy nad treścią - rozumiem zawodowych fotografów to ich robota ale amator - get real jak to u mnie na wsi gadają - bo rzeczywistość chyba odpływa i jest coraz dalej - nic szczególnego się nie wydarzy jak amator nie zrobi kolejnego pamiątkowego zdjęcia, kompletnie nikt tego nie zauważy, a światowe dziedzictwo nie dozna uszczuplenia z tego powodu.

    jestem amatorem (gdyby ktoś miał wątpliwości)

  10. #50
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    dźwiganie 2 korpusów przez amatora i szeleczki reporterskie pewnie do tego to ogromy przerost formy nad treścią - rozumiem zawodowych fotografów to ich robota ale amator - get real jak to u mnie na wsi gadają - bo rzeczywistość chyba odpływa i jest coraz dalej - nic szczególnego się nie wydarzy jak amator nie zrobi kolejnego pamiątkowego zdjęcia, kompletnie nikt tego nie zauważy, a światowe dziedzictwo nie dozna uszczuplenia z tego powodu.

    jestem amatorem (gdyby ktoś miał wątpliwości)
    Też robię "dla siebie" ale udostępniam "współwycieczkowiczom" w necie.

    Żadne szeleczki, podczas wyprawy/zwiedzania jeden zestaw "na sobie" a (ma być/w planie) drugi zestaw w plecaku wyjmowany sporadycznie "gdy trzeba".
    Ale szybka i bezkonfliktowa zamiana "w marszu"

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 03-06-2019 o 09:24
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •