Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57

Wątek: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Po długim zastanawianiu się i czekaniu na EOS RP kupiłem 6d mkII, ze względu na baterię.

    Czy dobrze, nie wiem, ale chciałem kupić też nowa lampę i body.
    Teraz mam Canon 5d mkII + lampę Nissin Speedlite di866 która działa fatalnie :/.
    Dokupiłem Canon 6d mkII + lampa Canon Speedlite 600ex ii-rt która działa wyśmienicie.

    Co do body 6d mkII.. Fakt lekkie,lepsze AF, dotykowy wyświetlacz, użyteczne wyższe ISO, pasuje bateria z Canon 5d, wygodnie sie robi zdjęcia na Live View.

    Gibany wyświetlacz po mimo tego że jest praktyczny, to mam wrażenie że w momencie jak będzie otwarty to go urwę :/.

    Gdy robiłem pierwsze zdjęcia bliźniaków biegających po domu to się okazało że większość zdjęć była nie ostra na twarzy po mimo centralnego punktu AF. Nie miałem włączonego trybu ciągłego AI Servo AF, być może dla tego. Brakuje mi w wizjerze aby AF wykrywał oko lub twarz.
    Na Live View nie działa mi Sigma 35 1.4 Art ( o zgrozo pomyślałem, ponoć fix jest na to ).
    Chyba mam takie wrażenie że na tym aparacie wychodzą mniej ostre zdjęcia niż na 5d ?- Obiektywy to C50 1,8 STM, SIGMA 35 1,4 ART, C135 l2, C24-105 f4.
    Póki co to takie pstrykanie w domu, okaże się nie długo w praktyce.

    5d mkII.. Ciężkie body w zestawie z lampą i obiektywem, ale za to dużo lepiej leży w dłoni. Lepsza ergonomia przycisków, i joystick na plus. Kiepskie AF.

    To tak na szybko, poużytkuję i napisze jak się sprawdza w praktyce.

  2. #22
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez K_f Zobacz posta
    Po długim zastanawianiu się i czekaniu na EOS RP kupiłem 6d mkII, ze względu na baterię.
    Chodziło głównie też o cenę :. Nowy w sklepie 5400.

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Witam,
    chciałbym się podzielić kilkoma wrażeniami po użytkowaniu już w praktyce 6dmkII.

    Wcześniej pisałem o tym
    Chyba mam takie wrażenie że na tym aparacie wychodzą mniej ostre zdjęcia niż na 5d ?- Obiektywy to C50 1,8 STM, SIGMA 35 1,4 ART, C135 l2, C24-105 f4.
    Póki co to takie pstrykanie w domu, okaże się nie długo w praktyce.
    W praktyce: na tych obiektywach zdjęcia potrafią być naprawdę ostre
    AF działa celnie- poza wadą jaką dla mnie jest szybka zmiana punktów AF.
    Zdjęcia w pomieszczeniach robiłem z ISO 1600 i wyższym. Chociaż widać szum na plikach RAW to jest on na tyle przyjemny i nie ma zmian kolorów że jest akceptowalny.

    Największą wadą i problemem to jest układ przycinków inny niż w 5d mkII. Na ta chwilę chciałbym porobić zdjęcia w praktyce C 5dmkIII.
    Pewnie wybrał bym mkIII, gdyż dotykowy wyświetlacz w 6d mkII wcale nie ułatwia robienia zdjęć.

  4. #24
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez K_f Zobacz posta
    Pewnie wybrał bym mkIII, gdyż dotykowy wyświetlacz w 6d mkII wcale nie ułatwia robienia zdjęć.
    to moze wrocimy do tego tematu za 1/2 roku... chociaz moze i 2 miesiace wystarcza...
    www albo tez flickr

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez K_f Zobacz posta
    Pewnie wybrał bym mkIII, gdyż dotykowy wyświetlacz w 6d mkII wcale nie ułatwia robienia zdjęć.
    To nie można wyłączyć tego dotyku? W 5D IV można wyłączyć.

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    to moze wrocimy do tego tematu za 1/2 roku... chociaz moze i 2 miesiace wystarcza...
    Dlatego chciałbym sprawdzić 5mkIII w praktyce . Póki co to trzeba szanować to co się ma .

    Ale z czasem się przyzwyczaję do przycinków w 6d i nie będzie mi to przeszkadzać.

  7. #27
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Tak swoją drogą, ile teraz należy przygotowac monet na zadbaną 5dIII ?

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    to moze wrocimy do tego tematu za 1/2 roku... chociaz moze i 2 miesiace wystarcza...
    Ale to może być już dyskusja "historyczna", jeśli prawdą jest o czym pisze petapixel, to już byłby zjazd/autostrada do muzeum lustrzanek (info o Canona ... ale ten sprzedaje ich teraz najwięcej)
    https://petapixel.com/2019/05/29/can...an-end-report/

    Seria EOS 5Dx oraz EOS 7Dx wstrzymana. Nie wiadomo czy rozwój czy także produkcja.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 30-05-2019 o 18:25
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #29
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ale to może być już dyskusja "historyczna", jeśli prawdą jest o czym pisze petapixel, to już byłby zjazd/autostrada do muzeum lustrzanek (info o Canona ... ale ten sprzedaje ich teraz najwięcej)
    https://petapixel.com/2019/05/29/can...an-end-report/

    Seria EOS 5Dx oraz EOS 7Dx wstrzymana. Nie wiadomo czy rozwój czy także produkcja.

    jp
    Ja słyszałem, że Canon po tych wynikach w ogóle odpuszcza robienie sprzętu foto i zajmą się czymś zupełnie innym niż produkcja tego szajsu, który dotąd wypuszczali . Nikon pewnie też padnie i wreszcie nastaną świetlane czasy jedyniesłusznego systemu ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja słyszałem, że Canon po tych wynikach w ogóle odpuszcza robienie sprzętu foto i zajmą się czymś zupełnie innym niż produkcja tego szajsu, który dotąd wypuszczali . Nikon pewnie też padnie i wreszcie nastaną świetlane czasy jedyniesłusznego systemu ....
    Nieco bardziej racjonalne rumorsy:
    https://www.canonwatch.com/what-to-e...ent-new-eos-m/

    Niby to samo tylko bardziej stonowane: jedno body, które połączy cechy 7D i 80D.

    Do tego jednak rozwój bezluster w tym M. Czekam na ambitniejsze tele w systemie M ale o tym cisza.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •