Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Wątek: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    281

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Miałem ten sam dylemat
    6d sprzedałem
    6d2 jednak po testach nie kupiłem
    Ogólnie to ..... wpadł w ręce N d850 i można rzecz że rozpocząłem nowy etap w życiu
    Tylko może szkieł Canona szkoda....

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    371

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Widze nie ja jeden łudzę się i czekam aż Canon zrobi coś przełomowego. Co najmniej tak jak przełomowy był 5D2.

    Ach gdyby tak magicznie wszystkie moje eLeczki stały się kompatybilne z D850. Marzenie ściętej głowy, tymczasem używając m4/3 (małe, lekkie, szybkie, obrotowy ekran, filmy 4K, wifi) czy dronów DJI (zupełnie nowa perspektywa, mega soft, ogrom ficzerów) taka ramota jak 5D2 leży w dłoni jak młot z epoki kamienia przy drukarce 3D. Przepaść a najgorsze nie bardzo widzę na co niby mam go zamienić...
    papa 5D2 | EOS R | RF 24-105 L IS NANO| Sigma 15 | EF 24 L II | EF 16-35 L II | EF 50 L |EF 70-300 IS II NANO | TS-E 24 II

  3. #13
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez bmfcker Zobacz posta
    Widze nie ja jeden łudzę się i czekam aż Canon zrobi coś przełomowego. Co najmniej tak jak przełomowy był 5D2.
    Sądzę że czsy przełomów w cyfrze to już mamy za sobą. Zresztą akurat 5D mkII to taki sobie przykład. W momencie premiery to wielu uważało że to odgrzewany kotlet z przeładowaną matrycą ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    371

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Teraz przełomy to cenowe. Canon, patrząc z perspektywy lat, to z 5D2 chyba zaskoczył sam siebie i bardzo starał się już tego nigdy nie powtórzyć.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    5D mkII to taki sobie przykład. W momencie premiery to wielu uważało że to odgrzewany kotlet z przeładowaną matrycą ....
    Jeśli ktoś tak myśli to chyba nie bardzo rozumie co ten aparat zrobił z rynkiem. Połączenie FF i możliwości filmowania - wprawdzie prymitywnych ale jednak - można powiedzieć stworzyło podwaliny pod późniejsze sukcesy Sony, Panasonica serii GH, czy ogólnie a nie sprzętowo pod zupełnie nową jakość rejestracji obrazu. To 5D2 sprowadziło wysokojakościowe video pod strzechy. Dla mnie ten sprzęt to fenomen. I wielka szkoda, że firma z taką szklarnią nie pociągnęła tego trendu, oddając rynek praktycznie bez walki.
    papa 5D2 | EOS R | RF 24-105 L IS NANO| Sigma 15 | EF 24 L II | EF 16-35 L II | EF 50 L |EF 70-300 IS II NANO | TS-E 24 II

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez bmfcker Zobacz posta
    Jeśli ktoś tak myśli to chyba nie bardzo rozumie co ten aparat zrobił z rynkiem. Połączenie FF i możliwości filmowania - wprawdzie prymitywnych ale jednak - można powiedzieć stworzyło podwaliny pod późniejsze sukcesy Sony, Panasonica serii GH, czy ogólnie a nie sprzętowo pod zupełnie nową jakość rejestracji obrazu. To 5D2 sprowadziło wysokojakościowe video pod strzechy. Dla mnie ten sprzęt to fenomen. I wielka szkoda, że firma z taką szklarnią nie pociągnęła tego trendu, oddając rynek praktycznie bez walki.
    Stworzyli serię C. Kwestia priorytetów. Czy im się to opłaciło nie wiem - chyba tak skoro się to ciągle rozrasta. Natomiast czy filmowanie w aparatach "robi sprzedaż"? Przykład Panasa i genialnego GH5 w parze z jeszcze lepszym GH5S pokazuje że śladową. Sony lepiej do tego podeszło.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 09-01-2019 o 05:07
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Panowie a jak trwałość migawki? Jak ma się 6d względem 5d?

  7. #17
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Sam myślę przyszłościowo o zmianie na 5d Mark III lub 6d I można powiedzieć ,że to połowa ceny 5d z tym samym przebiegiem. No ale 6d to tylko centralny punkt AF jak to w życiu wszystkiego sie nie dostanie.
    5d III i parę słoików

  8. #18
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Otwock
    Wiek
    42
    Posty
    577

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Ja rok temu miałem takie dylematy i wziąłem używkę 5d III i nie żałuję.
    5d III; eos 5; EF15/2,8; 35L; 50/1,4; 85/1,8; 135L; 430ex; YN600ex; metz 58

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Cytat Zamieszczone przez Eryk1 Zobacz posta
    Sam myślę przyszłościowo o zmianie na 5d Mark III lub 6d I można powiedzieć ,że to połowa ceny 5d z tym samym przebiegiem. No ale 6d to tylko centralny punkt AF jak to w życiu wszystkiego sie nie dostanie.
    Może raczej EOS RP ? Przynajmniej AF trochę lepszy będzie Osobiście to czekam na RS Nazwa zobowiązuje Choć mogę nie doczekać
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Canon 5dmkII zmiana na mkIII czy Canon 6dmkII ?

    Na twoim miejscu kupiłbym 5DIII. Będzie łatwiej się przesiąść, nawet klawiszologia taka sama jak w 5DII, a w 6-tce już jest inaczej. Kawał ciężkiej maszyny, pewnie trzyma się w rękach. A używki można za przystępną cenę już znaleźć.
    Sam mam 5DIII i starsze 7D - obydwa są niezawodne i praktycznie bardzo podobne w obsłudze.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •