Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Kupno używanego body Canon

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Kupno używanego body Canon

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A wręcz dokładnie odwrotnie Dobre to one były 9 lat wcześniej Obecnie dowolnym nowym aparatem zrobisz lepsze zdjęcia
    Akurat, to jakie ktoś zrobi zdjęcie nie zależy wyłącznie od aparatu.

    Cytat Zamieszczone przez profound Zobacz posta
    Hej,
    Ja bym tak nie demonizował starszych matryc Canona. Jest szansa, że córka skupi się na robieniu zdjęć, a nie na doszukiwaniu się mankamentów w sprzęcie i wtedy taki np. 600d może dać sporo frajdy. Mój teść nadal chodzi z 400d i chyba nie zdaje sobie sprawy z ułomności tego aparatu a oko ma bystre i efekty są bardzo fajne.
    Dokładnie.

    A tu przykład zdjęć z 600D.

    https://500px.com/oberfranke

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Kupno używanego body Canon

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Akurat, to jakie ktoś zrobi zdjęcie nie zależy wyłącznie od aparatu.
    O matulu... Azaliż znowu wracamy do wyświechtanych górnolotnych frazesów typu: "dobry fotograf zrobi zdjęcie nawet pudełkiem po butach" ?

    Proponuję jeszcze wtrącić, że fotografowanie analogiem jest jeszcze bardziej cool i trendy niż cyfrą. Na okrasę proponuję zapodać koniecznie własnoręczne wołanie negatywu i odbitek. Czyli coś, co dla wielu osób było całkiem niedawno normalne (nie było labów i samemu zwijało się negatywy do kasetek wyżebranych w sobie tylko znanych miejscach) a dziś staje się szczytem profesjonalizmu.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-12-2018 o 23:16
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Kupno używanego body Canon

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    O matulu... Azaliż znowu wracamy do wyświechtanych górnolotnych frazesów typu: "dobry fotograf zrobi zdjęcie nawet pudełkiem po butach" ?

    Proponuję jeszcze wtrącić, że fotografowanie analogiem jest jeszcze bardziej cool i trendy niż cyfrą. Na okrasę proponuję zapodać koniecznie własnoręczne wołanie negatywu i odbitek. Czyli coś, co dla wielu osób było całkiem niedawno normalne (nie było labów i samemu zwijało się negatywy do kasetek wyżebranych w sobie tylko znanych miejscach) a dziś staje się szczytem profesjonalizmu.
    Śmiem twierdzić, że Ty z modelką i 85'ka na 450D potrafiłbyś zrobić lepsze zdjęcie niż jak z A9 i jakimś g-masterem - a może z A9 dostanę skrzydeł?

  4. #24
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Kupno używanego body Canon

    Miałem swojego czasu 500d. Robił filmy i dobre zdjęcia w dobrym świetle... Do kupienia za grosze.

  5. #25
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Kupno używanego body Canon

    Kupisz lepszy aparat (półkę wyżej) to zdjęcia będą lepsze jakościowo i kolorystycznie ale Twój warsztat fotograficzny zostanie na takim samym poziomie jakim był przed zakupem.

    Widać różnicę w jakości między słabym sprzętem a dobrym, więc taka zmiana przyniesie efekt w jakości a nie warsztacie.

    Najlepiej z cropa przesiąść się na FF a jeszcze lepiej na średni format.

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Kupno używanego body Canon

    A ja myślę, że można poszukać używanych dwucyfrowych body już od 50D wzwyż. Więcej funkcji, możliwości.

  7. #27
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Kupno używanego body Canon

    A może trochę na odwrót? Jeśli dla siebie nie czujesz potrzeby niczego lepszego, bo 1200d Ci pasuje (i spoko, ma prawo - przecież robi zdjęcia i da się na tych zdjęciach policzyć osoby. 90% ludzi to w zupełności wystarczy) to może po prostu kup córce aparat? 1200D to jednak kawał klocka. A takie 100D lub 200D jest o niebo lżejsze i zdecydowanie będzie poręczniejsze dla córki. U mnie żona ma np. drobne dłonie i 100D jej pasował idealnie. Za to z czymkolwiek większym to już się czuje jak z toporem dwuręcznym.

    Używkę 100D dostaniesz za około 1000 złotych (z tym 700 to któryś z poprzedników przesadził) a 200D za jakieś 1400-1500.

  8. #28
    Dopiero zaczyna Awatar nurkov
    Dołączył
    Feb 2019
    Miasto
    Łódź
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Kupno używanego body Canon

    a ja bym kupił starego 7D, korpus super, zdjęcia dają radę i dzisiaj

  9. #29
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Kupno używanego body Canon

    Panowie odświeżę kotleta. Do tej pory temat zszedł na drugi plan z powodu innych priorytetów ale powrócił tylko z nieco wyższa kwota przeznaczona na body.
    Chce przeznaczyć 2 tys zł, co możecie polecić. Znajomi polecają 5dmark2 ale trochę mnie zszokowały ceny szkieł, a kupno FF będzie się wiązało z kupnem jakiegoś szkła.
    Myślałem również nad eos77d oraz 70d.

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Kupno używanego body Canon

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Panowie odświeżę kotleta. Do tej pory temat zszedł na drugi plan z powodu innych priorytetów ale powrócił tylko z nieco wyższa kwota przeznaczona na body.
    Chce przeznaczyć 2 tys zł, co możecie polecić. Znajomi polecają 5dmark2 ale trochę mnie zszokowały ceny szkieł, a kupno FF będzie się wiązało z kupnem jakiegoś szkła.
    Myślałem również nad eos77d oraz 70d.

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
    Do czego? Jakie masz szkła?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •