Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Ślub cywilny

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie Ślub cywilny

    Hej,
    Za około 1,5 miesiąca będę robił swój pierwszy ślub cywilny. Mam pytanie odnośnie sprzętu - jakie obiektywy warto mieć podczas takiej uroczystości. Posiadam Canona 28-70mm f/3.5-4.5, Tokinę 12-24mm f4 oraz Canona 50mm f/1.8. Puszka to Canon 450D. Czy na takim sprzęcie dam radę coś takiego zrobić? Myślałem, żeby zamiennie używać Canona 28-70 z Tokiną, ale nie wiem czy taka duża głębia ostrości będzie dobrze wyglądać przy takiej uroczystości.
    Dodatkowe pytanie odnośnie samego ślubu - czy są jakieś momenty, tak jak w kościelnym, kiedy robić zdjęć raczej nie powinienem? Czy są jakieś strefy, gdzie nie mogę wchodzić? I jakie momenty ślubu szczególnie warto uwiecznić?
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Ślub cywilny

    najsampierw spytaj księdza czy w ogóle pozwoli ci robić zdjęcia w kościele
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Ślub cywilny

    W kościele liczą się jasne zoomy (trochę za mało czasu na przepinanie szkieł, a stałka nie zawsze będzie OK). Poza kościołem, Twoje szkła są OK.
    Druga sprawa, dobrze mieć na taką imprezę backup, drugie body. Jak wyjaśnisz klientowi, że coś jest nie tak z Twoją lustrzanką i tak naprawde nie udało się zrobić zdjęć?

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Ślub cywilny

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    najsampierw spytaj księdza czy w ogóle pozwoli ci robić zdjęcia w kościele
    Ale to teraz ksiądz udziela ślubu cywilnego w kościele?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Ślub cywilny

    czy tylko ja jestem zdziwiony odpowiedziami kolegów dot. o slubu cywilnego (a tak było w pytaniu/poscie) w kosciele? ;-)
    ale zeby nie byc tylko krytykantem, to poradze... w mnie slub cywilny trwa ok.10 min wiec cały czas dzieją sie rzeczy które warto/należy uwiecznic, a co do sprzetu to troche trudno radzić nie znając warunków oswietleniowych i wielkości sali

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez WzW Zobacz posta
    W kościele liczą się jasne zoomy (trochę za mało czasu na przepinanie szkieł,
    bzdura

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez mateuszw3 Zobacz posta
    Puszka to Canon 450D. Czy na takim sprzęcie dam radę coś takiego zrobić? Myślałem, żeby zamiennie używać Canona 28-70 z Tokiną,
    ja bym postawił na 12-24 i jak sie zmiescisz to do kilku ujec z mała go bym użył 50mm, "
    ale masz jakies wsparcie..." tzn lampę? (gdyby był konieczna)
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie Odp: Ślub cywilny

    Panowie, jestem zaskoczony. Ślub cywilny jest w urzędzie, nie w kościele.

    Lampy nie mam. Sama uroczystość będzie około godz. 13, więc słońca będzie dosyć (jeśli chodzi o warunki zew.), ale ponieważ też sam nie wiem jakie będą warunki w salce, to się zastanawiam czy ten 12-24 z przesłoną f/4 nie będzie za ciemny i czy nie wypożyczyć na tą okazję czegoś jaśniejszego.
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Ślub cywilny

    Cytat Zamieszczone przez mateuszw3 Zobacz posta
    Panowie, jestem zaskoczony. Ślub cywilny jest w urzędzie, nie w kościele.

    Lampy nie mam. Sama uroczystość będzie około godz. 13, więc słońca będzie dosyć (jeśli chodzi o warunki zew.), ale ponieważ też sam nie wiem jakie będą warunki w salce, to się zastanawiam czy ten 12-24 z przesłoną f/4 nie będzie za ciemny i czy nie wypożyczyć na tą okazję czegoś jaśniejszego.
    przepowiasz pogode na 1,5 miesiąca? to że jest o 13-tej wcale nie oznacza ze słońca bedzie dośc (styczen/luty burza sniezna i ciemnica)
    wnioskuje że masz juz wszystko "poukładane" i oczekujesz potwierdzenia/wsparcia że wszystko bedzie OK.... może będzie a może nie...
    f/4 bedzie tak samo "za ciemny" jak f/3,5-4.5
    jak jednak zdecydujesz sie na wypożyczenie to proponuje 5d4+35/f.1.4II+85f/1.4IS i 600exII (jesli słonca bedzie dość to włączysz sobie tylko wspomaganie af)
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 14-12-2018 o 20:08
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Ślub cywilny

    Cytat Zamieszczone przez mateuszw3 Zobacz posta
    Sama uroczystość będzie około godz. 13, więc słońca będzie dosyć (jeśli chodzi o warunki zew.), ale ponieważ też sam nie wiem jakie będą warunki w salce, to się zastanawiam czy ten 12-24 z przesłoną f/4 nie będzie za ciemny i czy nie wypożyczyć na tą okazję czegoś jaśniejszego.
    Nie znasz sali, nie widziałeś jej nawet na żadnych zdjęciach, ale - niezależnie od pogody - wiesz, że będzie "dosyć słońca". Super. Może być wystarczająco jasno, może mieć okna zwrócone tak, że o tej porze będziesz miał na twarzach bezpośrednie światło słoneczne, lub - jeśli będzie pochmurno i śnieżyca - będziesz miał kilkanaście "nastrojowych" świetlówek energooszczędnych różnych producentów, różnych serii, które akurat tanio udało się kupić (o wysokiej wierności odtwarzania kolorów w takim świetle możesz zapomnieć).
    Ja wiem, że "na ślubach się nie błyska", że obecna moda to ostre prawe oko Młodej, lewe niekoniecznie, a Młody to może być tylko elementem tła (bo często do tego się sprowadza bezkrytyczne użycie "pełnej dziury" na jasnym szkle), ale czy masz pewność, że warunki Ci pozwolą na zrobienie nieporuszonego zdjęcia, masz doświadczenie w takich zdjęciach (pewna ręka w stresie)? Jeśli nie, i zależy Ci na oddaniu poprawnych (co najmniej tyle musisz zrobić) zdjęć, to szukałbym lampy (i drugiego aparatu na wszelki wypadek). Nie musisz kupować, pewnie znajdziesz w okolicy kogoś, kto mógłby Ci pożyczyć na godzinę. Obiektywy masz ciemne, ISO za bardzo nie podniesiesz, w 450d jeśli dobre pamiętam masz wyjątkowo paskudną dynamikę (niewielki zakres półtonów między "wypaloną bielą" i "pełną czernią"), więc skupiłbym się na doświetleniu zdjęć, a nie na walce o najjaśniejsze szkło. Jasne szkło się przyda, jak najbardziej, jednak w Twojej sytuacji chyba zostałbym przy Tokinie i 50/1.8 w zapasie, tylko ostrożnie używałbym krótszego końca zooma, bo nie służy ludziom portretowanym z bliska, zwłaszcza, gdy są przy krawędziach kadru.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Ślub cywilny

    No a o kartach panowie i panie - zapomnieliście 450 d ma tylko jeden slot więc przy awarii karty nie ma możliwości odzyskania zdjęć wymogi ślubne to dwa aparaty i co najmniej jeden z dwoma slotami ! Jak nie zrobisz zdjęć to co powiesz młodym ? jakim to wytłumaczysz - czarno to widzę
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Ślub cywilny

    A prąd? Zapomnieliście o prądzie! Jak wyłączą prąd i zgaśnie światło to będzie ciemno! I nici że zdjęć, muzyki nie będzie i mikrofon nie zadziała. Generator przenośny też musi być.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •