Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Ślub cywilny

  1. #11

    Domyślnie Odp: Ślub cywilny

    sprawdź wcześniej tą salę jakie jest tam światło i gdzie można stać, choćby na stronie gminy/miasta.

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Odp: Ślub cywilny

    większość zdjęć ogarnij na tej 50 a kilka szerokich ujęć strzel tokiną i dobre będzie

    a co szczególnie trzeba uwiecznić ? chyba podpisy i zakładanie obrączek ? z resztą jak nie wiesz to rób wszystko co się dzieje :-)
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie Odp: Ślub cywilny

    No właśnie nigdzie zdjęć tej sali w internecie nie ma i się zastanawiam czy jak tam podjadę (daleko nie mam) i powiem, że chciałbym tylko rzucić okiem, bo będę robić zdjęcia i chciałbym się przygotować, to czy kogokolwiek to będzie interesować i czy nie odeślą mnie z kwitkiem. Ale chyba zrobię tak jak polecacie - skupię się na 50 i na tokinie. Może jeszcze od znajomego pożyczę drugie body. Co prawda 450d nigdy mnie nie zawiodło, ale nigdy nie wiadomo kiedy będzie ten pierwszy raz Dzięki za rady A, no i myślę nad agregatem...
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  4. #14
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Ślub cywilny

    Co prawda nie znam się totalnie na fotografii ślubnej, ale czytając cały ten wątek odnoszę wrażenie, że w tym konkretnym przypadku najlepszym sprzętem będzie jakiś nanjnoszy smartfon

  5. #15
    Coś już napisał Awatar Fotosz
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    90

    Domyślnie Odp: Ślub cywilny

    @mateuszw3, początki fotografa ślubnego to nic łatwego... Wielu z nas zaczynało na podobnym sprzęcie i jakoś daliśmy radę. Ważne aby stres Cię nie zjadł bo z drżeniem rąk czasami ciężko jest utrzymać nawet bardzo jasny obiektyw tak aby nie było poruszonego zdjęcia.

    Jak masz dobre oko, nie boisz się większych czułości to dasz radę. Weź na wszelki wypadek lampę (o ile potrafisz z niej korzystać), bo koledzy mają rację. Nawet jeśli to nie jest kościół a za oknem będzie ciemno to w środku będziesz miał nieciekawie. Zazwyczaj jednak urzędy stanu cywilnego są dobrze oświetlone więc światła zastanego powinno wystarczyć. Nie wiem natomiast przy jakich czułościach Canon 450D ma znośny szum... z pewnością będzie Ci ciężko zejść poniżej ISO 800.

    Ja szczerze mówiąc nawet przy mega jasnych szkłach mam ISO powyżej 2000. Nie boję się lekkiego szumu. Niestety przy Canonie 450D to jest raczej nierealne.
    Fotografia ślubna Kraków - zajęcie zrodzone z pasji
    Mój blog - nie tylko tematy ślubne

  6. #16

    Domyślnie Odp: Ślub cywilny

    A i pamiętaj o obuwiu na gumowych spodach , tak by cicho się poruszać i w sali jak też w kościele
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Ślub cywilny

    Cytat Zamieszczone przez jerzyp Zobacz posta
    A i pamiętaj o obuwiu na gumowych spodach , tak by cicho się poruszać i w sali jak też w kościele
    czytasz czasami watek w którym sie wypowiadasz?
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  8. #18
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Ślub cywilny

    jerzyp, idź potrolluj sobie gdzieś indziej.

    jeśli dobrze naświetlisz klatkę i nie będziesz musiał dużo pracować w Lr nad zdjęciem, to i te 800 iso da się użyć, więc przy świetle 1.8 i czasie migawki 1/50-1/100 ogarniesz sprawę. ogarnij najwięcej tą pięćdziesiątką, zrób parę szerokich zoomem i tyle. jak masz dość wąskie szkło tzn 50mm, to staraj się uchwycić najważniejsze momenty, jakieś detale, emocje na twarzach... co więcej można doradzić...
    ebe ebe

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Ślub cywilny

    Weź parę na plenerek i zobacz czy Ci to pasi.

  10. #20

    Domyślnie Odp: Ślub cywilny



    tombas
    /zdebik /p0m -- Idiotyczne wpisy a wręcz obrażające
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •