Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Canon 1Ds mk II + karta Wi-Fi SD Toshiba FlashAir 8 GB

  1. #1

    Domyślnie Canon 1Ds mk II + karta Wi-Fi SD Toshiba FlashAir 8 GB

    Jaką kartę Wi-Fi polecacie do Canona 1Ds mkII? Czy wspomniana w tytule Toshiba, ze względu na swoją pojemność będzie kompatybilna z tą puszką?
    Pozdrawiam Ryszard

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon 1Ds mk II + karta Wi-Fi SD Toshiba FlashAir 8 GB

    Kiedyś próbowałem tej karty z przejściówką CF w Canonie 5Dmk2 i szybko się z tego wyleczyłem. Problemy z oprogramowaniem, duże zużycie baterii aparatu, wolne transfery. Może coś się pozmieniało od czasu kiedy tego rozwiązania próbowałem.

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    373

    Domyślnie Odp: Canon 1Ds mk II + karta Wi-Fi SD Toshiba FlashAir 8 GB

    Po aktualizacji firmware mój ds2 działa na SD do 32GB (normalnie lub w adapterze CF). 64(micro) czy 128(normalna) już nie widzi. Co do samych kart wifi to nie korzystałem.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon 1Ds mk II + karta Wi-Fi SD Toshiba FlashAir 8 GB

    W swoim EOS 1Ds Mark II (firmware 1.1.6) używałem karty EyeFi 32Gb Mobi Pro. Demon szybkości to to nie był ale działało. Używałem tego rozwiązania na codzień - zdjęcia (jpg) w trakcie fotografowania były przesyłane na telefon lub tablet (z androidem). Aparat ustawiony miałem na zapis na obu kartach (CF + SD) RAW + JPG a transferowane były tylko pliki jpg (można transferować również RAWy - w zależności od ustawień). Oczywiście transfer jpg był szybszy jeśli jpg były mniejszych rozmiarów JPG M lub S. Jedno zdjęcie JPG L przechodziło na urządzenie około 8 - 10 sekund. W sklepie Google jest do tej karty oprogramowanie producenta które się zwie Keenai. Jest też program pod systemy Windows i Mac OS.
    Oceny zdjęć w trakcie robienia dokonywałem (poprzez to rozwiązanie) w zasadzie tylko na telefonie lub tablecie (5.5 lub 8 cali vs 2 cale na ekranie aparatu).
    Amatorsko: cyfrowo i analogowo

  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon 1Ds mk II + karta Wi-Fi SD Toshiba FlashAir 8 GB

    @Nelro - bardzo dziękuję za Twoją odpowiedź, już mi się wszystko "rozjaśniło"
    Pozdrawiam Ryszard

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •