Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Canon 5d mark IV

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Canon 5d mark IV

    Witam. Zastanawiam się nad kupnem Canona 5d mark IV, i obiektywów Sigma Art 35mm f/1.4 DG HSM oraz Sigma Art 85mm f/1,4 DG HSM. Czy ktoś posiada taki zestaw i zechce podzielić się swoją opinią, ewentualnie zaproponować coś innego "lepszego". Będę wdzięczny za każdą pomoc, natłok informacji które przeczytałem w ostatnim czasie przytłacza mnie i skłania do wyboru w/w sprzętu. Docelowo po długiej nauce chciałby zacząć od sesji rodzinnych, portretowych po komunie oraz chrzciny by w końcu profesjonalnie zająć się fotografią ślubną.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon 5d mark IV

    Nie bardzo rozumiem sens wejścia w system canona z kilkoma sigmami. W przeszłości z kompatybilnością sigm w canonie było różnie i w przypadku lustrzanek masz jak w banku, że któraś z sigm będzie miała problem z BF/FF. No chyba, że kupisz canona R. A tak nawiasem pisząc fotografia ślubna do dosyć hermetyczne środowisko i startowanie od zera z jednym korpusem bez zaplecza i doświadczenia to dosyć karkołomny pomysł. No chyba, że będziesz bazował na najgorszych wzorcach fotografując cały ślub z weselem za 300 zł.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon 5d mark IV

    Dziękuję za odpowiedź. nie spodziewałem się że problem z ostrzeniem będzie tak kłopotliwy, opinie które czytałem bardzo chwalą te obiektywy. Może mógłbyś zaproponować jakieś inne propozycje o tych samych ogniskowych takie które nie mają tych wad. Piszac o fotografii ślubnej miałem na myśli okres jakichś dwóch lat w ciągu których powiekszał bym swoje umiejętności i sprzęt.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon 5d mark IV

    Najlepiej kupować szkła systemowe. Nie mówię, że szkła wybrane przez Ciebie są złe. Wręcz przeciwnie, ale w canonie lustrzankowym trafianie sigmami to mały totolotek. Ze względu na BF/FF http://www.fotoporadnik.pl/front-fok...-fokus-en.html swego czasu przeszedłem na bezlustra w których takowego problemu nie ma z przyczyn oczywistych. Innych propozycji jest mnóstwo - wystarczy spojrzeć na ofertę innych producentów. Jakich ? Np. tych na których wspomnienie niektórzy na tym forum dostają szału Czyli ten system, którego imienia nie wolno wymawiać
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-12-2018 o 23:12
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon 5d mark IV

    Dzięki. Piszę z komórki i chcąc edytować swój post niechcący go wykasowalem. Rozejrze się jeszcze i pewnie pociągne wątek dalej, niestety teraz jestem w pracy na nocnej zmianie i za bardzo nie mam jak pisać Pozdrawiam.

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon 5d mark IV

    Cytat Zamieszczone przez WKR Zobacz posta
    Dzięki. Piszę z komórki i chcąc edytować swój post niechcący go wykasowalem. Rozejrze się jeszcze i pewnie pociągne wątek dalej, niestety teraz jestem w pracy na nocnej zmianie i za bardzo nie mam jak pisać Pozdrawiam.
    Przywróciłem .
    Myślę że jak Canon to szkła Canona. Jeśli jednak chcesz sigmy to tu bym rzeczywiście się zastanowił nad R. Pytanie tylko czy Canon nie zrobi jakiegoś psikusa, że przy kolejnej zmianie firmware sigmy staną się manualami ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon 5d mark IV

    Ale FF/BF może też wystąpić w obiektywach systemowych. Pocoś C dodaje funkcję mikroskali racji do korpusów...

  8. #8
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 5d mark IV

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem sens wejścia w system canona z kilkoma sigmami. W przeszłości z kompatybilnością sigm w canonie było różnie i w przypadku lustrzanek masz jak w banku, że któraś z sigm będzie miała problem z BF/FF.
    Jestem ciekawy czy Sigmy gorzej sie dogadują z Canonami, czy tez stereotypy wśród użytkowników są siniej zakorzenione. Wśród fanów ostrości Sigmy królują i na forum nikona są wychwalane pod niebiosa. Kwestia FF/BF - seria ART daje sie kalibrować za pomocą USB dock, więc ten problem w aktualnej sytuacji uważam za przesadzony.
    Jesli się pisze na podstawie przekonań sprzed 3 lat to .. od tego czasu sporo sie zmieniło.
    Kiedyś tez nie polecałem Sigm.

    Cytat Zamieszczone przez WKR Zobacz posta
    .. Sigma Art 85mm f/1,4 DG HSM.
    Polecam. Ale to wielki i cięzki obiektyw. Jesli masz 1 body i 2 szkła to nie jest problem. Jak sie ma 2 body, 4 stałki, 1 zooma i lampę błyskową to zaczyna sie doceniać lżejsze szkła.

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon 5d mark IV

    Dziękuję za rozwijanie tematu. Niestety fundusze nie pozwalają mi na zakup szkieł systemowych canona, rozważałem canon 85 1.2 ale według opinie pomimo iż niewątpliwie jest do dobre szkło lecz ma problemy z trafianiem w cel :/ Niestety Sigma wystawiła oficjalną notę do współpracy jej obiektywów z 5d mark IV. Nie wiem czy regulamin nie zabrania linków i kierowania do innych stron (zaakceptowałem bez czytania wiec wklejam tekst
    "Sigma informuje w nocie serwisowej, że podczas używania jej obiektywów z aparatem EOS 5D Mark IV nie działa funkcja MO (Manual Override), pozwalająca operować pierścieniem nawet, gdy autofokus działał w trybie ciągłym. Oprócz tego firma Sigma sugeruje wyłączenie w menu aparatu funkcji związanych z korekcją obiektywu."
    Pozdrawiam i mimo wszystko nie widząc lepszej alternatywy zastanawiam się nad sigmą, z opinie które czytałem w modelu 5d mark IV wyłączenie funkcji korekcji obiektywu rozwiązuje problem z ich współpracą, a FF/BF to niestety loteria :/

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon 5d mark IV

    Podejrzewam że 85/1.2 w połączeniu z R nie będzie miało żadnych problemów z celnością.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •