Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Crop z pewnym AF?

  1. #11

    Domyślnie Odp: Crop z pewnym AF?

    Zdebik, dziękuję za konkret. Uspokoiło mnie to
    Byłem wczoraj w sklepie foto i podotykałem trochę nowych aparatów Canona. M50 trzyma się nienajgorzej, faktycznie byłem zaskoczony. Jednak patrzyłem bardziej przychylnym okiem na 800d i 80d. Wyposażone w lustra i stare, dobre choć niewielkie wizjery. Byłoby bez rewolucji Jak jest z AF w praktyce w tych nowych korpusach? Warto? Czy to już faktycznie czas na aparat bez lustra?

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Crop z pewnym AF?

    800D nie miałem w 80d jest bardzo dobrze. Kwestia jeszcze czego oczekujesz po tym AF.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Crop z pewnym AF?

    Zależy co będziesz robił, do portretów lepszy bezlusterkowiec, nie musisz trafiać w oko punktem AF'u, ponieważ aparat sam łapie ostrość na oku. Skupiasz się na kadrze i emocjach a nie tym czy wyostrzysz .

    Tradycyjny fazowy w 80D jest zapewne b.dobry i szybki. Lustra nie potrzebują też tyle prądu. Wszystko zależy jakie masz priorytety. Dla mnie ideałem byłby 90D z eye af, czekam do wiosny zobaczymy co będzie.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Crop z pewnym AF?

    Tylko i wyłacznie wysokiej skuteczności centralnego punktu AF. W dobrym świetle. Choćby na poziomie pierwszego 5d. Nic wielkiego więc...
    Jakość obrazu kompletnie pomijam bo współczesne matryce zdecydowanie przewyższaja moje oczekiwania.

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Crop z pewnym AF?

    Cytat Zamieszczone przez profound Zobacz posta
    Tylko i wyłacznie wysokiej skuteczności centralnego punktu AF. W dobrym świetle. Choćby na poziomie pierwszego 5d. Nic wielkiego więc...
    Jakość obrazu kompletnie pomijam bo współczesne matryce zdecydowanie przewyższaja moje oczekiwania.
    To w 80d jest na środku bardzo czuły podwójny krzyżowy więc nie ma się co martwić - nie ma co nawet porównywać z tym co było w 5Dc...
    Natomiast ja bym na Twoim miejscu pobawił się dłużej m50.......
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 04-12-2018 o 18:51
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16

    Domyślnie Re: Crop z pewnym AF?

    Słuchajcie! Dziękuję każdemu z Was za rady i przemyślenia w tym temacie. Ostatecznie wybrałem jednaj 200d ze względu na wagę, rozmiar i o dziwo większy wizjer niż 800d, 77d. Co do AF, to jest różnica na plus w porównaniu ze 100d. Chodzi mi tutaj o AF przez wizjer. Sam aparat nieco lepiej leży w ręce niż 100d ale wydaje mi się, ze bardziej nim ‚trzesie’ od uderzeń lustra. W trybie cichym efekt ten jest zredukowany (można utrzymać dłuższe czasy z ręki).

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •