Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    W domu to najlepiej (i najtaniej!) po kablu (zero stresu, że coś nie zadziała w połączeniu radiowym)...
    Kabel plączący się pod nogami w epoce tanich lamp z wbudowanym wyzwalaczem? Kompletny bezsens.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Kabel plączący się pod nogami w epoce tanich lamp z wbudowanym wyzwalaczem? Kompletny bezsens.
    Za to bardzo sensowne jest pisanie o tym, że osoba szukająca taniej lampy studyjnej za 340 zł będzie kupować dodatkowo sterownik systemowy do tej lampy za 195 zł


    BTW - jeśli zamierzasz cokolwiek z sensem napisać to doradź w temacie wątku pytającemu odpowiadając na zadane pytania...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 25-11-2018 o 18:09
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #13
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d


  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Znam z własnego doświadczenia i racze bym ją odradzał, krótko pisząc się zepsuła się Raczej bym szedł w nowe Quantum
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #15
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

    Candar zdecyduje się na tę która polecales w poprzednich postach.
    https://afe.pl/lampa-studyjna-steine...00ws-2952.html

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Mało mocy
    Tak i nie. Postaw w przeciętnym pokoju z niskim sufitem 300Ws i spróbuj zrobić zdjęcia przy małej wartości przysłony.

    Czasem nie przeskoczymy braku możliwości obniżenia mocy, oprócz zakładania szarych filtrów (a wtedy AF zaczyna mieć problemy).
    Robiąc zdjęcia amatorsko, domowo, dla przyjemności, nie ma żadnego problemu z podniesieniem czułości, zmieniając ISO100 na ISO400 mamy taki efekt, jakbyśmy zamiast lampy 100Ws użyli 400Ws. Jednak używając modyfikatorów mocno tłumiących światło (co tu nie będzie miało miejsca, bo np. nie radzę zakładać 70cm słoneczka z plastrem), faktycznie może brakować mocy. Jednak "apetyt rośnie w miarę jedzenia", więc pewnie nie skończy się na jednej lampie, a wtedy przyjdzie pora na mocniejszą, ta zostanie jako doświetlenie, kontra itp, a do tych celów mocy nie powinno zabraknąć.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    i brak foto-celi w tej wybranej przez Ciebie lampie!
    Na zdjęciu obudowy jest przycisk z symbolem fotoceli, więc jak najbardziej ma, i działa.

    (linki do mocniejszych)
    Jak wyżej, 300Ws w małym pokoju może być za silna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ta wybrana przez Ciebie nie ma również dobrego chłodzenia (mała kompaktowa obudowa) i nie wróżę za długiego działania
    Miałem kontakt z wcześniejsza wersją, bez zdalnego sterowania - o ile dobrze pamiętam, jak się nagrzała, ładowała się wolniej, i dzięki temu "wymuszała" chłodzenie.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Tak w ogóle to do wybranej przez Ciebie lampy zapewne trzeba dokupić sterownik
    Powiedziałbym "można", dla wygody, a nie "trzeba". Można kupić firmowy, z możliwością zdalnego sterowania mocą lampy, ale można też zwykły, prosty, dający tylko sygnał wyzwolenia, za 50zł: http://fsfoto.pl/product_info.php/in...stem-Plus.html
    Przy takich cenach ryzykowanie zaplątania się w kabel uważam za nie mające sensu. Tym bardziej, że proponujesz dokupienie kabla "z dużym jackiem", (strzelam - ok. 30zł?), a ta lampa ma gniazdo wyzwalania "mały jack" w kretyńskim (zależnie od gustu) miejscu, od dołu. W kretyńskim, bo odbiornik wyzwalacza radiowego trzeba było wieszać na statywie (wersja lamp "bez plusa", bez wbudowanego odbiornika). Włożenie tam przejściówki duży-mały spowoduje, że całość będzie bardzo podatna na wypadanie, a po kilku szarpnięciach kontakt w gnieździe będzie przypadkowy.
    "MZ całkiem bez sensu"

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jeśli pytasz o wyzwalanie lampy studyjnej za pomocą lampy wbudowanej i podnoszonej w Twoim aparacie - to nie zadziała z wybraną przez Ciebie lampą, bo ona nie ma wbudowanej foto-celi.
    Lampa ma fotocelę, jednak nie znam 1200d, nie wiem, czy lampa wbudowana może pracować jako manualna- jeśli nie, i będzie dawać przedbłysk pomiarowy, to nie nadaje się do wyzwolenia studyjnych (mających fotocele reagującą na pierwszy błysk, jak w większości lamp studyjnych).

    @Pezet85 - jeśli dalej myślisz o tej lampie, sprawdź dokładnie która to wersja, czy "plus" z wbudowanym odbiornikiem radiowym, czy wcześniejsza, bez radia (wyzwalanie tylko błyskiem, albo kablem lub radiem włączonym "od zewnątrz" do gniazdka lampy).

    Kupowanie używanych sprzętów to zawsze ryzyko. Z lampami jest tak, że przy intensywnej pracy najbardziej dostają w kość elementy odpowiedzialne za ładowanie po błysku (których nie widać, i nie wiadomo, w jakim są stanie), i palnik - jeśli jest czysty, bez nalotów, nie powinno być z nim problemów.
    Co do używanych lamp z chłodzeniem - jeśli jest tylko chłodzenie, bez układów zabezpieczających (są takie lampy), to przy intensywnej pracy mimo chłodzenia może pójść dymek z lampy, a elementy mogą być w stanie agonalnym pomimo idealnego stanu zewnętrznego (i stanu palnika).
    Jednak nie skreślałbym używanych. Zdarzają się "podotacyjne" zestawy, kupione "na działalność" i sprzedawane natychmiast gdy to jest możliwe, które z powodu innego profilu lub braku klientów nie były mocno używane. Jednak ryzyko jest zawsze, i warto o nim pamiętać.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    Candar zdecyduje się na tę która polecales w poprzednich postach.
    https://afe.pl/lampa-studyjna-steine...00ws-2952.html
    "Uwaga, w lampie przy zamianie mocy na niższą, należy użyć przycisku test(uwolnienie nadmiaru mocy) aby uzyskać mniejszą żądaną moc"
    Upierdliwe. Przy każdym pokręceniu gałką musisz nacisnąć przycisk "test", czyli błysnąć wszystkim po oczach, żeby po tym błysku lampa naładowała się do tego poziomu, na jaki zmieniłeś moc. Przeciętne lampy mają rozładowanie wewnętrzne (np. obniżasz moc 1 1 do 1/4, przez chwilę miga kontrolka ładowania i lampa jest gotowa do błysku z nowo ustawioną mocą), słabsze - mają automatyczne rozładowanie błyskiem (zmniejszasz moc a lampa "sama z siebie" robi błysk, po którym ładuje się do nowo ustawionej mocy, nie musisz o niczym pamiętać).
    Rozładowanie błyskiem jest upierdliwe, a tym bardziej, im więcej masz lamp na fotocelach, np. jedna na radiu, dwie na fotocelach: zmniejszasz moc tej na radiu - robi błysk, a za nią te dwie pozostałe, zmniejszasz moc drugiej - błyska, a za nią trzecia, zmniejszasz w trzeciej - błyska, a za nią druga.

    "Płynna regulacja 1-1/16"
    Większość lamp ma regulację do 1/32, może się okazać, że ta 1/16 to będzie za dużo.
    Gwarancja to 12 miesięcy, niektóre lampy mają 24 miesiące.
    @candar - jakie zabezpieczenia przed przegrzaniem ma ta lampa? Bo w opisie nie zauważyłem żadnej wzmianki na ten temat, więc pewnie nie ma żadnych, jak to się ma do "wady" tej VT-100 (która zwiększa odstęp między błyskami gdy się zagrzeje)?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Pomimo, że mam wyzwalacz radiowy to domu i w pomieszczeniach zawsze mam kabel pod ręką (zero stresu, że padły baterie w nadajniku, lub odbiorniku) i zawsze 100% pewność, że wszystko zadziała jak należy. Bo radiówki to zawsze problem - na 100 razy zawsze te kilka razy mi zerwie połączenie
    Prawie się zgadzam. Prawie, bo wiele razy musiałem kupować wtyczki i lutować na nowo dla znajomych, którzy używali ich w studio. O kabel można łatwo zahaczyć, pół biedy, jak się wyciągnie z lampy, pół biedy jak się urwie wtyczka. Problemy się zaczynają, jak przy okazji się uszkodzi gniazdo w lampie, albo jak statyw z lampą poleci na glebę (obydwa przypadki przerobione).
    Kabel jako "backup" - jak najbardziej, choć teraz chyba wszyscy których znam przeszli na wyzwalacze radiowe, zdublowane, aby w razie awarii jednej sztuki nie było problemów z pracą. Tylko mówię o zawodowcach, amator ma inne wymagania niezawodnościowe - albo wydaje więcej, niż kolega zaplanował.
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 25-11-2018 o 21:07

  7. #17
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

    u mnie w aparacie jak wejde w opcje lampy błyskowej to mam:

    nastawy lampy wbudowanej:
    -tryb synchro
    -korekta ekspozycji
    -pomiar E-ttl II

    oraz nastawy lampy zewnętrznej, które nie są aktualnie dostępne.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    @candar - jakie zabezpieczenia przed przegrzaniem ma ta lampa? Bo w opisie nie zauważyłem żadnej wzmianki na ten temat, więc pewnie nie ma żadnych, jak to się ma do "wady" tej VT-100 (która zwiększa odstęp między błyskami gdy się zagrzeje)?
    Oczywiście masz rację, że "zapis " należy użyć przycisku test(uwolnienie nadmiaru mocy) aby uzyskać mniejszą żądaną moc" jest dość dziwny i bieganie za każdym razem do lampy celem obniżenia mocy faktycznie będzie da lampie czas na "ochłonięcie" podobny do tej, która zwiększa odstęp między błyskami gdy się zagrzeje. Dlatego zawsze bardziej polecam te z chłodzeniem (tez jedna mi się spaliła).
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

    Cytat Zamieszczone przez Pezet85 Zobacz posta
    u mnie w aparacie jak wejde w opcje lampy błyskowej to mam:
    Jeśli możesz zmienić "E-ttl II" na "M", to będziesz mógł wyzwalać lampy studyjne z fotocelą błyskiem lampy z aparatu. Tylko ten błysk najczęściej też będzie widoczny na zdjęciu, co nie zawsze jest pożądane.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Oczywiście masz rację, że "zapis " należy użyć przycisku test(uwolnienie nadmiaru mocy) aby uzyskać mniejszą żądaną moc" jest dość dziwny i bieganie za każdym razem do lampy celem obniżenia mocy faktycznie będzie da lampie czas na "ochłonięcie" podobny do tej, która zwiększa odstęp między błyskami gdy się zagrzeje. Dlatego zawsze bardziej polecam te z chłodzeniem (tez jedna mi się spaliła).
    Albo coś wyleciało podczas edycji, albo nie zrozumiałem skrótu myślowego :/
    To nie zapis o ręcznym wyzwalaniu jest dziwny, to konstrukcja lampy jest prymitywnie prosta i przedpotopowa
    Te VT100 jak się zagrzeją to nie ładują się z pełną szybkością, po prostu nie da się za szybko błyskać. A jak lampa z wentylatorem nie ma zabezpieczeń, to mimo uspokajającego szumu wentylatorka z lampy może polecieć dymek (też przerabiane, zadymiła CY-400K).

  10. #20
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Lampa zewnętrzna do Eos 1200d

    No właśnie ta opcja jest niedostępna, podświetlona jest na szaro bez opcji wejścia w tą funkcję

    Czyli nie ma opcji wyzwalania przez fotocele?

    Widizalem jeszcze gdzieś jedna opcje. Lampa dokładana do aparatu była podłączana do statywu i wyzwalana radiowo i była jako powiedzmy studyjna.



    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 25-11-2018 o 22:28

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •