Strona 28 z 28 PierwszyPierwszy ... 18262728
Pokaż wyniki od 271 do 278 z 278

Wątek: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

  1. #271

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    [...]używałem z 6d i 6d2.
    Widziałem efekty Twojej pracy z 6d(2) oraz z R w fotografii lotniczej. Jak Ci się pracuje z R-ką? Szybkość AF-C, wielkość bufora, wpływ opóźnień EVF na poprawne kadrowanie szybko przemieszczających się samolotów.

    pozdrawiam

    Adam

  2. #272
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    @adamkrak1 "pod płotem" jest OK, nie odczuwam jakiegoś szczególnego dyskomfortu, na początku było dziwnie, ale teraz już normalnie.
    Na pokazach niestety nie miałem okazji za bardzo przetestować, bo w tym roku odpuściłem większość pokazów.
    Na pewno nie żałuję przesiadki.

  3. #273

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Za te spostrzeżenia nie dostanę Nobla, ale też proszę mnie nie biczować bom laik i amator! Przejściówka i tym samym używanie szkieł EF dla mnie ma jeszcze jedną zaletę - za dużo mniejsze pieniądze niż w polskiej dystrybucji przysłano mi z za granicy oryginalną przejściówkę Canona z możliwością używania filtrów - wybrałem najdroższą z filtrem polaryzacyjnym. Tym sposobem mam jeden filtr CPL i to niezłej jakości do wszystkich szkieł (próbował ktoś kręcić filtrem na 70-200 f/2,8 z założonym tulipanem?), a kiedy nie potrzebuję wymieniam na darmową przejściówkę z kompletu z body. Ba - odkryłem jeszcze jedną niedocenianą zaletę szkieł EF-S na przejścówce! Przy niezbyt intensywnym oświetleniu na najniższych przysłonach na EF 24-105 na R-ce przeżyłem dramat - w trzyrzędowym chórze, tylko pierwszy był ostry, spróbowałem z EF-S 17-55 f/2.8 - na f/4 trzy rzędy były przyzwoicie ostre - jednak z tą mityczną płytką głębią ostrości na FF to prawda:!

  4. #274
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Możesz manualnie przełączyć w tryb cropa i gościć 24-105ef
    Miłego dnia
    moja www

  5. #275

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Możesz manualnie przełączyć w tryb cropa i gościć 24-105ef
    Że można to wiem, bo czasami sobie z 24-105 robię takie tele, ale są sytuacje, gdy na krótkiej 38,4 to za wąsko wobec 27,2. Lepiej i drożej to byłoby pod R EF 24-70 f/2.8, a najlepiej i najdrożej RF 28-70 f/2. Czyli - jak się nie ma co się lubi, to się....

  6. #276
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    Ba - odkryłem jeszcze jedną niedocenianą zaletę szkieł EF-S na przejścówce! Przy niezbyt intensywnym oświetleniu na najniższych przysłonach na EF 24-105 na R-ce przeżyłem dramat - w trzyrzędowym chórze, tylko pierwszy był ostry, spróbowałem z EF-S 17-55 f/2.8 - na f/4 trzy rzędy były przyzwoicie ostre - jednak z tą mityczną płytką głębią ostrości na FF to prawda:!
    to nie ma nic wspolnego ani z formatem matrycy ani z rodzajem bagnetu.
    zastosowales krotsza ogniskowa , przez co glebia ostrosci wzrosla . Poniewaz w ten sposob zmniejszyles skale odwzorowania , a rozdzielczosc wzgledna obiektywow jest podobna , oznacza to , ze teraz mniej szczegolowo odwzorowany jest motyw. To sie odbylo kosztem rozdzielczosci obrazowania. Przechodzac na aps i FE dostajesz mniej rozdzielczy obraz.
    Na odleglosciach ponizej ok polowy hiperfocalnej ogniskowej dluzszej , glebia ostrosci bedzie identyczna jesli zastosujesz te sama skale odwzorowania , czyli jesli sie odsunac z obiektywem 24 mm tak by kadr byl identyczny - GO wzrosnie identycznie ( w praktyce , roznice mozna wyliczyc , ale to sa aptekarskie roznice rzedu mm z odleglosci kilku metrow )

  7. #277

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Jak będę na Giewoncie i będę fotografował grupę pod krzyżem to zastosuję się do Twojej rady. Dzięki! .A'propos - śledź pilnie portale, niekoniecznie o tematyce fotograficznej - po tym zdjęciu będzie o mnie głośno!

  8. #278
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    to ze zwiekszyles glebie ostrosci nie wynika z Jakis cudownych wlasnosci bagnetu ef-s , mniejszej matrycy a jedynie z tego ze zastosowales krotsza ogniskowa.

    podpinasz obiektyw 17 mm FF kryjacy pelna klatek i masz dokladnie to samo.
    zmniejszajac Format z FF do aps-c nie zwiekszasz glebi ostrosci.
    glebie ostrosci zwiekszasz skaracjac ogniskowa.

    na mniejszych matrycach dostajemy wieksza GO nie dlatego , ze matryca jest mniejsza , tylko dlatego ze ogniskowa jest krotsza.
    Przy tej samej ogniskowej , czyli tej samej skali odwzorowania glebia ostrosci bedzie taka sama ( przy tych samych pixelach)

Strona 28 z 28 PierwszyPierwszy ... 18262728

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •