Strona 23 z 28 PierwszyPierwszy ... 132122232425 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 278

Wątek: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

  1. #221
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 432

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    W R nie masz potrzeby przeostrzania 85L bo łapie w punkt. Gdy nie trafi to widzisz to jak na dłoni dzięki evf. Ja nigdy nie testowałem w taki sposób jak opisałeś, ale wydaje mi się, że nie będzie błędu. Jeśli będzie to go zobaczysz w EVF. Poza tym masz niemal całą powierzchnię do ustawienia punktu AF więc musisz się odzwyczaić przekadrowywać. Sigma 35 A wymaga najnowszego softu by działać na R.

  2. #222

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Ok, więc, może zadam pytanie inaczej. Załóżmy - ostrze na wybrany nieruchomy obiekt. Zapala się potwierdzenie AFa. Czy to jest równoznaczne z każdorazowo perfekcyjnie ustawioną ostrością? Zakładając, że ani ja ani obiekt fotografowany się nie poruszył? Czy zdarza się sytuacja, że pomimo zapalania potwierdzenia afa, ostrość została ustawiona błędnie (jak np. czasami w lustrzankach) o 3-4 mm sprzodu lub z tyłu ? nie mówie tutaj o stałym bf czy ff, a o losowości otrzymywanych wyników.
    Czy np. temperatura barwowa światła ma realny wpływ na ostrość w przypadku bezlusterkowców?
    Ostatnio edytowane przez technik8pl ; 18-02-2019 o 17:21
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  3. #223
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 432

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Czy perfekcyjnie to nie wiem ale Jeśli w wizjerze widzisz, że ostrość jest na np. napisie na kubku to po zapisaniu zdjęcia nie ma szans żeby była gdzie indziej. Układ Af jest na matrycy. Ja miałem tak w 5dIII z 85L, że prawy skrajny boczny punkt ustawiał mi ostrość inaczej niż potwierdzał i względem punktów środkowych. W R tego nie ma.

  4. #224
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    @robertskc7 a robiłeś już R-ką jakieś śluby?
    Miłego dnia
    moja www

  5. #225
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 432

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    W maju dopiero.

  6. #226
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    W maju dopiero.
    Ciekawi mnie jak się spisze podczas zabaw w ciemnej sali, jak ze zmianą punktu af za pomocą aktywnego ekranu w warunkach reportażu i czy wykrywanie twarzy/oka ma w takiej fotografii w ogóle sens wrzuć jakąś krótka opinię jak już przetestujesz jeśli to nie problem.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #227
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 432

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Ja miałem chrzest o 16 czyli już ciemnica. Od ISO 2000 do 6400, mało ludzi wszyscy na czarno. Kiepskie światło w kościele i później w domu. Zmiana punktu AF boli, bo nowość i trzeba o tym myśleć, a powrót do punktu środkowego jest w karkołomnym miejscu (przycisk kosz) W 5d3 to była/jest pełna integracja oka dłoni i aparatu ( 500k zdjęć robi swoje) Wykrywanie twarzy to raczej w solo niż grupie osób i w kościele spisywało się znakomicie. Ogólnie zrobiłem 750 zdjęć na jednej baterii przez 4 godziny. Mam wrażenie że gdybym nie robił to i tak by pał po 4 godzinach. Zdarzały się pudła wynikające z małej GO niż niecelności systemu ale i z faktu, że punk AF w lewym dolnym rogu a potrzeba go w prawym i szukam kciukiem joya a tu zonk. Do zadań bardziej statycznych i zdjęć spokojniejszych, przemyślanych fajniej niż w klasycznym lustrze, bo jednak evf się sprawdza w skrajnych ( kontrastowych ) warunkach ale potrafi też człowieka zmylić. Za wcześnie na oceny. Wszystkie szkła 35 50 85 eLki pod względem AF i ostrości - drugie życie. No po prostu to działa przez adapter jak powinno i tyle. Aparat nie męczył rąk - chociaż grip za głęboki do wygodnej zmiany Afu. Irytuje to, że aparat non stop pracuje matrycą (LV lub evf) i przez to pożera energię. Nowy tryb z preselekcją wszystkiego extra, bo często 1/125 jest na granicy poruszenia a przy 1/160 i szybciej zdjęcia "dostają ostrości". Zawiodłem się szumem w sztucznym świetle. Jest czysty, ale dosyć intensywny. IMO to samo co w 5d3 tylko mniej kolorowo. Natomiast na niskich ISO poprawa ( do 5d3) jest spora. No i z Af jest lepiej, więc zakup body za 8k uważam za udany. Nie muszę się przestawiać po nawykach z 5d ( poza Af) no i adapter w zestawie. Myślę, że na weselach się sprawdzi, a jak nie to bez problemu znajdę 5dIV na wymianę.

  8. #228
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Dzięki!
    Miłego dnia
    moja www

  9. #229

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Dzięki za opinię. A czy jesteś w stanie stwierdzić, że po przejściu na bezlustro odsetek nietrafionych zdjec jest mniejszy?
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  10. #230
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Dzięki za opinię. A czy jesteś w stanie stwierdzić, że po przejściu na bezlustro odsetek nietrafionych zdjec jest mniejszy?
    5d mk2 jak powszechnie wiadomo ma średni AF jeśli chodzi o powtarzalność i precyzję. W szczególności na jasnych stałkach. Boczne punkty praktycznie nie istnieją w takich zastosowaniach. Już na 5d mk3 jest odczuwalnie lepiej. Choć szerze to ten AF robił wrażenie jak trzecia wersja 5tki pojawiła się na rynku. Canon nie miał wyjścia, bo sporo osób uciekało do Nikona d700

    6d2,5d3,5d4,R i z tego co piszą RP też będą dużo lepiej trafiać niż 5d2. Szczególnie na przesłonach f1.2-f2.8.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 23 z 28 PierwszyPierwszy ... 132122232425 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •