Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Rzutnik do slajdow

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    48
    Posty
    146

    Domyślnie Projektor do slajdów

    Witam ponownie,
    Mam zamiar kupić urządzenie jak w temacie.
    Mam do dyspozycji ok. 300 PLN i przeglądając Allegro wpadło mi pare w oko. Chwalonych na pl.rec.foto projektorów Leici w ogóle nie ma obecnie na allegro ale znalazłem takie:
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=63676896
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=64319285
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=64023838
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=63840005

    Może ktoś coś o nich wie albo co więcej używa.
    Przeglądałem sieć ale niewiele znalazłem, szczegolnie na temat rzutników Zeissa.
    Bartek

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Kingston, ON, Canada
    Wiek
    46
    Posty
    266

    Domyślnie Rzutnik do slajdow

    Co sadzicie o tej ofercie?
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66840215
    Chce kupic rzutnik i nie wiem jaki. Czytalem troche w necie i wyczytalem ze ten rzutnik jest calkiem niezly. Nie wiem tylko jaka cena za to cudo nie jest wygorowana (mowa oczywiscie o sprzecie urzywanym).
    Ostatnio edytowane przez Gizzmo ; 10-10-2005 o 21:53
    EOS 30D | EOS 30V + grip | G3
    EF 50 f/1,4 USM | EF 17-40 f/4L USM | EF 70-200 f/4L IS USM | Speedlite 580 EX

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Kingston, ON, Canada
    Wiek
    46
    Posty
    266

    Domyślnie

    Tamta oferta z allegro przeszla juz do historii, wiec moze zaczne pod tym postem nowy watek.
    Czytalem w necie to co udalo sie wyszperac o rzutnikach, czyli:
    http://www.photozone.de/8Reviews/proj.htm
    Prezentowane tam rzutniki sa dosc drogie, pomijajac juz fakt ze nie sa zbyt latwo dostepne. Jedyny znany mi sklep internetowy majacy w swojej ofercie nowe projektory do slajdow to foto-bogutti. Znacie moze jakies inne sklepy z tym sprzetem?
    Jakich rzutnikow Wy uzywacie? Ktore z funkcjonalnosci waszych rzutnikow uwazacie za niezbedne, a bez ktorych mozna sie obejsc? Gdzie jeszcze mozna znalesc w necie cos o rzutnikach?
    Rzutnika potrzebuje do prezentacji slajdow rodzinie, znajomym. Wiem ze takie grono nie ma zwykle zbyt duzych wymagan jesli chodzi o jakosc, jednak chcialbym miec dobry rzutnik.
    Za nowy rzutnik moglbym dac do 1000zl. Co mozna by w tej cenie znalesc?
    EOS 30D | EOS 30V + grip | G3
    EF 50 f/1,4 USM | EF 17-40 f/4L USM | EF 70-200 f/4L IS USM | Speedlite 580 EX

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Pomorze
    Wiek
    28
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gizzmo
    Co sadzicie o tej ofercie?
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66840215
    Chce kupic rzutnik i nie wiem jaki. Czytalem troche w necie i wyczytalem ze ten rzutnik jest calkiem niezly. Nie wiem tylko jaka cena za to cudo nie jest wygorowana (mowa oczywiscie o sprzecie urzywanym).


    Jestem posiadaczem rzutnika Braun paximat SC 540 (bardzo podobny do tego na allegro). Posiada on autofocus, halogen 150W. kupiłem go w Tarnowie za 750zł.
    Co mogę o nim powiiedzieć ? Jestem z niego zadowolony autofocus pracuje dobrze, ma sterowanie na pilota kablowego (mógłby mieć bezprzewodowego).
    Zawsze jest tak, że każdy swoje chwali, ja jedynie zwrócę Panu uwagę co jest bardzo przydatne (obowiązkowo):
    - autofocus
    - na pilocie przyciski do ustawiena ręcznie ostrości (slajdy często "pływają" i podchodzenie do rzutnika co chwilę jest bardzo męczące).

    Czy 250W halogen ? nie wiem mi całkowicie wystarcza 150W
    85mm obiektyw ? (do małego pomieszczenia mógłby być szerszy, ale tutaj w grę wchodzi cena)
    Na pewno ostry obiektyw (standardowy mi wystarcza)
    Z regulacją przysłony ? Przydałaby się, ale znowu w grę wchodzi cena.
    Pozdrawiam


    PS Ktoś inny poleci Panu Leicę, jeszcze inny Zeissa itd. Ilu Polaków tyle zdań.
    To forum jest beznadziejne

  5. #5
    Coś już napisał Awatar amperior
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    43
    Posty
    80

    Domyślnie Rzutnik do slajdow

    Witam.
    W zw z tym, ze planuje powrot do analoga(ale nie rezygnujac calkowicie z cyfry), chaialem zakupic ww sprzet
    Totalnie nie mam pojecia jak do tego podejsc
    Na allegro sa jakies tanie sprzety i w zasadzie chyba takiego czegos potrzebuje
    Np: http://allegro.pl/item103271961_rzut...w_ennalyt.html ale nie wiem jak z kasetkami. Bo mam troche zrobionych slajdow ale kasetek nie mam i nie wiem czy do takiego sprzetu gdzies dostane (allegro) i jakie tam pasuja wogole?

    Czy macie doswiadczenie z takimi sprzetami? Czy moze sa inne niedrogie i lepsze?
    To ma byc pierwszy rzutnik i przy takiej cenie to chyba nawet na test mozna se pozwolic
    EOS 5Dkm3; EOS 50E; Canon 17-40L f4; Canon 100-400L; Canon 50/1,8; Canon 28-80 f3,5-5,6 IV; Carl Zeiss Jenna - Sonnar 135 f3,5 MC; Polar Hoya HMC i kilka roznych UV;

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    cześć.
    jeśli chodzi o rzutnik, polecam tą maszynkę potraktować jako monitor komputerowy. Słaby rzutnik ze słabym obiektywem i słabą mocą żarówki moze pogorszyc komfort i jakość wyświetlanych obrazów. Podstawą jest obiektyw, niekoniecznie zoom (im wyższa jakość szkła- tym lepsze orazy na ekranie {wiem trywialne troche, ale tak jest}), fajnie gdyby miał autofokus (kręcenie obiektywem w te i spowrotem nie należy do przyjemności (często takze można niechcący przesunąć sobie rzutnik a co za tym idzie i obraz. Z pilotem sprawa ma się podobnie. Jeśli jest - jest duzym ułatwieniem. Ja tam nie robiłbym testów tanich rzutników bo to mija się z celem. lepiej wydać te 100-130 złotych tu jakiś przykładowy rzutnik z allegro i mieć sprawny i pewny sprzęt.
    Sam używam podobnego do tego z linku i jestem z niego bardzo zadowolony,.
    Pozdrawiam
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    71
    Posty
    634

    Domyślnie

    Ja uzywam Polskiego Diapola automat. tani i dobry! z pilotem z mozliwoscia regulacji ostrosci i przesuwu ramek przód-tył. poniewaz mam duzo slajdów i analogim robie tylko slajdy nakupiłem walizeczek z magazynkami jak te:@@ Walizka do slajdów + magazynki na 300sztuk i po ułozenie w nich slajdów mam zawsze gotowe do pokazu i chronione przed kurzem. Apropos kurz. Cokolwiek byś nie miał pamietaj dobrze zabezpieczyc rzutnik i ramki ze slajdami przed kurzem!
    pozdrawiam
    Janusz

  8. #8
    Coś już napisał Awatar amperior
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    43
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zanussi
    lepiej wydać te 100-130 złotych tu jakiś przykładowy rzutnik z allegro i mieć sprawny i pewny sprzęt.
    Sam używam podobnego do tego z linku i jestem z niego bardzo zadowolony,.
    ok, ze sie nie znam to zapytam, jakie do takiego rzutnika magazynki kupic?
    EOS 5Dkm3; EOS 50E; Canon 17-40L f4; Canon 100-400L; Canon 50/1,8; Canon 28-80 f3,5-5,6 IV; Carl Zeiss Jenna - Sonnar 135 f3,5 MC; Polar Hoya HMC i kilka roznych UV;

  9. #9
    Coś już napisał Awatar amperior
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    43
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez januszP.
    Ja uzywam Polskiego Diapola automat. tani i dobry! z pilotem z mozliwoscia regulacji ostrosci i przesuwu ramek przód-tył. poniewaz mam duzo slajdów i analogim robie tylko slajdy nakupiłem walizeczek z magazynkami jak te:@@ Walizka do slajdów + magazynki na 300sztuk i po ułozenie w nich slajdów mam zawsze gotowe do pokazu i chronione przed kurzem. Apropos kurz. Cokolwiek byś nie miał pamietaj dobrze zabezpieczyc rzutnik i ramki ze slajdami przed kurzem!
    pozdrawiam
    Janusz
    hmm
    to jest jakis diapol: Diapol
    Jak wyglada sprawa autofocusa? Naprawde ciagle trzeba ustawiac ostrosc?
    EOS 5Dkm3; EOS 50E; Canon 17-40L f4; Canon 100-400L; Canon 50/1,8; Canon 28-80 f3,5-5,6 IV; Carl Zeiss Jenna - Sonnar 135 f3,5 MC; Polar Hoya HMC i kilka roznych UV;

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    Jesli chodzi o magazynki to to są standartowe magazynki (no i zapomiałem ja mogą się nazywać). Jeśli faktycznie jesteś z Białegostoku przejdź się na Kilińskiego do sklepu Pragmatic i oni tam opowiedzą bo i tak się nudzą .
    Z autofokusem jest tak, że pomimo stałej odległości rzutnika od ekranu obraz może być nieostry czasami... slajd jest giętki i po nagrzaniu tzw. odskakuje czyli wygina się w drugą stronę no i wtedy właśnie ostrość się gubi a AF szybko łapie nowqe nastawy... czasem takie nagrzewanie i odskakiwani slajdu jest uciążliwe (a każdy odskakuje - no chyba że jest w ramkach ze szkłem) i włąśnie wtedy AF sie najbardziej przydaje... tego Diapola nie znam .... ale cena jest ok i jeśli faktycznie dojdziesz do wniosku, ze AF nie jest Ci potrzebny to bez tego da radę
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •