Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: analog do 1000/2000 zł

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    39

    Domyślnie analog do 1000/2000 zł

    Cześć. Zamierzam zacząć przygodę z fotografią analogową. Czy może ktoś polecić jakiś sprzęt w cenie do 2000 zł. Obecnie posiadam Canona 6d i obiektywy sigma z serii art (czy będą one działały ze sprzętem analogowym?). Musze przyznać, że nie mam dużej wiedzy na ten temat dlatego będę wdzięczny za pomoc i wskazówki. Pozdrawiam i z góry dziękuję. Olaf

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Obawiam się że z działaniem Sigm z analogiem może być loteria. Musisz to sprawdzić z konkretnym body.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Nie pomyliłeś się o jedno zero na końcu?
    Na jakiś początek sugerowałbym EOS 50, 50e, Elan II, IIe (to ten sam model, u nas "50", w USA "Elan II", litera "e" oznaczała wybór punktów AF okiem, oprócz "normalnego"), z gripem na baterie "paluszki" AA. Całość pewnie poniżej 100, góra 200.
    Nowsze, lepsze, to EOS 30, lepsze to EOS 3, no i są "jedynki" (podobny jak w cyfrze podział klas).

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Nie pomyliłeś się o jedno zero na końcu?
    Na jakiś początek sugerowałbym EOS 50, 50e, Elan II, IIe (to ten sam model, u nas "50", w USA "Elan II", litera "e" oznaczała wybór punktów AF okiem, oprócz "normalnego"), z gripem na baterie "paluszki" AA. Całość pewnie poniżej 100, góra 200.
    Nowsze, lepsze, to EOS 30, lepsze to EOS 3, no i są "jedynki" (podobny jak w cyfrze podział klas).
    Dzięki serdeczne. Mogę tyle wydać na sprzęt dlatego pomyślałem, żeby kupić od razu coś lepszego .
    Problematyczne jest znalezienie takiego sprzętu, allegro raczej nie ma za dużo do zaoferowania. Jakieś wskazówki ?

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Cytat Zamieszczone przez olaf1985 Zobacz posta
    Cześć. Zamierzam zacząć przygodę z fotografią analogową. Czy może ktoś polecić jakiś sprzęt w cenie do 2000 zł. Obecnie posiadam Canona 6d i obiektywy sigma z serii art (czy będą one działały ze sprzętem analogowym?). Musze przyznać, że nie mam dużej wiedzy na ten temat dlatego będę wdzięczny za pomoc i wskazówki. Pozdrawiam i z góry dziękuję. Olaf
    spory budżet jak na analoga
    eos 3 lub eos 1v poczytaj jakie są różnice, nie wszystkie są wypisywane np. możliwość użycia filmów uczulonych na podczerwień
    1v to model pro egzemplarze mogą być wyeksploatowane (ale oczywiście nie muszą)
    3 ma ciekawy system sterowania autofocusem - śledzi ruchy galki ocznej i tam ustawia focus gdzie patrzysz wymaga to pewnej wprawy (patrzysz przez punkt na obiekt a nie na punkt autofocusa) i kalibracji niektórzy są zadowoleni niektórzy nie - ja skalibrowałem jeden kanał na okulary drugi na "bez okularów" i jestem zadowolony.
    u mnie eos 3 działa z sigmą S50A,

    do jakiego etapu chcesz doprowadzić część analogową? tylko film i skaner a potem cyfra i drukarka? czy do końca tzn. do powiększalnika? rozumiem chęć robienia zdjęć analogiem - sam nadal coś robię (ale nie tyle ile bym chciał) ale może warto spróbować czy to cię wciągnie na jakim tańszym sprzęcie - kiedyś kupiłem np. eosa 10 za 50zł (bo robi filmy ir bez zaświetlania fragmentu klatki) - oczywiście funkcjonalność takich sprzętów jest mniejsza ale można się przekonać czy ma się czas na fotografię analogową.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Cytat Zamieszczone przez olaf1985 Zobacz posta
    Dzięki serdeczne. Mogę tyle wydać na sprzęt dlatego pomyślałem, żeby kupić od razu coś lepszego .
    Problematyczne jest znalezienie takiego sprzętu, allegro raczej nie ma za dużo do zaoferowania. Jakieś wskazówki ?
    EOS 3 z PB-E2 (bez boostera nie kupuj!) https://www.ebay.pl/itm/Canon-EOS-3-...b0v:rk:13:pf:0

    Generalnie na twoim miejscu polowałbym na Canona EOS-1V z Battery Pack BP-E1 za 1.350 zł np. (nie biorę odpowiedzialności za to co jest sprzedawane w linkach) https://www.ebay.pl/itm/Canon-EOS-1V...6al~:rk:3:pf:0
    ze względu na wsparcie napraw do 2025 roku https://www.optyczne.pl/12479-news-K...na_EOS-1v.html



    ebay raczej zostaje https://www.ebay.pl/sch/i.html?_odkw...os+1v&_sacat=0
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-11-2018 o 10:46
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Cytat Zamieszczone przez olaf1985 Zobacz posta
    Dzięki serdeczne. Mogę tyle wydać na sprzęt dlatego pomyślałem, żeby kupić od razu coś lepszego .
    Problematyczne jest znalezienie takiego sprzętu, allegro raczej nie ma za dużo do zaoferowania. Jakieś wskazówki ?
    dawniej było tego pełno na allegro - zaczekaj na jakieś oferty, kup coś "w miarę nowego" sugestie r_m są dobre jak nie ma niczego konkretnego to kup rebela za mniej niż 100zł i zobacz jak ci taka fotografia leży, można sprawdzić jakieś komisy foto np. interfoto.eu jest drożej niż allegro ale zawsze coś tam mają.

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Przy tej kwocie moze warto też rozważyć średni format...

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    spory budżet jak na analoga
    eos 3 lub eos 1v poczytaj jakie są różnice, nie wszystkie są wypisywane np. możliwość użycia filmów uczulonych na podczerwień
    1v to model pro egzemplarze mogą być wyeksploatowane (ale oczywiście nie muszą)
    3 ma ciekawy system sterowania autofocusem - śledzi ruchy galki ocznej i tam ustawia focus gdzie patrzysz wymaga to pewnej wprawy (patrzysz przez punkt na obiekt a nie na punkt autofocusa) i kalibracji niektórzy są zadowoleni niektórzy nie - ja skalibrowałem jeden kanał na okulary drugi na "bez okularów" i jestem zadowolony.
    u mnie eos 3 działa z sigmą S50A,

    do jakiego etapu chcesz doprowadzić część analogową? tylko film i skaner a potem cyfra i drukarka? czy do końca tzn. do powiększalnika? rozumiem chęć robienia zdjęć analogiem - sam nadal coś robię (ale nie tyle ile bym chciał) ale może warto spróbować czy to cię wciągnie na jakim tańszym sprzęcie - kiedyś kupiłem np. eosa 10 za 50zł (bo robi filmy ir bez zaświetlania fragmentu klatki) - oczywiście funkcjonalność takich sprzętów jest mniejsza ale można się przekonać czy ma się czas na fotografię analogową.
    Zależy mi na dobrej jakości skanu i druku powiedzmy do formatu A4. Byc może masz racje,że warto to sprawdzić. W takiej sytuacji coś tańszego ale może z nie najniższej półki ? do 1000 zł mógłbyś polecić ?

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: analog do 1000/2000 zł

    Troche bez sensu fotografowac analogiem i zamieniac obraz na cyfre. To cos jak obecnie sprzedawane plyty winylowe czyli cyfrowa muzyka przeniesiona na analogowy nosnik. Poza szumami i trzaskami winyla zadnych korzysci. Jesli juz fotografia analogowa to od poczatku do konca czyli klisza, koreks, ciemnia, powiekszalnik, suszarka. Wtedy to ma sens.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •